No vidíte, další noob věc, nemám žádnou postavu s dvěma zbraněmi, úplně jsem opomenul, že ta možnost tu je :D
@Jab (23.07.2020 15:28): Tak u mňa je to také, že v dvojke mávam pomer zvyčajne tak 4 casteri vs 2 melee, takže ten Minsc ten cep dostane. Myslím, že vždy ho dostal ak som ho v partii mal, s výnimkou, keď som hru prešiel ako Priest of Lathander, kedy som si ho nechal pre seba. :)
@S4TW (23.07.2020 10:31): Minsc je inak z hľadiska boja inak dosť silný. :) Ja som inak v partii mával veľmi rád aj Keldorna, ktorého nikto zatiaľ v debate nespomenul. A Jana Jansena, prišiel mi vtedy ako obskurná postavička. :D
@S4TW (23.07.2020 10:31): Ono si s tím jde vyhrát. Questy s delšími timery má jen pár NPC (Anomen, Edwin, Jan Jansen, Mazzy, Nalia a samozřejmě Jaheira - s tou prakticky musíš hrát celou dobu, pokud se chceš dostat na konec její linky - zejména při romanci). Čili ostatní lze nabrat na onen určitý quest a vykopnout. Ale tohle je věc nějaké poměrně detailní znalosti hry. Při prvním hraní bych bral také to, co mi přijde pod ruku. Minsc tedy nemá vlastní quest. Ale zase je tam víc dalších NPC s obdobným. Víceméně jej nemá ani Aerie, Haer'Dalis, Imoen/Yoshimo, Viconia a částečně i Valygar. Zase shrnuji to pod ono "víceméně", páč nechci spoilovat. Mohou se jich týkat důležité věci, jen je u toho nemáš nutně v partě atp. (je v tom variabilita - nejede to v jedné linii).

P. S. Jo a nejdelší questy má ta tlupa pitomců od Beamdogu. Ale ti mi jednou stačili. To raději tucet Anomenů.
@Jab (23.07.2020 10:16): já mám problém, že si rychle zvyknu a nerad něco měním... ale chtěl bych to časem obměnit, abych si aspoň prošel jejich vedlejší questy... osobně mi moc nevyhovuje Yoshimo a Minsc, po bojové stránce, ale zase jsou to zábavné postavy do party...
Moji nejoblíbenější jsou Edwin, Haer'Dalis (redukuje otravnost Aerie), Imoen, Jaheira, Korgan, Mazzy, Valygar, Viconia a Yoshimo. Kdokoliv z téhle sestavy je fajn. Doporučuji ale alespoň jednou hrát s Valygarem a Mazzy najednou.
@S4TW (23.07.2020 09:58): To jde. Minsca, Jaheiry i Yoshima bych se držel, kromě velké užitečnosti jsou i hodně povídaví. Korgan je dobrej hláškující tank. Nalia... meh... má dobrej ten osobní quest s De´Arnisovou tvrzí, ale osobně bych ji měnil spíše za Edwina nebo Viconii. Ale to už je samozřejmě na tobě. :)
30 hodin a paráda, konečně mám nějaké užitečné itemy. Když procházím hlavní linku, tak jdu jak nůž máslem, ale u sidů se mi často stane, že přecením své schopnosti, ale jelikož razím teorii ani o krok zpět (ok, pár golemů a jednoho draka jsem přeskočil), tak se dost často i potrápím a hledám způsob jak vyhrát či ochcat souboj (takhle jsem třeba zavřel do místnosti nepřátelskou partu a jen jim tam vždy poslal jedovatý mrak, zajímavé, že si ti tupci ani dveře otevřít nedokázali :-))... zajímavé je, že mám partu pořád stejnou a kdykoliv se nabídne nový companion, tak mi nejde přes srdce vyhodit někoho z původní party, ale jelikož bych chtěl postupně projít i side questy ostatních parťáků, tak na to nejspíš brzo dojde... nejzbytečnější v partě mi přijde Minsc, ale zároveň nejzábavnější, tak nemám to srdce tu jeho dětskou duši zklamat .-)
@S4TW (18.07.2020 01:33): V té EE verzi je nemrtvý. Čili na něj budou platit kouzla a zbraně proti nemrtvým (palcát z doupěte Bodhi, Daystar z tajné místnosti hospody u brány do Athkatly, kněžské kouzlo sedmé úrovně knihy kouzel Sunray atp.). A je to také mozkožrout. Zejména pokud už máš vyšší úrovně, tak kněžským/mágovým kouzlem (3./5. úrovně knihy kouzel) Animate Dead můžeš vyvolat Skeleton Warriory. A ti jsou brilantní právě k čištění sídel mozkožroutů, neb jsou imunní na veškerá kouzla ovlivňující psychiku (páč jsou nemrtví) a nejde jim logicky vysát mozek (páč jej nemají). Problém ale mají s Umber Hulky. Od těch je většinou potřeba jim vyčistit cestu Cloud Killem (mágovo kouzlo páté úrovně knihy kouzel). Je i v těch modrých hůlkách.
když už si říkám, že se do toho pomalu dostávám, tak přijde někdo jako Alhoon a zkazí mi den na celý život :D
No, z dungeonu jsem se nakonec dostal (největší masakr byl porazit Samiu, naštěstí jsem měl hůlky a vždy jsem je srabácky použil do místnosti, kde byly, zavřel je, tam je to pěkně pochroumalo, většinu zabilo a zbytek jsem už nějak dokudlal, ale pár pokusů to zabralo :D), tak jsem se pořádně naboostil, teď si jen vyžádám povolenku (snad) a jdeme plnit další questy, nějak se mi jich tam nastřádalo :D
@Jab (14.07.2020 09:15): jojo, už jsem si to dohledal... :-) tohle je další problém u těchto her, když je člověk hraje 1x týdně max., pak se do toho strašně pomalu dostávám a vyvstává mraky otázek :D, už si píši seznam posloupností, co ta parta musí nejdřív udělat, aby byla zase boje schopná (hlavně teda ty kouzla, to se teď ukázalo jako slušná bolest)... nicméně i tak ten dungeon doprolezu (na adamantiového golema a dráčka ovšem kašlu, to je no chance)...
[neexistující příspěvek]: V chrámu nebo kněžským kouzlem (greater/lesser restoration).
@S4TW (14.07.2020 08:55): Ano. Používal. Asi miliardkrát, když jsem koukal na kouzla a HLA v ToB. Tohle je DnD RPG s velkým množstvím kouzel, povolání a specifických pravidel. Jak to teď hraješ, tak si tě Beholdeři, Mind Flayeři, upíři, lichové, golemové či i pitomí Umber Hulkové namažou na chleba. :)

Btw ti upíři budou i důvod, proč má tvůj Korgan tak málo životů. Má vysáté úrovně.
@Jab (14.07.2020 08:13): nojo, porád! :) ja hold hraji takovym tim nepremyslivym zpusobem a obcas to hold boli (spis casto) a kdyz nekam vlezu a nemam tam co delat, tak se to stejne za kazdou cenu snazim prolezt! Ale draka jsem rozumne hned vzdal! Navic puvodne jsem ani poradne netusil, ze lezu do nejakeho dungeonu, ale kdyz uz jsem tam byl... a jeste jedno navic - ja ani poradne kouzla v bg pouzivat neumim ;(
@Jab (13.07.2020 21:04): hmmm, no, na hulvata jsem jich uz 5 zabil, sice me to stalo dost loadu, ale co uz... ted mi vrta hlavou, proc Korgan ma najednou z nejakych 114 hp jen 45... navic, ja nemam kouzla, jeste jsem si nevyridil papiry :), takze netusim, ktery magicky predmet ke ktery (pokud jednou za cas nezajdu do chramu)...
začínám být lehce zoufalý, neboť všude dostávám hrozně na prdel, zrovna teď jsem ve firkraagově bludišti a ti džinové mě ničí... a to jsem se tam protrápil spoustu jiných nepřátel... tak nějak mám pocit, že zase dělám něco hrozně blbě :D
@Bragi (04.07.2020 16:02): Ale přidat ho tam mohli :( No ale co už.

Upřímně, hraju EE jenom proto, že to hraju na dvou různých počítačích, tak jsem využil možnosti mít savy na cloudu. Jinak zatím jediná fajn nová funkce mi tam přijde zvýraznění kouzel v inventáři/obchodě, která daná postava ještě nemá.

Jinak jsou všechny novinky spíš takové meh :)
tak jsem tomu dal dnes trochu na zadek, asi 4,5 hodiny a sranda, baví hodně, jen už mám těch úkolů nějak hodně, nevím co dřív, companioni na mě ječí, ať pomůžu nejdřív zrovna jemu, jeden zdrhl už... teď vlezu někam, kde dostávám na zadek, ale já místo abych to vzdal, taak to téměř do nekonečna zkouším a neustále loaduju :D.... no prostě zábava :-)... docela mi dělali problém ti nemrtví, samozřejmě jsem přišel na to, že musím používat magické itemy až po nějaké té hodince hraní... pak vlezu do pavoučího doupěte... to jsem rovnou vzdal, tyhle souboje s mraky nepřátel nesnáším, navíc jsem byl již vyčerpán předchozím bojem s mrtvákama, uvidíme, třeba se tam vrátím, ale jestli mě tam nepošle úkol, tak už si na ně asi nevzpomenu :D
@Isair (20.06.2020 21:26): Hele, dvě hodiny po práci je docela dobrý, ne? :) To se mi občas povede a řekl bych, že to stačí, i když samozřejmě žádné terno to není...
Já mám teď nejvíc času na hraní v pátek večer, což může být teoreticky i 5 hodin :D
@Isair (20.06.2020 21:26): je to těžký, kor začátek hry, kdy to ještě není tak rozvětvené a nemohu si říct, tak dám teda jen tenhle jeden side questík (ačkoliv u něj to samozřejmě nikdy nezůstane)... ale musím, takhle budou resty jen růst a ne naopak... navíc tohle je přesně zasazení, které miluji a hra, která je na mém žebříčku must play možná i nejvýš...

Ještě teda otázka, proč v BG2 je mapa již odhalená? Mě to vlastně nevyhovuje, jelikož takhle si pak nepamatuji, co jsem prošel a co ještě ne :D
@S4TW (20.06.2020 19:25): Naprosto ti rozumím :), ze stejného důvodu jsem to nakonec taktéž odložil, protože mi skončil home office a času je málo, hrát to 2 hodinky po práci u takhle časově náročné hry absolutně nemá cenu a o víkendu se k tomu taky mnohdy nedostanu na tak dlouho, jak bych chtěl (a nechci tím zabíjet zase x měsíců), čili to musí počkat na nějakou větší dovolenou a místo toho budou BG 2 muset zastoupit nějaké časově značně méně náročné hry :) (a to už měla moje druidka naostřený oštěp a memorizovaná kouzla, ale holt si bude muset ještě chvíli počkat :)).
@Tulareanus (20.06.2020 19:55): hele, vlastně je, to mě baví ještě o malinko víc :-), já to dneska zkusil, jestli těch 90-120 minut bude stačit a nestačilo, vydržel bych u toho do rána, ale budu se muset naučit hrát kratší session, ale to si u těchto her můžeme říkat kolikrát chceme a víme, jak to dopadá :D
Hrozně se nutím do hraní, ale důvod je jiný, než čekáte... já totiž vím, jaká je každé hraní časová investice a že bych se od toho hodiny nedokázal odtrhnou a to se právě potvrdilo, jakmile to pustím, tak bych to nejraději nevypnul, ale bohužel mě tu spamují kámoši na MP hry :(... musím si na tu hru prostě vyhradit čas, kdy tomu budu věnovat xxx hodiné sessiony, takhle na 2 hodinky to je málo :D, dnes jsem jen 30 minut četl historii
Tak rozehráno a kdybych neměl zápas v cod1, tak se od toho neodtrhnu, super návrat :D, úplně mi to připomenul Planscape Torment...kdo je uvězněn je dané, nemá na to vliv import savu z 1?
@S4TW (04.06.2020 09:02): Eh, to je hnusné GuI :).
No zkusit to můžeš, na druhou stranu realtime strategie a taktické isometrické RPGčka bych na gamepadu asi nehrál ani s pistolí u hlavy, ale jak myslíš, snad si tím nepokazíš zbytečně zážitek a mají to ovládání na gamepadu alespoň trochu rozumné:).
@Bragi (03.06.2020 22:28): Zlaté kalhoty, jasně, ale to už je vyloženě spíše takový ujetý easter egg, který jsem záměrně nezmiňoval.

Je však zajímavé, že se nikde nepíše o onom Cloak of Balduran, přísahal bych, že se mi několikrát také přenesl (a byl místo Balduranovy Helmy), každopádně si to zanedlouho vyzkouším, páč budu importovat svojí druidku :).
@S4TW (03.06.2020 15:44): @Tulareanus (03.06.2020 15:51): Nedorovná, pokud máš v jedničce oněch 161 tisíc expů (maximum s ToTSC), máš je rovněž i při importování postavy do dvojky (kdežto neimportovaná postava má tak o level-dva méně... něco jako kdybys hrál původní BG 1 bez ToTSC), dají se převést některé Balduran itemy, což je někdy spíše na škodu (standardně tam máš pouze tu helmu, takhle tam můžeš mít místo helmy třebas ten plášť, pokud ho máš v inventáři při exportu a ještě dráp/roh Kazgotha a další viz. odkaz níže) a převádí se snad jen jedno rozhodnutí a to zabití/nezabití Drizzta, který na to ve dvojce reaguje podle toho, co jsi s ním provedl v jedničce. A taky se dají v jedničce nasbírat ty knihy zvyšující trvale vlastnosti, což je taky slušný bonus, který při nově vytvořené postavě nezískáš (dají se tím třebas některé vlastnosti zvýšit nad 18, přesně tedy moudrost o tři body, síla, odolnost, obratnost a charisma o jeden bod). Jiné to bude asi s EE a SoD contentem, jak už psal níže Jab.
Ale na gamepadu bych to osobně určitě nehrál.