Atelier Marie: Salburg no Renkinjutsushi

Atelier Marie Plus: Salburg no Renkinjutsushi, Atelier Marie: The Alchemist of Salburg

Gust Co. •  Goo! (Saturn)
23.05.1997
11.12.1997
28.04.2000
15.11.2001
27.04.2005
26.12.2007
28.08.2012
28.02.2018

Ve středověkém městečku Salburg se nachází čarodějnická akademie a na ní studuje i naše hrdinka Marie. Ta není zrovna vzornou studentkou, respektive je to ta nejhorší studentka z celé třídy a hrozí ji tudíž vyloučení. Kantoři se nad ní ale smilují a dají ji poslední šanci. Šance je to v podobě vlastního ateliéru, který bude provozovat po dobu 5 let při studiu a pokusí se vytvořit magický předmět, který dokáže zapůsobit na vedení školy, čímž prokáže, že je hodna být zdejší studentkou.

Hratelností se jedná o jRPG, které je okořeněno o vedení vlastního obchodu a tvorbu magických předmětů. Potřebné suroviny pro tyto aktivity se sbírají mimo město i pomocí klasických tahových soubojů. Na ty nebude Marie sama a je možno do své party rekrutovat až dva další společníky. Pohyb po mapě není zcela volný a jednotlivé lokace jsou pouhé statické obrázky, na nichž se popřípadě tvoří čtvercové sítě pro potřeby soubojů.

Jedná se o vůbec první díl dlouholeté série Atelier, která dnes čítá již mnoho dílů a dočkala se popularity i na západním trhu. Nebylo tomu tak ale v tomhle případě a oficiální vydání v angličtině se nikdy neuskutečnilo. Jednotlivé verze s vylepšenou grafikou nebo "Plus" verze, obsahující bonusové artworky a mini hry dostupné tehdy pouze v Saturn verzi, tak vycházely pouze v Japonsku.