Asphalt: Urban GT 2

07.11.2005
2006
24.11.2006
23.03.2007

Závodní arkáda Asphalt: Urban GT 2 vyšla, stejně jako první díl, ve dvou verzích. Mimo 2.5D verze na J2ME, byla vydána i plně 3D verze na mobilní platformu N-Gage a následně i Nintendo DS, Symbian a PlayStation Portable. Závody, které probíhají celkem na osmi místech po celém světě, jsou nelegální, a tak hráče během nich neustále nahání policejní vozy nebo vrtulníky. Funguje zde i systém hledanosti a hráč získává za likvidaci protivníků, úniky před policií nebo sbírání různých předmětů na trati finanční odměny.

Hra nabízí čtyři režimy. Evoluce je obdobou kariéry, v Duelu se závodí proti jedinému soupeři o různě vysokou sázku, v Beat 'Em All má hráč za úkol zlikvidovat všechny protivníky dříve, než některý z nich dorazí do cíle a v Cop Chase je třeba v policejním voze pochytat všechny závodníky.

Mezi vozidly, které lze ovládat, nechybí ani několik motocyklů a hráč se tak může mimo vozů značek Aston Martin, Chevrolet, Hummer, Lamborghini nebo Mercedes projet i na motorkách Confederate, Ducati, Husqvarna, Kawasaki či Triumph.

Nahodil jsem do mobilu PSP verzi a je to tedy děsivý. Odpudivá grafika, která stejně jede jen v 30 FPS (s 60 FPS patchem se nikdo nevymejšlel) a hlavně totálně o ničem gameplay. Jako hra na mobilu to ve své době bylo určitě ok, ale jako PSP hra je to totální propadák.