No na druhou stranu se kvuli tomu noc ve Stalkerovi dala hrat prakticky jen v noci nebo nejake herni kobce :) Coz take neni prilis stastne reseni (i kdyz ted mam dojem, ze tam snad bylo i nejake nocni videni, uz si ale nevzpominam, proc jsem ho nejak extenzivne nepouzival).
Na screenu to tak dobře nevypadá, v pohybu je to mnohem lepší. Ale že jsou noci ve hrách příliš světlý je pravda obecně, nemá to co dělat s gammou/jasem. Snad jen ve Stalkerovi si pamatuju fakt černočernou tmu.
Jenze ja bych to potreboval videt primo ve hre, ne na miniaturnim obrazku.;-) Zrovna ted mam problemy s nastavenim obrazu v Gears of War. Tam abys nastavil tu jedinou moznou vec, tedy jas, potrebujes hru vypnout do hlavniho menu. Opravdu genialne provedene. Nejak to jeste poresim no.
marwel: Stačí pár minut ve správci grafiky... Jinak máš pravdu, že vedle jasu by mělo být ve hře možnost hýbat i s kontrastem a gammou.
Je tam jenom jeden konec nebo to šlo i nějak jinak ovlivnit? Já zabil tu blonďatou borku, teď si nevzpomenu na jméno. Prostě jsem k ní šel a probodl ji. Ať jsem mačkal, co jsem mačkal, postava si šla furt svým směrem.
To je podle me zasadni problem hrani na PC. Mne se nikdy nevede poradne nastavit obraz. Bud je to prilis tmave nebo prilis svetle. A nastaveni ve hre, ktere je casto omezene pouze na brightness je vylozene nedostacujici. Chtelo by to koupit nejakou klavesnici, ktera by spolupracovala s CCC a snadno se tak nastavoval obraz ve hre. Nebo monitor s dostatecnymi moznostmi nastaveni.
Tak jsem to nakonec taky dohral, ale musim rict, ze jsem dost zklamany. Design misi je obcas dost na povazenou, poradny dej prakticky zadny (prijde mi, ze je tam Ezio takova devka pro vsechno, zadny asasin), pomoc bratrstva je vetsinou jen dalsi alternativni cestou jak splnit ukol (osobne jsem cekal vic ukolu vyzadujici jejich pomoc ci spolupraci) a v nekolika situacich, kde by se jejich pomoc skutecne hodila nejsou k dispozici. Bavily me ukoly kolem leonardovych vynalezu a nakonec jsem si alespon tim DLCckem spravil chut i kdyz nebylo tak dobre, jako to v AC2. Kdyby nebylo jednicky, ktera si preci jen mene jak 60% nezaslouzi, sel bych s hodnocenim mozna i niz. Ale jednicka je preci jen stale vyrazne horsi.
SW: Tady jsem se taky asi na hodinu šprajcl. Nakonec jsem řešení našel na youtube, kde na to hodně hráčů taky dost nadávalo.
Hmm člověk nad tím přemýšlí celý den, a jen co se zeptá, na řešení příjde xD tak nic.. vyřešeno!
Ty prupovidky toho druheho chuja me teda vetsinu casu prisly dost prvoplanovy a ve stylu "ted se smejte!" a taky sem z Animusu nevylez ani jednou, pokud jsem nemusel.
Já jsem animus, krom chvil, kdy to bylo nutné neopustil. Ty pasáže mimo, mě už od jedničky vždycky nudily, tak jenom doufám, že případný další díl nebude za Desmonda natvrdo.
To mě ty jejich kecy baví.Např. Desmond na sochu Altaira "whassa matta altair?"
A jejich následná hádka :D
Respektuju tě Že jsi vytáhl prdel z Animusu, já bych to neudělal ani kdyby mi zbraní u hlavy hrozili.
Tak je to takovej větší datadisk, no. Ale parádní. Hodně se mi líbí jak vylepšili model osvětlení, o dost lepší než ve dvojce:

Má to parádní atmosféru. A vůbec bych se nezlobil kdybychom v příštím díle hráli už prímo za Desmonda v současnosti.
Paul: Jo to jsem si všiml :-)
Hned po dohrání dvojky jsem zapnul Brotherhood a docela šikovně to vyřešili s tím zdravím, pár nabitými schopnostmi, penězi apod.
Jinak mi to vlastně přijde, že pokračuju v hraní dvojky, než že bych zapínal jinou hru, i když pár vylepšení se tam najde (nejvíce asi v grafice a pak i soubojích, na další narazím časem).
Nevím jestli vyjasní, ale rozhodně ACB navazuje na dvojku perfektně, jako že začíná zhruba 3 vteřiny po jejím skončení : ).

A ten začátek je úžasnej, chvilka oddechu, pak se něco zvrtne...perfektně zpracovanej začátek. A moc mě potěšilo Monteriggioni v přítomnosti.
Pivo: Nic se nevyjasní jen se to ještě víc zamotá s těma emzákama ... takže určitě bude pokračování :)
Tak jsem právě dohrál AC 2 a zajímalo by mě, jestli se ten příběh v Bratrstvu konečně vyjasní nebo to vypadá na další pokračování?
Teď mě tak napadlo, zrovna jsem viděl trailer na nové piráty z karibiku. Jack tam dělá celkem psí kusy. Jaké by to bylo jen zkusit hodit piráty do enginu Assassina. Prakticky se tam střílí už teď a doba je to podobná. Fakt mi to teď leží v hlavě. Byla by to imho geniální hra jen by tam neseděl celý ten systém hledání jablka nebo o co tam jde.. ale bylo by fajn mít tu piráty na AC enginu..
Wow ta PC verze je oproti té pro dvojku (a těm konzolovým) naprosto fantastická. Grafika je fakt razantně zlepšená, level of detail už se tak viditelně nedohrává, postavy vypadají lépe, to samý stíny..už to taky podporuje i bezdrát x360pad (dvojka uměla jen drát), odporná ochrana je taky pryč, DLCčka jsou included..teď ještě aby Ubi vydávali PC verzi dřív než za 4 měsíce, a klidně se zase můžou stát mojí oblíbenou firmou.
Jinak ten záčátek moc pěkně navazuje na konec dvojky. Chudák Ezio, ten musí bejt z toho konce dvojky nešťastnej : ))
Není někde kompletně vyspoilerovaná story? jedničku jsem nedohrál, dvojku si nepamatuju a tady jsem se ztrácel tak jsem přeskakoval videa xD což je škoda protože to vypadá na zajimavý příběh, jen teď nemám čas hrat..
Marcusss: Tak dobře na tom pořád nejsem - číst/poslouchat to v angličtině by mi už spíš zavánělo prací než zábavou... :-)

Jinak včera jsem AC:B nainstaloval a odehrál 3-4 hodiny - a stále jsem ve druhé kapitole po zničení první věže. Ta "budovatelská strategie" mne hodně zaujala už ve dvojce, takže se nebojím, že by mi hra zabrala 10 hodin... ;-)
Nate: Ale jo, české Honorverse mám přečtené - dvakrát kompletně. AC2 jsem rozehrál koncem ledna, dostal jsem se do Benátek a co čert nechtěl, počátkem února jsem onemocněl. Na PC jsem vůbec neměl náladu, zato obrovskou chuť přečíst si znova Stanici Bazilišek. Den dva jsem s tím bojoval, protože jsem věděl, jak to skončí, ale nakonec jsem podlehl... a tím pádem to celé čtu potřetí. Dá se říct, že to čtu cca každou zimu za poslední tři roky. Zase tolik času s prací a dalšími aktivitami nemám, proto jsem toho AC2 (i když mně strašně bavil a sem tam jsem ho v pracovní týden hrál dlouho do rána) dohrál předminulý týden. Pokud má Brotherhood jen 10 hodin, nejspíš ho stejně do konce března nedohraju... :-)
Questy Cristiny jsou fakt supr. Hlavně pasáž, kdy jsem odnášel svou mrtvou rodinu k loďce. Hodně nepříjemná atmosféra. Florencie se mi líbila a líbí asi ze všech měst nejvíc. Řím mi příjde až moc velkej, ale je nádherně vymodelovanej, o tom žádná. A Cristina je nehorázná kost, moc hezky udělané NPC. Mile mě překvapila i mimika xichtů btw.
/edit: například Ezio Auditore je o 10 let "starší" než Niccolò Machiavelli
Ja by som bral viktoriánsky Londýn. Každopádne berme to logicky: Keďže Desmond žije v amerike, asi by to malo byť v amerike (možno počas občianskej vojny?). + si myslím, že záverečný diel, či už tretí alebo iný bude za Desmonda.
Nejvíce se mi líbily side questy ohledně Cristiny, v kterých jsem se vrátil do mé oblíbené Florencie a jiných, oblíbenějších destinací, než jakou je Řím. Z příběhových misí je imho nejlepší záchrana Kateřiny z hradu Borgiů - když se jí vydáte plnit za tmy, má úžasnou atmosféru.

Brotherhood se mi líbilo hlavně na počátku, při průzkumu Říma - zhlédnutí památek, nádherných renesančních staveb, prvním (nenuceném) výstupu na Koloseum a následné perfektní vyhlídce. Taky mě trochu zarazilo několik historických přehmatů, například Ezio Auditore je o 10 let mladší než Niccolò Machiavelli, což bych se tedy podle vzhledu (a jejich přístupu žák a mentor) neodvážil tvrdit.
2012 lamy
(osobne bych si dal libit AC z prahy z prvni republiky nebo jeste za rakouska-uherska)
Právě, do AC nic z toho co jsem jmenoval moc nesedí. Ale jako nějakej sequel s jiným názvem by to nemuselo bejt špatný.

Podle těch aut v Monteriggioni v datadisku bych tipoval přítomnost či hodně blízkou budoucnost.

Ta Čína by nemusela bejt špatná, i když tuhle architekturu moc nemusím. V takovém Jade Empire mi třeba vůbec nevadila, spíš naopak.
Je vůbec ve hře zmíněno v jaké době se odehrává příběh Desmonda ? Jestli je to přítomnost a nebo nějaká budoucnost ?
A pokud by se hrálo za něj tak by to musela být nějaká spíš stealth akce, aby se to nezvrtlo ve střílečku a celkově by mi to moc nesedělo do kontextu AC tam je střílení braný tak na sejmutí prvního nepřítele a další vymlátit mečem.

Jo a český středověk by tam nebyl špatný, ale trochu o něm pochybuju. To už bych to spíš viděl na to, že nějakej potomek Altaira si zaběhnul do Číny :D:D
MIGtheDRAGON: Mě osobně by se líbilo hrát za vycvičeného Desmonda, ale jak říkáš, střelné zbraně by do této hry moc neseděly. Potom by mě docela zajímalo, jak to v té době (názorně) vypadalo u nás Čechách. Pokud by byla nějaká takováhle hra o českém středověku, hned by se ten děják lépe učil.

Mimochodem, ovládání děla a kulometu je ve hře na klávesnici a myši příšerné.
JohnCZ: Mě by se líbila třeba Čína, ale byl by asi problém s tím tam najít nějakého předka ... Jen ať nejdou už moc do budoucnosti to 16. století vidím jako takovej vrchol pro sérii AC, protože později už se začali až moc rozvíjet střené zbraně.
Thellwin: Já bych řekl, že by se i z příběhu dvojky dalo ještě hodně vytěžit, ale Brotherhood toho moc nevyužívá. Alespoň teda prozatím, jsem ještě zhruba někde v polovině.

S tím třetím dílem souhlasím. Kde byste chtěli, aby se trojka odehrávala?
Prostě je vidět, že se snažilo ze dvojky vydestilovat maximum a trochu to ještě vylepšit, ale už tomu dochází dech, další datadisk ke dvojce už bych fakt nechtěl.

Pokud se jim povede stejný kvalitativní skok proti dvojce i ve třetím díle, stejně jako to bylo mezi prvním a druhým, tak by to mohla být bomba :)
JohnCZ: No to je asi záležitost očekávání. Já jsem od brotherhood moc nečekal a spíš jsem čekal, že se zaměří na multiplayer a udělají jen pár hodinovej singl. Takže mě to docela zaujalo i když je pravda, že třeba na té provázanosti questů rozhodně mohli víc zapracovat.
Je to furt stejně parádní po hratelnostní stránce, ale popravdě čekal jsem víc. Po skvělým příběhu dvojek sem se těšil. Právě jsem začal 5. sekvenci a stále si říkám "kdy už se to kurňa rozjede", protože až na vyjímky jsou hlavní mise téměř jako vedlejší. Ale zábavné, tak!
Ze je to prevlecena jednicka bych netrvidel, vzhledem k tomu ze nejmin 60% hry jsou vedlejsi cinnosti.
Falagar: Dle mých zkušeností z prvních cca 10 hodin je AC:B takový AC1 navlečený do enginu AC2. Sice je to pořád stejná paráda, ale příběhově, designem světa a úkolů tomu prostě něco chybí a dvojka nad bratrstvem docela hodně vyčnívá.

I když já skončil příběhově teprve v momentě, kdy se mi do rukou dostaly vlastní jednotky asasínů, takže se to možná ještě rozjede. A nebo taky ne, pač jsem tou dobou měl až nebezpečně hodně velké procento (přes 75%) vlastněných nemovitostí.

Trochu se té hry bojím. Cítím v kostech potenciální možnost velkého zklamání. A v tomhle se jen málokdy spletu :-(

PS: Já myslel, že už touhle dobou budeš mít přečtenou celou hlavní sérii Honorverse, která je dostupná u nás... :)
Falagar - pokud ještě nemáš světa AC dost, tak si to zahraj hned, aspoň z toho nevypadneš a dohrání, pokud pojedeš hlavně příběhovou linku a ostatní jenom to nutné nezabere ani 10 hodin.
Mno, já jsem jedničku nehrál nikdy, dvojku jsem dohrál asi před týdnem a dost mně bavila, tak jsem po brotherhoodu také sáhnul (zrovna na mne čeká na poště :-) ). Jestli to byla či nebyla dobrá koupě ještě uvidíme, svádím teď souboj mezi příklonem k tomuto a ke čtení (v tomto týdnu zrovna desáteho dílu) Honor Haringtonové...

Tento rok budu okamžitě investovat pravděpodobně ještě do Deus Ex 3 a nejspíš i do Heroes 6 (o těch vím něco bližšího v podstatě ode dneška). Nový Zaklínač mne zatím tolik netrápí. Avšak až vyjde (jako že tento rok to nepředpokládám), tak si určitě za plnou koupím další část Starcrafta II. To byla opravdu výjimečná investice, protože ScII jsem jen kampaň hrál 2 měsíce v kuse (z kampaně mi chybí asi 6 achievmentů ;-) ).
pipboy: Stal se mi úplně stejný bug. Naštěstí i když protivníci přestanou útočit, stále je můžeš s jablkem zabít. Musíš podržet akční tlačítko co nejdéle, až se ti v jednu chvíli začne v tom žlutém okruhu tvořit další okruh, tuším že šedivý. Ti co se nachází v tom žlutém se začnou rvát mezi sebou, ti v tom šedivém zemřou.

To jen na okraj. Jinak to ale nedodělaně opravdu působí.
Pipboy: A víš, jak si toho hraní teď při práci začneš vážit? ;-)