Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Banjo-Tooie

83
2 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > plošinovka *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
20.11.2000 N64
29.04.2009 X360
04.08.2015 XOne
Vývojáři:
Rare, 4J Studios (X360 verze), Code Mystics (XOne verze)
Banjo-Tooie je pokračování úspěšné plošinovky Banjo-Kazooie a druhá hra ze série Banjo. Byla primárně vyvinuta na systém Nintendo 64 a později portována na Xbox 360.

Příběh vás zanese na ostrov O'Hags, jehož král Jingaling vás požádal o navrácení všech Jiggů rozesetých po celém ostrově. Král je poté zaklet zlou čarodějnicí Gruntildou, která chce ukradnout životní sílu k obnovení svého těla. Vaším úkolem se tudíž stane i zachránit samotného krále a porazit zlou Gruntildu.

Opět bude řešit spousty hádanek a puzzlů, shromažďovat různé předměty a bojovat proti haldě nepřátel. Postup do dalších úrovní vám odemykají takzvané Jiggies skládačky, jejichž části jsou poschovávané po úrovních. Co se týče ovládání, oproti prvnímu dílu je k dispozici více pohybů, z nichž všechny z prvního dílu máte hned od začátku a některé nové pohyby se teprve učíte. Vrací se nám také starý známý Mumbo Jumbo jako hratelná postava, která umí využívat různá kouzla a ulehčíte si tak postup ve hře. Rozdílný oproti svému předchůdci je také přechod mezi světy, který byl v Banjo-Kazooie řešen skrze speciální dveře, ale v Banjo-Tooie je již několik přímých cest.

Ve hře je dostupný i multiplayer až pro čtyři hráče, ve kterém se utkáte v různých minihrách. Z časových a technických důvodu bylo ze hry odstraněno několik nových funkcí, jako třeba multiplayerový mód Bottles' Revenge.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.