@jones1240 (25.03.2021 21:01): Druhý nejhorší, ne dva nejhorší :D Mě Shin taky moc nebavil (jako postava myslím, ten děj samotný zas jako nějak vyloženě tragický nebyl, takový úvod prostě), ale druhého jsem hrála Ikkiho a ten už zajímavý byl. Pak Kent, ten je taky hodně fajn. Toma to je děs běs. A Ukyo pak na závěr byl super.
@Starletka (25.03.2021 19:24): Jako podle mě dobrá hra by měla nadchnout od jakéhokoliv routu. Omluvit to tím že “Vybral sis dva nejhorší routy” není omluva :D Jako dát tomu deset hodin abych se pak dostal ke kvalitě, to uf :D A to já fakt hry od Otomate mám rád.
Tak jsem to vzdal po Shinovi, jako soundtrackem dost nevýrazné, postavy nezaujmou ani při prvním routu, což je špatně, vizuál je fajn, ale jinak je to nemastné neslané. Což nechápu, Otomate mají skoro všechno dost kvalitní a tady to působí že docela šlápli vedle.

Tak jsem se radši vrátil ke Code Realize, kde mi zbývá pár routů. (Komentar psat nechci, tak, místo toho jen sepisuji finální názor)
@jones1240 (23.03.2021 09:29): Jestli si myslíš, že Shin je špatný, tak počkej, až přijde Toma :D Mě nejvíc bavil asi Ikki, protože to se vyvíjelo úplně jinak, než jak to ze začátku vypadalo. A Kent. Jediný normální Kent.
Miluju Otome VN, ale tohle je zatím to nejhorší co Otomate vyplodnilo, je to celé takové uplakané, unylé a nijaké. Jako hádám že to je asi tím že jsem začal prvně Shinův route, ale do háje, to je takovej debil.

Chrani hlavni hrdinku ma ji rad, ale ma osobni sracky a proto se k ni chova jak ke kusu hadru. Jedno, zlatej Collar x Mallice a Code Realize, ty jsou o hromadu levelu vyse. Skoda, ale treba se to u me jeste zmeni, zatim ale fakt bida.

I kdyz pokud jste nikdy v zivote otome nehrali, tak to mozna pro vas bude fajn.
@Fatality (23.02.2016 10:46): https://36.media.tumblr.com/123db4ac27bf ... nAEyr1rwxgxz_540.png

Mě je jasné, že pro všechny to není. Nenutím tě to hrát. :D Jen jsem chtěla zdůraznit, že to zdaleka nebylo tak hrozné jak jsem se obávala. AKA není to genderově opačná harémová VN, kde je příběh/cíl dostat někoho (nebo nejlépe všechny) do postele. Tahle hra má fakt dobrý příběh (řekla bych, že hlavním cílem je celou hru vůbec přežít do konce, což je třeba v Joker Worldu bez návodu prakticky nemožné). Prostě mi přijde docela škoda to hned odsoudit jako pouhé "fuj, pro holky, nejsem gay, ble". Stojím si za názorem, že i některým (ano, ne všem) hetero džentlmenům by se to mohlo líbit taky. Já bych si třeba taky zahrála normální VN pro pánské publikum, pokud by měla fakt dobrý příběh. V tom případě by mi ani svádění prsatých slečen nevadilo. :)

@7c (23.02.2016 00:14): No, čekám až se na Steam dostane třeba takové DRAMAtical Murder :DDD
@Starletka (22.02.2016 22:05): No, Otome/Yaoi hry jsou tu už "pár" let, a i "reverse harem" mi přijde výrazně zábavnější než "standardní" varianta, na druhou stranu, nejdůležitější je samozřejmě kvalita (pokud tedy nejde o nějakou "hardcore" hráčku - no a vlastně i o to, že zas tolik možností/her tu není).

@Bodkin (22.02.2016 20:12): Hmm, vlastně "každý zboží má svýho kupce" .-)
@Starletka (22.02.2016 22:05): Špatné to jistě nebude, jen těch VN je strašně velké množství...

Zde je myslím velkou výhodou, že to je na steamu, jinak by si dotyčný spíše zahrál něco s opačným pohlavím :).
Hej jako nevím, ale když si přečtete i reviews na Steamu tak je tam spousta komentů typu "I'm a 100% straight guy, but I enjoyed this game.", takže si asi zas až tak moc nevymýšlím.
¯_(ツ)_/¯
Datingová vizuální novela by předně měla být (jsme ve 21. století :O ) genderově neutrální a tedy všichni protagonisté by měli být, jako v Undertale nebo nově v Zeldě, bezpohlavní!
Týý jo milion konců za 26 hodin. To rozhodně není špatný výkon! A rozepsala jsi se ve velkém. Čtyři odstavce... to je od tebe moc infa naráz :D
Po visuálně-technické stránce zřejmě zatím nejlepší počin/port (na stupnici mého osobního vkusu dosahuje prakticky 100% shody). Že by se po letech mainstream konečně dotáhl na "underground"?