Ty bláho, koukám že už to hraju měsíc (tedy pravda, vždy jen o víkendech) a pořád jsem to nedohrál. Popravdě - pokud se nestane nějaký zvrat, tak už mi do konce nechybí mnoho, ale hra mě baví natolik, že procházím již navštívené mapy a zkoumám každý kout, aby mi nic neuniklo a stále nacházím nové questy, zajímavá místa a puzzly.
Ugh!

Když už jsem myslel, že se blížim ke konci, tak ... holy shit :D Tahle hra je daleko větší, než jsem předpokládal. Na jednu stranu jsem rád, protože mě pořád baví, ale na druhou stranu... chtěl už jsem dávno hrát něco jiného :)

Nechápu, že tohle vytvořili jenom dva vývojáři. Fakt klobouk dolu.
Achjo, nemůžu zabít Sick Trolla :( Má 4k+ HP a je fakt tuhej. Druhá možnost je vyléčit ho, ale nenašel jsem žádný svitek na heal a učit se kvůli tomu arcane magic nebudu.
@ugraugra (04.04.2016 17:03): Padla tu otázka na rýchle cestovanie v Stardew Valley - v komunitnom centre musíš opraviť izbičku s bojlerom, potom lesný šotek opraví banské vozíky a tie fungujú ako teleport! Zastávky sú pri autobusovej stanici hneď vedľa farmy, pri kováčskej dielni na okraji mesta, ďalšia v bani a posledná v kameňolome. ^^
Konečně jsem si u baráku postavil všechny porty, parádička. Ted se během pár vteřin dostanu na druhou stranu mapy. Navíc speed potiony jsou velmi užitečné, cestování je pak možná až moc rychlé. Jsem ted ovšem zavalen questy a nevím, který první plnit, tak spíš jen tak chodím po světě a zkoumám co se dá.
Souboj se spider queen byl hodně zajímavý, musel jsem sakra taktizovat, abych to dal. A ted lituju, že jsem někomu prodal krystaly, myslel jsem, že jsou na alchymii :( Mohl jsem mít u baráku porty do všech koutů lesa... :(
Tak jsem to "na chvíli zapl" a už u toho sedím 6 hodin v kuse a uteklo to jako voda. Zjistil jsem, že se výrobou luků dají hodně solidně vydělávat peníze, takže jsem vykácel celý les, udělal pár luků a prodal je, načež jsem hned investoval do skillů. Mám nového peta - medvěda, kterej je o dost lepší jak ten blbej vlk :) Celkově jsem ted daleko silnější v soubojích, ale pořád je to dost o hubu a musím u toho přemýšlet a nebýt zbrklý, což se mi líbí.

Vyčistil jsem tu věž a ted se vydám do druhé vesnice. Ale nejdřív chci vyřešit ten quest se studnou pod vesnicí, co mi tam visí už od začátku. Jak se tam sakra dostanu? :)
@Bodkin (04.04.2016 16:09): Souhlasím, že tempo hry je pomalejší, takže to nemusí vyhovovat každému. Stěžovat si, že tam nejsou teleporty nebo rychlé cestování je ale na pěst, ve Stardew snad něco takového je? Ta mapa zas tak velká není...

A taky jsem vyhodil XP a prachy za craft skill, abych si mohl doma postavit krb a ted v soubojích umírám xD Ale tak holt můžeš být dobrý v soubojích a špatný řemeslník nebo naopak, to dává smysl.

/edit
Jestli ti zmizel pet, tak stačí otevřít jeho menu vpravo dole a dát Recall nebo něco takového. A btw doufám, že máš ten prsten na jeho oživení, co sis mohl vybrat na začátku, imho jasně nejlepší volba, bo pak nemusíš mít ty vejce ;)
@valcik (04.04.2016 09:58): Já právě taky a včera večer mě došlo, že mě baví jen to zahradničení a to jsem si mohl už rovnou koupit Stardew.

Jo, taky jsem lovec a pes mi někam zmizel, asi si musím nějak udělat nového. Líbí se mi to vizuálně, aspoň v tomhle je to lepší než Eschalon. Počáteční questy se mi taky líbily, ale to bylo tak před pěti hodinama a od té doby mám jen main quest, který byl jak od Bethesdy.

Souboje jsou především zdlouhavé, což je můj hlavní problém s celou hrou. Strašně dlouho tam všechno trvá. Přejít z jednoho konce mapy na druhý trvá dlouho a přitom to není ani nijak daleko. Jsou tam sice teleportační kameny, ale každý z nich je tak uprostřed své čtvrtky a pak se člověk zase musí sunout dál.

A pořád jsem na 3 levelu, protože xp jsou jen za zabití a questy, ale pointy můžeš nastrkat do kraftění a z toho žádné XP nejsou.

Je to imo nedodělaný a nevyrovaný a autoři to stále upravují podle připomínek komunity, tak to třeba jednou skončí dobře.

Ale takhle mi to celé příjde jako trošku málo muziky za hrozně moc času, což asi může vyhovovat někomu, kdo se baví dohráváním starých ultim, ale pro člověka, který pořád nedohrál Age of Decadence, Underail, Undertale, Lisa, Merchants of Kaidan nebo Dead State, je to málo.

:P
@valcik (04.04.2016 09:58): Moment a to chceš hru zavrhnout kvůli názoru jednoho znuděného Bodkina, který má zrovna svoje dny a nic se mu nelíbí?

Questy jsou v pohodě, zezačátku opravuješ plot a chytáš slepice, ale co bys čekal, že jo. Seš greenhorn někde v odříznuté vesnici a celej život akorát lovíš srnky. Nemůžeš jít hnedka zabíjet draky. Nechci ještě vynášet nějaké hodnocení, protože jsem asi v 1/5 hry a bude záležet, jakým směrem se ten příběh rozvine, ale zatím jsem s hrou spokojený. Hraju za archera a pokaždé pošlu na potvoru nejdříve svého peta, aby jí naagroval a pak to střílim z dálky. Vyhovuje mi, že souboje jsou těžké, takže 2 potvory naráz nedám. Ale až si našetřim prachy na hunter skill a ulovim lepšího peta, tak to bude něco jiného.
Škoda, dúfal som v nejaký modernejší Eschalon s vylepšeným súbojovým systémom a premakanými dungeonmi. Vybláznim sa teda v Stardew Valley, tam už pár dní sadím krumple jak besný! ^^
Nepodařilo se mi to refundovat(hrál jsem to skoro 7 hodin), tak se s tím budu asi mořit dál, protože je mi fakt líto těch vyhozených 15 éček.
Já mám zase málo SP protože jsem teprve level 3 a questů je málo a ze soubojů skoro žádný XP nejsou.

Já začal u blacksmitha, naučil jsem se smelting a vytavil ty rudy vytěžené, následně mu je prodal (dostal tak zpátky moje prachy za výuku a opravu nářadí) a za prachy se u něj naučil další a pak vytavil zlato a prodal mu ho a... U ostatních učitelů to nejde tak snadno, prodávám jim drahokamy, pokud je berou.

Jinak, ty questy a RPG stránka mi pořád příjde na pěst. :/
@ugraugra (03.04.2016 18:29): A to si stavíš v tom homespacu, nebo u dědy?

Já mám jít taky do věže ale vzhledem k tomu, že mám potíže když jsou více než dva protivníci.... Tak to asi na chvíli odložím.
Ja uz mam farmu s prasatama a slepicema a hreju se doma u krbu. V podstate jsem prozkoumal cely severozapadni kus lesa a ted me ceka Vez. A podzemi, kde jsem skoro nebyl bo se bojim :)
@valcik (03.04.2016 09:18): Nemůžu to s čistým svědomím jen tak doporučit, je to takové... divné.

Baví mě tam hospodařit, ale ta dobrodružná a questová složka je spíš meh, rozhodně to není žádný Eschalon.

Takže z těch 4 hodin jsem 90% sázel a zaléval věci, těžil kámen a dřevo a něco málo stavěl a chvíli lovil a tavil rudu.

Do toho jsem nabouchal pár questů (najdi přines) a zabil pár obludek (zdlouhavé boje)
Je to teda dobré? Značím si do deníčka a teším sa, snáď časom vydajú aj non-STEAM verziu.
Teďmě uvěznila noční můra v lokaci s kamennými zdmi a nemůžu se odtamtud dostat.

Je to docela fajn, takový Eschalon: Book II říznutý Terrárií, jen to ovládání je místy nepřesné a lituju, že jsem na začátku neodklikl pomalejší žíznivění/hladovění.
Zatím mě to hodně baví, i když tedy stačil jsem jen projít vesnici a splnit pár questů. Stavím si ted baráček a zkouším rozjet svoje první pole. Jediné co mi vadí, je pohyb, který není plynulý, ale postava se viditelně hýbe po políčkách. Ale zvykám si a dá se.