@Say (21.09.2012 10:27): No mainstream dojede na to, co sám načal. Lidi si dneska už tak moc nekupují nové počítača jako tomu bylo 1990-2005. dneska ti na všecho stačí starší mšina, protože konzole udávají technologický vývoj, ale zároveň se nevylepšují. Včera jsem si koupil grafárnu s pasivním chalzením, jsou mi na ní nové hry v pohodě a stála 7stovek (poté, co my odešla starší sice výkonější, ale v té době před 3-my lety 10k ceňěná).

Pokud vím, tak dneska jsou nej hit Angry Birds. To mohlo běžet i na 486 před dvaceti lety.
@Say (21.09.2012 10:27): Počkej, myslím, že to budou tlačit do indie sféry. Pokud se EE prodá jako housky na krámě (a upřímně, ta cena není zrovna výhružná), s čímž se počítá, pak, pokud budou Overhaul chytří, můžou navrhnout Atari, že licenci pro jeden díl odkoupí na základě úspěšné Kickstarter kampaně (který by strhnul rekordy, o tom nepochybuju), čímž pro ně prozkoumá trh a životaschopnost značky. Čímž by se to celé mohlo přenést částečně do indie stylu. Ostatně jeden z nejúspěšnějších Kickstarterů - Shadowrun Returns - bude běžet na 2D enginu.
@Bodkin (21.09.2012 09:44): Nu, kozolovina... současné předělávání BG je hlavně kvůli tabletům, takže to označení za konzole je vcelku na místě.

Ale použití IE bych v tom případě bral jako obrovskou záruku kvality - sice ho nepovažuju za stále ještě nepřekonatelný systém, ale zaručí že hru nemůžou úplně domrvit. Ale kdo by dnes vyvíjel novou hru na 15 let starém enginu...
@valcik (21.09.2012 09:38): Nu, Atari nebo Hasbro nebo ký šmejd jim poskytli licence na remake první dvou BGček, takže jestli ty EE půjdou na odbyt, tak licenci na trojku snad poskytnout.

Prej konzolovina :D Já se spíše obávám, že k tomu použíjí IE, když ho teď celý předělávají a odbugovávají.

Co se stalo, že tvé vypučivší hajterství zakrylo veškerou tvou soudnost?
Tak nevím, jestli je tohle dobrá zpráva. Ví někdo něco o Overhaul Games? Mají něco zajímavého za sebou?
@MickTheMage (12.09.2012 22:25): Hm, dokážu si představit, že by to nemuselo být nejhorší. Na úplně jiném enginu než DA:O. Athkala ale na pozadí nevypadá vůbec zle. Irencius a Minsc vypadají věrohodně, ačkoli Irenicus ztratil prakticky celou svou démoničnost a Minsc svéráznou výjimečnost. Jaheira a Imoen vypadají naprosto odporně.
Scéna nemá vůbec koule, navíc je krásně vidět příšerně omezený repertoár kouzel DA:O oproti BG2.
@Arcee (10.09.2012 12:29): Jestli nemáš na HUDu ikonku půlměsíce a hvězdiček, musíš si ji přidat, jestli jí tam máš a je šedá, tak jsi chrápal, aniž bys měl vybraná kouzla. Imoen má nějaká základní kouzla navolená od začátku, takže se jí podívej do knížky, třeba tě to navede.
No myslím že zkusím ten tut, mám dojem že odpočinek jsem zkoušel a stejně jsem tam měl stále akorát ty pod hvězdou.
@Jab (10.09.2012 12:14): Heh, já se kouzlit naučil až po půl roce, co jsem hrál jedničku. Používat i jiná než léčící kouzla jsem začal až po prvním dohrání dvojky :D

@Arcee (10.09.2012 12:08): Jab má pravdu, projeď si ten tutoriál. Není dlouhý a není ani tak příšerně nezábavný jako u většiny her. AD&D má svoje specifika, která se prostě musíš naučit. Tohle není nějaká WoW-like kravina s naklikáváním schopností a kouzel co deset vteřin (hello, Dragon Age).
Arcee: V adresáři s hrou máš kompletní manuál a ve hře samotné i tutorial, který tě vede za ručičku.
To kouzla přestanou být "tečkovaná" právě poté, co se vyspíš.

Nezlob se ale přece se nebudeš učit jak ovládat hru tak, že ti někdo bude radit na internetových fórech. To je hodně neefektivní způsob.
Nooo... chlape tak to jsem tě teď zkoro vůbec nepochopil :-D
Odpočinkem se mi obnovují ty kouzli pod hvězdou, to už jsem zjistil, ale žádný půl měsíc na liště nemám. Kouzla v mágově knize mám, ale když je přetáhnu do levé části mezi zapamatovaná kouzla, tak tam jsou tam méně viditelná a tečkovaná :-/
Prvně si musíš kouzlo zapsat do knihy (ze svitku) a poté si jej zapamatovat (otevřením knihy a kliknutí na ikonku kouzla, které si chceš zapamatovat, to se pak bude zobrazovat na levé straně knihy... nějaká kouzla již zpočátku v knize máš, takže si stačí pouze vybrat), kouzla budeš moci používat až po odpočinku. Sešleš jej ikonkou kouzlení na liště (jakýsi půlměsíc s hvězdičkami). Ostatní schopnosti (tj. všechny další vyjma kouzel a některých zlodějských schopností) můžeš použít kliknutím na hvězdu na liště vpravo a poté na danou schopnost, opět platí, že se schopnost znovu obnoví až po spánku.

Doporučuji prvně projít trénink přístupný z menu, ať si trochu osvojíš základní úkony.
Eh... Jak používám kouzla z mágovi knihy? Hraju divokého mága a mám na liště akorát nějakou hvězdu a pod ní jsou 4 kouzla s omezeným použitím, která se doplní po každém čekání. U ostatních postav taky nevím jak používat schopnosti, pokud teda nějaké mají.
Tak se mi podarilo dohrat hlavni dejovou linku modu PoF.

Pro: nove ukoly, nove lokace, nove NPC, nove predmety

Proti: u me bugy: resetovani lokac a snim spojene znovuzadavani ukolu, v u vodni casti se ukoly nezapisuji do deniku, mod neni aktivne vyvyjen/podporovan takze pripadne zaseky neni s kym resit, urcita linearnost v dialozich a pribehu obecne, nektere ukoly jsem nevyresil (les Tethyl, Trhoske jeskyne).

Ac je proti vic tak jsem si mod uzil a tesim se na predelavku BG1. :)

Pokud by jste meli jako ja nejake zakysy tak rad pres mail nebo PM pokud budu vedet odpovim
Say nevím proč jsi to citoval i pro mně když já tu větu napsal :-D

Hele lidi, podble mně se to nakonec na ty mobily dostane a určitě to nebude takové jak tu předvádí Jab s tím videem, pochybuju že by to vývojaři či kdo to portuje nechali jen tak, jasné že to ovládání nějak upraví...
@Say (07.09.2012 13:04): Napisal si:
"To chtějí narvat na displaye od mobilu?! A ovládat se to bude jehlou?=D"

A "oba tri" sme ti napisali, ze nie, nechcu... Lebo to chcu narvat len na displej tabletov.
Uz kapisto? :)
Existuje vlastně nějaká tužtička která to bere? Vůbec se v tom nevyznám ale něco takovýho jsem kdysi viděl..ale já to nedostal...
I přes ten můj odkaz se dá proklikat na videa, kdy to někdo hraje na mobilu s 4,3 displejem. A upřímně to vyzerá naprosto tragicky. Hlavně když se asi dvě minuty snaží nakliknout lokaci na mapě.

Ergo to pohodlné hraní na 4,7 smartphonu logicky považuji za falešnou víru.
"The game is set to launch on the PC, iPad, Mac OS X and the Android operating system tablets."

Dispute has been resolved once and for all.
Imho ani v tom rozlišení 640x480 beztak netrefíš na telefonu (byť i s 4,7 displejem) žádné tlačítko v menu. Leda bys si to připojil na televizi, ale i pak to bude utrpení.

A nejdůležitější je, že to autoři nebudou pravděpodobně podporovat. Nadto tuším už existuje BG verze uzpůsobená pro Android telefony a tedy proč by jí dělali znovu.

P.S. Tak ne. I tahle verze vypadá dost tragicky. http://www.gemrb.org/wiki/doku.php?id=start
Tak já zrovna nepatřím mezi ty největší poctivce, důležíté prostě je mít ten android. A myslím že u této hry budou mít takové zisky, že to určitě neomezí jen na tablety ;-)
Arcee: Problém je v tom, že na té stránce jasně píší pro android tablety. A nikoliv telefony. Už se to tu opakuje poněkolikáté btw.
Chyba? Nebo je tu spíš někdo tak zakrnělí? Když vyjde hra na android tak je na android, jestli tam napíšou table nebo smartphone už je jedno. Ovladání je všude stejné a systém je taky stejný, table má akorát větší display a dnešní smartphony jako třeba můj, který má 4,7 palců s tím mít myslím problém nebudou.
Řekl bych, že tohle byla spíše chyba Arceeho, který si ani poté, co dostal odkaz, nepřečetl, že myslí Android tablety. A teď tu mate další. ;-)