No tak nejspíš si na toto počkám až na ten android, sakra to bude ten mobil v jednom kuse vybitej :-D
Tak znovu k modu PoF pro BG2. Nepodarilo se mi ho dohrat asi nejaky bug(y). Dam tomu jeste jednou sanci s importovanou postavou z konce BG2 resp. ToB a uvidime. Kdyby se nekomu podarilo modPoF dohrat dejte vedet. Dik.
Prosím vás, teď jsem vás jen nepochopil nebo jsem se teleportoval do nějaké dimenze, kde na statistikách v BG záleží víc než na statiskách P:T? Nebo je ta otázka myšlena jinak a já to nepochopil (za což vinu v plném rozsahu házím na třetí dvanáctku v práci)?
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli je v BG brán větší ohled na vývoj postavy, než v P:T, protože tam to bylo opravdu na háku (jinak je to brilantní hra).
On to zkoušel, ale na Sigilu nikdo neporadil. Čert ví, kam zmizel autor a jestli si ještě vlastní hru pamatuje. :(
O mem zakysu v modu PoF stale nic?

2) Úkol s Tethirem - šlechtic začal pálit les a ukradl meč. Kde ho mám najít? Na mapě s lesem není, na mapě se sídlem taky ne (a dovnitř sídla už mě to nepustí)
3) Řád a Chaos - po zabití kostlivců mi hra radí, abych našel kněze. Kterého?
4) PoF - po projití jeskyní mi hra radí najít toho hodného ze dvou paladinů začínajícího na G. Kde?
Práveže ten infiniťák vyzerá aj na veľkom monitore stále dobre, v porovnaní s inými starými enginmi a hrami. :)
Jaká výmluva? Já se tu na nic nevymlouvám a tím, že jsi napsal že to nějaký patch neřeší si mně jen utvrdil v tom, že to na PC prostě nemá cenu dávat =).
No už na to prdím, stejně na to na PC mám už moc velké rozlišení, na netbooku který má nativně 1024x600 je těch 800x600 v pohodě =)
Tož vypadá to že na netbooku kde mám 32bit to valí v pohodě, občas tam místy problikne textura, ale je to hratelné =)
PS: Prijemne me prekvapilo, ze je zde komunita kolem RPG her (BG, PST, ...) porad aktivni.
No já jedu za chvíli z práce domů, takže nejdřív až příští týden, dík za radu =)
Arcee: Měl jsem podobnej problém s Planescapem. Pomohlo stáhnout a nainstalovat direct x SDK, vlézt do control panelu, záložka "direct draw" a vypnout HW akceleraci. Pak to jede parádně, akorát zůstávaj stopy myši na HUDu. Na to je pak ještě jeden fix, kterej ti v případě potřeby dohledám. Nejdřív to zkus.
@Zoltan (23.08.2012 14:17): Me by take zajimalo proc o modu neni nejake blizsi info. stahnu web ofline a zkusim neco konkretniho dohledat.

Jinak by mi stacilo ujisteni, ze mod PoF pro BG2 je dohratelny bez bugu. Zatim jsem narazil na to, ze se "nahodne resetuji lokace, ukoly jsou znovu zadavane, ap. Uvidime az to dohraju. Jinak ten mod me zaujal a bavi me.
@Arcee (23.08.2012 15:05): Napríklad Legend of Grimrock dokáže pri vypnutom VSync generovať niekoľko stoviek snímkov za sekundu. To už si človek koleduje o upečenú grafiku, pri takomto výkone vyletí teplota na maximum. Pritom je to zbytočný luxus, pretože viac než 60 FPS na LCD monitore aj tak nevidíš. ;-)
V-Sync vypínám automaticky u každé hry, chci mít co nejvyšší fps tak proč bych je omezoval :-D
Hm, mne to pod Win7 fachá aj s 3D akceleráciou. Jediný problém robí funkcia Vertical Sync, pri BG2 ju treba natvrdo vypnúť cez ovládač grafiky.
@Arcee (23.08.2012 14:24): Zkus v configu vypnout 3D akceleraci a povolit Software BLT, Software Mirror BLT a Software Transparent BLT, případně povypínat všemožné efekty, jestli nedělají problémy.
Lidi je to v pasti, na W7 64bit to jeden hodně špatně, nějaký rady pro optimalizaci? Obraz sebou háže jak kdyby jej bičovali.
Hoj je to trochu mimo, ale nekdo mi poradil, ze jsou zde lidi prave ze sigilskeho fora. Na sigilskem foru jsem narazil na mod Paladin´s of Faerun. A protoze tam neni nikdo aktivni tak se ptam tady.

3) Řád a Chaos - po zabití kostlivců mi hra radí, abych našel kněze. Kterého?
5) Pustil jsem k vodě toho zaklínače z Irenicova dungeonu. Bude to překážkou dokončení některých questů?

blizsi info k modu na: http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?f=28&t=4402 ...
Hele tak o tom jsem nikde neslyšel... Nicméně sám hraji max v 1024x768, ergo jsem to ani nehledal.
@Adieu (08.07.2012 23:40): Možná to není tak lehké, jak se zdá. Ono upřímně... Toho "dohledu" se dá u větších skupin nepřátel dost zne/využívat. A jak to ovlivňuje tyhle atributy, už se to moduje obtížněji.
@Jab (08.07.2012 23:08): Což mi připomíná, že bych si tu jedničku s NPC Projectem docela rád zkusil. Problém je v tom, že mě při tý obdélníkový hratelnosti a prozkoumávání v 1680x1050 s widescreen modem neuvěřitelně irituje malý dohled. Není možnost, jak to upravit? Popravdě mě překvapuje, že se na to už nikdo nevrhnul.
Mně s postupem času naopak některá NPC už docela sednou. Příkladem je Korgan, Jaheira, Mazzy, Yoshimo, Sarevok a částečně i Valygar (ten toho moc nenakecá, ale v kombinaci s Mazzy jsou prima). Hrál jsem dvojku už i s mnoha NPC mody. Z drtivé většiny za moc nestojí (a to včetně těch fanoušky nejoblíbenějších), ale třebas Angelo mě docela dost potěšil. Prima charakter, který drží basu a nepotřebuje znásilnit příběh, aby se točil kolem něj (NPC mody bohužel tímhle zlozvykem obecně trpí).
Stále na tom je ale nejlépe první díl s NPC projectem a vzít do party Khalida a Jaheiru nebo Xzara a Montarona. Jejich autor (Hendryk) je velmi dobře rozpracoval aniž by měnil jejich charakter. Věčná škoda, že s mody už před dlouhou dobou skončil. Lepší NPC jsem totiž v jiné hře neměl...
Nalia je především kráva.
Ale abych zas nekřivdila jen jí, charaktery v BG2 mě v různé míře iritovaly skoro všechny.
tady byla řeč o nějakých romancích to předpokládám že asi musím téměř vždy volit správné dialogové možnosti když Jaheira a Aerie se mnou začnou mluvit a co ta Nalia ? - té jsem nedávno zachránil tu pevnost ale pořád nic.
Ten mluvící meč je fak skvělej - taková alternativa Morteho z P. Torment. - ty zábavné hlášky - např: Mmmm... tenhleten chutná jako kuře ! ( to jsem si hned vybavil film Hvězdná Brána - jak tam ochutnává to mimozemské zvíře... ), ta Jaheira snad taky žárlí jako Annah ( z P.T. ) - v tý hospodě v tom nevěstinci na hoře mě nenechala si ani pořádně s tou vedoucí promluvit - tak stejejně jako v P.T. jsem tady Jaheiru musel přemístit dál ( ven za dvěře ) abych si mohl nějakou konkubínu najmout. , Pak taky ten chlápek v hospodě - Salvanas - chvíli mi trvalo než mi došlo že s ním mám nechat promluvit ženské postavi co mám v partě, taky ty zábavné náhodné proslovy a reakce bezejmenných postav na moje společníky v partě ( taky jako v P.T. ), momentálně jsem na 30 hodinách