@John Mirra (komentář): Ja som na to, že sa s vežou dá pohybovať prišiel buď v predposlenej misii alebo až úplne na konci. Takže nie si jediný. Mohli to niekde aspoň naznačiť.
Z toho čo píšeš by sa mi mohli páčiť aj tí Giants.
Tak já hrál Giants asi před dvěma třema lety, takže u mě taky ne. Ale i před těma třema lety mě ta hra zaujala i technologií - hlavně voda vylévající se ze břehu po dupnutí Kabuta, to jsem nechápal.
Jako Giants se oproti A&D nedá upřít inovativnost a nápaditost, to ano. Mnohdy je to však na úkor hratelnosti.

BTW já hrál obě ty hry krátce po sobě (první Giants), takže narozdíl od některých z vás u mě v prospěch jedné z těch her rozhodně nemluví nostalgie :-).
První kampaň v Giants je luxusní, druhá už tak dobrá není a třetí je nuda. Ale celkově jsem si to hodně užil. AaD mě nijak neoslnila, nic nového, gameplay sám o sobě moc zábavný není a celkově je to krok zpět.
Příběhy stranou, ty jsou fajnové v obou hrách.

Co já se však kvůli absenci save v Giants nanadával, akční složka taky nic moc (za Baze to ještě šlo, ale ty souboje s Delphi už fakt jako ne), závody strašný vopruz a Kabuto jedna velká NUDA.

A&D je na druhou stranu takový "lunapark", hraje se podstatně líp (a až na misy se vzducholoďmi bez zákysů). Je to sice jen střílečka, ale dynamika je parádní - všechno vybuchuje a odlétává, no jéje :-) . K tomu vychytávky jako je žraločí puška nebo bomba obracející gravitaci. A s jetpackem je taky sranda.
Vzhledem k tomu, ze to jsou vicemene uplne stejny hry, tak srovnava spravne. Kazdopadne uplne blbe :)))
Ty vole co to je??? Koukám, že jsem za to dal jen 4 eura, tak aspoň že tak... ale teda tahle hra je absolutně příšerná oproti Giants. A to nejen dějem a gameplayem, ale i technicky - jak je to sakra možný?

Jinak videa mezi misema jsou vtipný, ale proti Giants je tahle hra odpad... pokud to dohraju, tak možná zvednu hodnocení, ale pochybuju.
Stig gets a new trick.... Jistá podoba se hrou Giant: Citizen Kabuto se tu nezapře a to hlavně u animaček :-)

Ale Giants mi přišli stejně lepší, nejspíš nostalgie.
Ach tu misi sem taky proklínal, ale jen do doby než sem zjistil, že po prvních pár příletů vzducholodí začaly lítat jen z jednoho místa, takže nakonec to byla hračka. Stačí jen mít hospodu za zadkem kvůli munici a mířit na jedno místo =)
no nevim me tyhle vedljsi zbrane proste neohromily, kdyz se kolem tebe mota zralok je to takovy prijemny pocit :)
Tak je nepoužívej, ale neříkej, že mimo žraločí pušky tam nejsou extra zbraně, když jsou :-).

To řešení tkví v tom nesetřelovat vzducholodě :-). Někde u hospody je možnost dostat se na vyvýšené místo, odkud je dobrý výhled na celou oblast. Stačí tedy vzít vindaloo raketomet a sestřelovat padající vojáky (po dvou, upgrade zbraně jsem tam bohužel nenašel), zároveň hospoda není tak daleko, takže při troše štěstí s načasováním tam můžeš vždycky při volné chvilce zajít doplnit munici. Mě se takhle podařilo zachránit téměř celé město (zničili mi možná dva tři domky).

Škoda, že se těžší obtížnost než medium odemkne až někdy během hry (musí se sebrat nějaká ta karta či co), hra je pak totiž opravdu znatelně tužší. BTW pokud se ti podaří odemknout level Gauntlet (první z mimopříběhových misí - jsou v nabídce při volbě znovuhraní dohraných misí), kde musíš přežít 5 minut, na snadnou obtížnost si už určitě stěžovat nebudeš ;-) (prvních 10 pokusů je člověk rád, pokud přežije aspoň pár vteřin).
MCZ> jake? nece se mi s tim kdovijak dlouho srat :)

topsy turvy bomb... no budiz, ja tyhle sekundarni moc nepouzival, jen ty zakladni disky.
pipboy: a co topsy-turvy bomb?

Jinak ta mise mě též naštvala, ale jak píšeš, má své (poměrně snadné) řešení.