Eschalon: Book II

12.05.2010
Basilisk Games
Kráľovstvo Thaermore padlo. Napriek snaženiu mnohých hrdinov teraz leží kedysi veľkolepá provincia v ruinách. Vojna teraz ohrozuje celý Eschalon, ako sa armáda vedená tajomným Generálom zoskupuje na hraniciach, jeho motívy však ostávajú zahalené tajomstvom.

Book II je pokračovaním hry Eschalon: Book I. Retro RPG (retro štylizácia), ktoré sa svojím štýlom podobá na staré hry zo série Ultima. Hráč si vytvára postavu, vyberá si z vybraných rás, náboženského presvedčenia a povolania. Systém je založený na schopnostiach, ktoré si postupom na vyššiu úroveň hráč zvyšuje.

Na normálnej obtiažnosti sa hráč musí kompletne starať o svoju postavu a to v duchu tradičných CRPG hier znamená starať sa o hlad a smäd (pozn.: v češtině žízeň :)) či dávať si pozor na opotrebovanie vecí. Rovnako svoju úlohu hrá i zmena počasia a striedanie dňa s nocou.

ugraugra
ugraugra

Dohráno na levelu 18 (Specialist). Příběh se mi nakonec docela líbil, i když ten úplný konec byl dost necitilivě udělaný tak, aby prostě byl…

Prozatím ke hře nebyl napsán žádný komentář.