Animal Crossing: New Horizons

Atsumare Dōbutsu no Mori

20.03.2020

New Horizons je pátým dílem série sociálních simulátorů Animal Crossing, určených pro konzole značky Nintendo. Opět se jedná o sandboxový simulátor života, v němž se hráč ujímá role jediného obyvatele v osadě antropomorfních zvířátek.

Hlavním rozdílem oproti předchozím dílům je nové zasazení v podobě tropického ostrova plného přírodních krás a divů, který budete muset postupně zkultivovat. Na začátku hry je ostrov téměř opuštěný a teprve postupným stavěním budov se k vám začnou stěhovat další obyvatelé. S tím souvisí i pro sérii nové hratelnostní prvky, jako crafting, sbírání surovin a farmaření, přibližující New Horizons k hrám jako Harvest Moon či Stardew Valley. Kromě budov je možno vyrábět i různé nástroje a nábytek, který lze dále vizuálně modifikovat. Upravovat k obrazu svému lze i terén ostrova a například vyhlazovat kopce, rozšiřovat koryta řek či stavět mosty a schodiště.

Herní progres kromě klasického vydělávání peněz formou miniher či sbírání předmětů tentokrát udávají i různé questy, za jejichž plnění hráč získává herní měnu zvanou Nook Miles. Kromě questů je ve hře k dispozici i celá řada dalších aktivit, jako například lov duchů nebo navštěvování ostatních ostrovů. Mezi hráči na jedné konzoli Nintendo Switch je sdílen jeden ostrov, na jehož budování se tak může podílet až osm lidí. Značného upgradu se dočkal i multiplayer, který umožňuje až čtyřem hráčům sdílet jeden ostrov v lokální i online kooperaci.

Jinak podotkl bych, ze s prvni casti hry jsem nemel problem, sice me prekvapilo, ze skutecnym gameplay "corem" hry je mnohem vic nez budovani domku a okoli sbirani hmyzu, ryb a fosilii v pokemon/pokedex stylu, ale pohoda, prijemnej relax. Ale jakmile jsem prohledl, ze cisar je tak trochu nahy, uz me to tahne k jinejm hram.

A ta hra mi v tuhle chvili proste prijde zoufale prehajpovana - opakuju, ze v pripade Super Mario Odyssey mi ten hype prisel zaslouzenej (Zeldu Breath of the Wild jsem jeste neodehral). 90% na Metarlcritic - hahaha, byt uzivatelsky hodnoceni 54% tomu hrebinek srazi.