Atelier Shallie: Alchemists of the Dusk Sea

Atelier Shallie Plus: Alchemists of the Dusk Sea, Shallie no Atelier: Tasogare no Umi no Renkinjutsushi, Atelier Shallie: Alchemists of the Dusk Sea DX

10.03.2015
17.01.2017
14.01.2020

Šestnáctý díl série Atelier se odehrává šest let po předešlém díle a hráče zavede do vyprahlých zemí, které začínají více obývat monstra na úkor zvířat a lidské prosperity. Sucho je obrovský problém a místní jsou si toho vědomi, stejně jako naše dvě hrdinky. Těmi jsou Shallistera a Shallotte, tudíž obě si zkráceně říkají Shallie. Každá z nich má trochu jiné pohnutky, ale osud je možná svede dohromady.

Podobně jako v předešlém díle podsérie Dusk má hráč opět na výběr ze dvou postav. Tentokrát obě nesou podobná jména a obě jsou dívky. Postup příběhem se následně odvíjí od vybrané postavy a stejně tak se lehce mění hratelnost vlivem jejich unikátních schopností. Známý časový limit je tentokrát nahrazen life task systémem, který nutí hráče plnit různé úkoly v určitý čas. Jednotlivé úkoly se pak přizpůsobují dosavadnímu stylu hraní. Do party lze opět nabrat až šest členů a vydat se s nimi do boje, zkoumat prostředí a sbírat cenné suroviny z nichž lze tvořit užitečné předměty.

verze pro PlayStation Vita obsahuje dostupná DLC a postavy z předešlých dílů.