Jinak podotkl bych, ze s prvni casti hry jsem nemel problem, sice me prekvapilo, ze skutecnym gameplay "corem" hry je mnohem vic nez budovani domku a okoli sbirani hmyzu, ryb a fosilii v pokemon/pokedex stylu, ale pohoda, prijemnej relax. Ale jakmile jsem prohledl, ze cisar je tak trochu nahy, uz me to tahne k jinejm hram.

A ta hra mi v tuhle chvili proste prijde zoufale prehajpovana - opakuju, ze v pripade Super Mario Odyssey mi ten hype prisel zaslouzenej (Zeldu Breath of the Wild jsem jeste neodehral). 90% na Metarlcritic - hahaha, byt uzivatelsky hodnoceni 54% tomu hrebinek srazi.
@Charllize (12.09.2020 17:01): Též mám v plánu některý díl dát. Idealně asi tu pětku až někdy pořídím Switch, popřípadě některý DS díl. Přijde mi to jako skvělá náhrada za Animal Crossing a Harvest Moon pokud si chce člověk u něčeho odpočinout, ale zároveň nechce úplně casual hratelnost.

Otázkou je, zda to vůbec jde dohrát. Ani jsem nekoukal, jestli je tam nějaký příběhový konec.
@Charllize (12.09.2020 16:55): To rozhodně. To mi připomíná, že na letošek je slíbené Rune Factory 5 a stále žádné info, přitom je to taková nepřímá konkurence, která by lidi zabavila podobně. Měli by si pohnout a letoška ještě využít. Snad na TGS...
@Charllize (12.09.2020 16:37): Já bych nutně neříkal, že ten úspěch je díky viru. Jasně, hraje to asi velkou roli, nicméně minulý díl New Leaf prodal 12,5 mega. Že se Switch díl bude prodávat ještě lépe se tak nějak očekávalo vir nevir. Protože 12,5 mega je na 3DS neskutečně dobré číslo, většina úspěšných her tam prodávala kolem jednoho či dvou milionu. Dle statistik jde o 7. nejprodávanější hru v historii 3DS.

A to co tak vím, tak New Leaf má ještě méně možností než New Horizons, to jen k té malé interaktivitě @stromz (12.09.2020 16:20)
@stromz (12.09.2020 16:20): Ta hra ziskala mega popularitu diky viru, vysla v dobe kdy to zaclo gradovat a plno lidi sedelo doma a moznost pres zabavnou hru komunikovat s dalsimi jedinci co taky sedeli doma prisla proste vhod.Navic hra pusobi slunickove a relaxacne, takze v dobe kdy umiralo tisice lidi na coronu to pusobilo blahodarne a unikove. Takze jo, je to hodne v tom multiplayeru.
Pripojim svoje dojmy. Odehrano 90 hodin, sel jsem do AC zcela naslepo, trosku jsem se bal, jestli to nebude az moc detsky, ale u takovejch The Sims jsem stravil more casu, takze... abych to shrnul, prvni cca pulku jsem se dost slusne bavil a byl natesenej na to, co na me hra dalsiho vyplivne a kam se to cely posune. Nicmene touhle dobou uz se celkem nudim a mam jednu velkou vytku, ktera moje hodnoceni slusne srazi: naprosto mizivou interaktivitu s predmety!! V tuhle chvili mam kompletni barak, ovsem pouze se zarizenou hlavni mistnosti, protoze hra mi nedava absolutne zadnou motivaci, abych si vyrobil kuchyni, koupelnu, atd. - vsechno je to jen naoko!!! Jediny co me napada je, ze je asi nutny hrat to v multiplayeru, takze asi vyzkousim asi jeste to, presto me ta vicemene nulova moznost uvarit si/osprchovat se/vycurat se/zakopat si s micem/cokoli! strasne zklamala :-( posledni tydny uz na me to uvedomeni si 'ne, ty predmety jsou opravfu vsechy k nicemu' ponekud dolehlo, main quest po me chce pestovat kyticky a rozhazovat ty nahodny objekty po ostrove, coz me dvakrat nebere a cizi postavy to taky nevytrhnou. Super Mario Odyssey me bavilo doslova kazdoz sekundu, tohle vidim ted na trochu prehnanej hype, zkratka jedina 'simulace zivota', ktera je k mani, tak tomu odpustime i ty velky nedostatky... a nebo je to proste opravdu spis pro mensi deti, ktery to hrajou s kamarady a ne pro dospelaky odkojeny Sims hrajici to v singlu.
@Charllize (06.08.2020 18:23): Switch není levná záležitost no. A taky v tom hraje roli fakt, že ty hry jsou... prostě japonské. Ale co jsem tak vypozoroval z brouzdání po bazarech, fb diskuzích apod, tak Switch už je teď nejspíš u nás populárnější než 3DS. Aspoň nějaký pokrok. :) Ale tak já jsem ten poslední, kdo má co kecat že, sám Switch nemám.
22 mega prodaných a to bez bundlů a slev. Dokonce víc než poslední Pokemoni. Mazec :) Přitom budget na vývoj musel být směšný prd oproti klasické AAA hře typu Ubisoft. Takhle se dělají hry...