Assassin's Creed Origins

@M.a.t.t. (05.05.2019 20:20): Pocit z boje. Mnohem více jsem se cítil jako skutečný zabiják, co dokáže velmi rychle a efektivně likvidovat nepřátele. V Odyssey jsem headshotem nebo skokem z výšky nepřítele akorát tak naštval. Jinak jde také o ten příběh, mě je osud Bayeka bližší, více jsem se do něj vžil.
@JohnCZ (05.05.2019 19:46): taky mě to překvapilo. Ale ono se to hraje příjemně, je to tak trochu na autopilota, po práci si tam běhat, kuchat, a kochat :)
Ale doufám že ti vikingové tenhle rok nevyjdou...a klidně ani ten příští.

@Charllize (05.05.2019 19:11): to mě asi taky, ikdyž Odyssey má taky nádherný místa.
@Paul (05.05.2019 18:24): Tos to byl schopnej hrát takhle po sobě, jo? Já byl i u Origins po těch 100h toho už dost přepařenej. Ale jako vypadá krásně, až mě z těch tvých screenů přepadá chuť zahrát si Odyssey. Ty světy to má fakt krásný.
51 hodin, dvakrát kratší doba než Odyssey, ale je fakt, že jsem tentokrát neprozkoumával celou mapu..dělal jsem jen mainquesty a sidequesty, nic autogenerovanýho + jsem měl vyplej kompas, takže žádný běhání od otazníku k otazníku. Bavilo mě to podobně jako Odyssey (koneckonců jsou to téměř identický hry), i ten Bayek s Ayou celkem ok. Egypt je tu zpracovanej fakt nádherně. Kombat je možná o něco lepší než v Odyssey.
Ten sidequest s těmi šutry byl dobře wtf, to dodělám, dostanu XP a...to je vše. Musel jsem pogooglit abych zjistil že aha, v tý sfinze kde jsem byl před 40 hodinama je vlastně nějakej mechanismus co se teď otevřel. Vlezu tam a zjistím, že potřebuju 50 šutrů...a já mám 43. Naštěstí v tý kobce v poušti na jihu jsem ten zbytek našel. Brnění docela pěkný.
Tak teď ještě ty Hidden Ones a Faraóny.

Tady je zbytek screenů co jsem grabnul + pár videí

@Paul (01.05.2019 18:48): Nikdy bych nevěřil že to řeknu o Ubisoftí hře, ale při pohledu na ty screenshoty jsem normálně měl nostalgické vzpomínky :) Ten Egypt je prostě super.
Jsem netušil, že maj v Ubisoftu takový koule dát do svý flagship hry regulérní starověký porno :)

Jinak je to teda pěkná hra, stavění světů by jim šlo. Ikdyž bych ocenil jejich zmenšení a větší focus na quality>quantity, ale to už je věčnej ubisoftí problém..

@raisen (17.04.2019 12:51): Ty budu mít na další roky :D A to jsem si bláhově myslel, že si tenhle rok pořídím i Odyssey :D Baví mě i to přiblblý dokončování míst, kde musím třeba jen najít poklad nebo zabít velitele .. to prostředí si zaslouží tu mapu fakt vyčistit :)
Vypadá to, že kvůli Origins nestihnu splnit letošní výzvu :-D Už dlouho se mi nestalo, že by mě hra (a navíc Assassin) takhle vtáhla a nepustila. Hlavně ten nádherně zpracovanej svět..
@CrocoRay (14.03.2019 11:21): 1. Tady nejde názor, jestli mám nebo nemám pravdu.
2. Napsal jsem, že to slyším, tak nevím, co píšeš o neuznání.
3. Arogantní nejsem.

"Jen prostě někteří lidi chtějí být nedůvěřiví a půjdou proti tobě už z principu a budou se snažit si to obhájit čímkoliv a prosazovat, že když to neslyší, tak to tam prostě není. " - Jediný kdo tu jede názorové bomby, seš ty. Nezapomeň mi pak soukromě napsat, že má matka je alkoholička.
@Gordon (14.03.2019 11:01): Ani ne. Akorát si myslím, že ty tu jsi jediný, kdo tu musí mít arogantní sarkastické poznámky, protože jako jediný nechceš už z principu uznat, že jsi neměl pravdu, i když ostatní Savagovi uznali ten fakt. Tvůj názor, pocit nebo domněnka je vždy ten správný a nikdy se nemýlíš. Tím neříkám, že tu jde o názorový boj, když se v diskuzi dokazují fakta, ale jen to, že jsi arogantní blb :-)

@Bragi (14.03.2019 09:22): Já jen píšu, že mám radost, že to Savage dokázal i nedůvěřivým :-) Nic víc.
@M.a.t.t. (13.03.2019 13:01): U tebe jsem si konkrétně nemyslel, že bys bojoval z principu, ale u některých mi to tak přišlo. Mimochodem repráky na max. ten zvuk často spíše zničí a uslyšíš méně než více :-) U sluchátek je to jiné, ale záleží též na typu.

@Bragi (13.03.2019 16:13): No vidíš a druhá nahrávka, kterou sis pak poslechl, ti změnila názor na věc :-)

Každopádně u toho posledního už toho slyším opravdu hodně česky. A "ř" mi tam přijde dost čisté na to, že by to cizinec takhle nevyslovil.
@SavageCZ (13.03.2019 20:05): Tolik práce pro takové prd...

úplně by stačilo, kdybys to nepovažoval za fakt a v zajímavosti uvedl, že "pravděpodobně" nebo "nejspíš".

Já když si nejsem jistej pravdivostí či ověřeností dané zajímavosti, nebo je to Easter egg, co nebyl zamýšlen, tak napíšu "může, ale také nemusí odkazovat na blabla...".
@Bragi (13.03.2019 18:13): nevyjadril jsem se presne. Prvni je video ze hry. Druhy soubor je trochu vycistene audio. Lepe to nedokazu. Mimochodem, je to jiste zamer vyvojaru tu stopu hodne rozmazat a udelat z toho sum hlasu. Pak se tezko hleda jasny dukaz. Mozna v souborech hry, ale na to nemam je rozpakovat.
@SavageCZ (13.03.2019 17:38): Počkaj, to druhé audio je iné, než to prvé? To som nepočul, myslel som, že to je ten istý súbor. Pustím si to, keď prídem domov z práce.

Kwoky, čo ty? Ty si to počul?
A to druhé audio jste poslouchali? To co jsem se snažil vyčistit. To je taky málo průkazné?
@CrocoRay (12.03.2019 23:35): Nepovedal by som, že sa tu niekto stavia a priori proti a snaží sa to za každú cenu obhájiť. Len sa tu spochybnilo jedno tvrdenie. SavageCZ následne podporil toto tvrdenie dôkazom, že mal pravdu. Dôkaz možno nebol bezchybný, ale bol natoľko pádny, aby ho väčšina uznala za vierohodný. To je všetko.

Osobne tam stále počujem len to dobře, ale ako som už uviedol v príspevku nižšie, najskôr sa mýlim.

Každopádne by SavageCZ mal pridať dotyčnú zaujímavosť ešte raz a uviesť svoje video ako zdroj. Plusko odo mňa má isté.
@CrocoRay (13.03.2019 11:48): Nemôžem hovoriť za ostatných, no ja osobne voči tomu určite nebojujem z princípu. Pokiaľ by bola daná zaujímavosť koncipovaná v zmysle "v hre zaznie pravdepodobne čeština" (či už to tam niekto počuje, alebo nie, oficiálne to nie je potvrdené) a bola by podporená jasne identifikovateľným audiom bez nutnosti používať slúchadlá a nastaviť si zvuk na maximum, nemal by som problém. :)
@SavageCZ (13.03.2019 08:55): Ono je to dobře poznat ta čeština tam. Jen prostě někteří lidi chtějí být nedůvěřiví a půjdou proti tobě už z principu a budou se snažit si to obhájit čímkoliv a prosazovat, že když to neslyší, tak to tam prostě není.

Ale přitom stačí mít kvalitní sluchátka. Co se týče beden, asi bych to taky nerozeznal, protože tam člověk i při úplném tichu prostě vnímá i ten minimální šum zvenčí a nemusí se plně soustředit na konkrétní nahrávku a slyšet ji čistě.

Jako jo, kdyby bylo jen "Dobře, dobře", tak bych taky pochyboval. Ale slyším tam vyřízeno a nashledanou. Jakože si domyslím ještě další celou větu a každé slovo? To mám ale kurevskou fantazii :-D
Jakože mám sluchátka a fakt tam je teď jasně slyšet: "Dobře, dobře, vyřízeno. Nashledanou". Tohle už není fantazie. Samozřejmě bych mohl být podezřívavý (čímž opravdu nikoho neobviňuji z lhaní), že se jedná o podvod, ale když vezmu čistě, co je na nahrávce, tak se sluchátky to jde jasně slyšet. Nějaké bedny, kde se nesoustředíte plně na audionahrávku, určitě neznamenají, že to tam není slyšet.

Samozřejmě by se dal brát argument, že si člověk přismyslí ty slova podle sebe a může to znít jako něco jiného a není to česky, ale tady už to znělo naprosto jasně a i bez Savage bych to slyšel.

@marwel (12.03.2019 12:32): Jak jsem si to po sobě přečetl, tak to tak fakt vyznělo :-D
@SavageCZ (12.03.2019 17:27): Kľudne môže ísť o nejaký záznam z free sound library, ktorý si upravili.
No a pre kanaďanov je stred Európy dostatočná exotika, tak si povedali, že sa to do exotickej hry hodí a aj tak to nikto nespozná :D

Avšak úprimne, klobúk dolu, v hre by som to prehliadol, pretože tú reč tak utíšili, že by som to proste nepočul.
Ale áno, aj mne to príde ako čeština, ešte aj s intonáciou, to nebude náhoda.
Verím tomu, že ide o českú zvukovú stopu - a až teraz si uvedomujem aké triky sa používajú na kamufláž a úpravu zvukov :)
Zajímavost jsem smazal. Je to neprůkazné. Pokud bude k mání jasnější důkaz, je to dobrá zajímavost.
@marwel (12.03.2019 09:32): Tam kde hýkal osel to nebylo dobré, proto jsem popošel jinam a tam trochu šplouchá voda. Jinak pokud slyšíš "dobře, dobře" je to dle mého důkaz, že je to čeština. Kolik jazyků má ř ?
@marwel (12.03.2019 09:32): Tak asi to nezní pořád a všude a nechtělo se mu s tím ztrácet tolik času, což by člověk mohli, když má hru na disku. Problém je, že málokdo z nás už to na disku má a instalovat se mi to kvůli tomu taky nechce :-)

Ale vždycky je na začátku upozornění, že to dělá multikulturní tým s různými sexuálními orientacemi, tak proč by tam nemohla v pozadí zaznít i čeština :-D Nějaký Čech na tom určitě dělá, i když titulky moc nečtu.
Ani já to nebudu čistit, ale není nic jednoduššího než jít do hry, postavit se na místo kde nehýkají oslové a nešplouchá voda a poslouchat.
@mattesak (12.03.2019 01:38): Nevěnoval bys tomu takovou pozornost, takže asi ne. Já si dal sluchátka napevno a plně se soustředil a pak jsem to slyšel, ale je to hodně málo zřetelné. Samozřejmě by to šlo různými programy vyčistit a slyšet jen to potřebné, ale takhle já se s tím mrdat nebudu :-)
Jsem si musel dát studiové repro na max... :-D
Ne, nic jako čeština tam není...
@SavageCZ (11.03.2019 22:33): Na jazyku až tak nezáleží. Dôležitý je dobrý sluch. Jednotlivec s absolútnym hudobným sluchom dokáže presne rozoznať a dokonca reprodukovať ľubovolné zvuky vrátane cudzieho jazyka, ktorému ani nemusí rozumieť.

Mna sa to bohužiaľ netýka. V mojom prípade je presnejšie hovoriť o naprostom hudobnom hluchu. Takže tú češtinu nevylučujem. Len ja ju tam nepočujem.
@Bragi (11.03.2019 22:27): Ja to tam taktiež bez slúchadiel nepočujem, aj keď nevylučujem, že to môže byť čestina. No stále sa mi to popravde vidí trochu sporné a kým to niekto oficiálne nepotvrdí, asi by som to ako zaujímavosť neuvádzal.