Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Arise: A Simple Story

03.12.2019
kompatibilní
90
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Příběh hry Arise: A Simple Story začíná pohřbem nejmenovaného starého muže. Zatímco tělo hoří na hranici, jeho duch se probouzí v zasněžené krajině, ze které pak navštěvuje různé kraje představující starcovy vlastní vzpomínky. Ať už se jedná o vzpomínky veselé, smutné, tragické nebo dojemné, postupně rekapitulujeme starcovu minulost a znovu prožíváme důležité i zcela všední okamžiky jeho života.

Jedná se o adventuru s prvky plošinovky, v níž hráč během putování krajinami vzpomínek řeší drobné logické hádanky a překonává nástrahy stojící mu v cestě za pomocí skákání, šplhání nebo interakce s prostředím díky lanu, jež nosí protagonista s sebou. Důležitou součástí je i převíjení času, kdy hráč může v závislosti na dané úrovni posouvat čas o sekundy, hodiny nebo celé roční období, případně jej úplně zastavit. Touto mechanikou si tak může zpřístupnit cestu dále nebo například nacházet poschovávané malůvky zachycující momenty dědova života.

Hru je možné hrát i ve dvou hráčích, kdy jeden ovládá titulní postavu a druhý se stará o manipulaci s časem.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PS4 90
Špičková plošinovka na jeden večer, která se směle může postavit vedle mnohem známějších bratříčků jako je Limbo, Inside, Little Nightmares apod. Na rozdíl od nich má navíc i skvělý hudební doprovod a uzavřený příběh. Herní mechaniky s přetáčením času využívá opravdu originálně a u mnohých jsem se musel uznat hodně dobré nápady.

Největším zklamáním je neznámost hry. Nemůžu uvěřit, že jsem první, kdo zde hru v červenci 2021 hodnotí. To si vážně nezaslouží. Pro fanoušky Brothers: A Tale of Two Sons, Journey nebo Last day of June naprostá povinnost.
+11