Zajímavosti

Easter eggy

Ve hře lze vyrobit stejnou okarínu, jakou používá Link v titulu The Legend of Zelda: Ocarina of Time.

Ostatní

V červenci 2020 došlo v Tchaj-wanu ke kuriózní situaci, o které následně informovala média po celém světě. Jistý majitel konzole Nintendo Switch, zapomněl svou konzoli položenou na bankomatu, ve kterém si vybíral hotovost. Náhodný kolemjdoucí konzoli našel a odevzdal na místní policejní stanici. Policisté k nalezení majitele využili právě hru Animal Crossing: New Horizon a prostřednictvím herní pošty oslovili všechny virtuální přátele dotyčného majitele s žádostí, zda mu mohou předat informaci o tom, že konzole se našla a adresu policejního oddělení, kde si jí může vyzvednout. Informace skutečně dorazila ke svému adresátovi a konzole se tak vrátila díky této hře ke svému právoplatnému majiteli.
(The Game Awards) - hra Animal Crossing: New Horizons vyhrala ocenenie Best Family na The Game Awards 2020
V Japonsku se za rok 2020 prodalo více než 6.3 millionů kusů a AC:NH se tak stal tamní nejprodávanější hrou. Jde o více kopií, než kolik prodalo dalších šest nejprodavanějších her dohromady.
(British Academy Games Awards) - hra Animal Crossing: New Horizons vyhrala 2 kategórie na BAFTA 2021.

-Game Beyond Entertainment
-Multiplayer
Doposud se hru podarilo nejrychleji dohrát do splacení prvního dluhu za 12 minut a 45 vterin a do splacení všech dluhů za 1 hodinu 17 minut a 56 vteřin. Údaj muže být ve zdrojovém odkazu prubežne aktualizován.