Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

  • PC 90
Hergot to byla ale skvělá hra. Ne, počkejte, neodcházejte! Opravdu jsem se nezbláznila. Fakt byla!

Nejprve bych ráda zdůraznila, že celý otome/visual novel žánr vždycky šel tak nějak okolo mě a tak to nejspíš i nadále zůstane. Tento kousek jsem si pořídila čistě náhodou, jen protože měl na Steamu zrovna 90% slevu a tak se tato hra pro mě stala nejen výjimkou z pravidla, ale především obrovsky milým překvapením. Čím to?

Především (a to opravdu nemůžu dostatečně zdůraznit) tohle není prostoduchý dating simulator. Dokonce tady není ani žádná common route, kde byste si vybírali s kým budete randit. Romantické linie jsou právě naopak spíš jen takovým bonusem k ději a pokud vyloženě nejdete po good endingu, dá se většině scén vyhnout. Hra se skládá z 5 světů (příběhů), které mají ještě každý minimálně 4 konce (jeden jich má dokonce 9), a každý je naprosto unikátní a řeší úplně jinou zápletku. Ke kvalitnímu příběhu potřebujete i kvalitní, zajímavé postavy a o ty tady opravdu není nouze. Všechny charaktery jsou propracované a nejen hrdinčin, ale především VÁŠ vztah k nim se mění s každým odehraným herním dnem, se kterým postupně odkrýváte všechny jejich vrstvy a tajemství. Dále musím ještě vyzdvihnout úchvatné audiovizuální zpracování - ať už je to styl kreslení, CGs, design postav, dabing, soundtrack či opening s endingem. Prostě nádhera. Dohrání všech 5 dobrých, 5 normálních a 16 špatných konců mi zabralo něco kolem 26 hodin, takže i délka je dostatečná.

Tuto hru bych určitě doporučila každému, kdo si chce zkusit zahrát vizuální novelu, ať už jste dáma nebo džentlmen, protože ani já osobně bych nikdy nevěřila, že se mi něco takového bude líbit. A jestli mi nevěříte, stačí si přečíst komentáře na Steamu.

Pro: ALL THE FEELS, PŘÍBĚH, POSTAVY, milion konců, audiovizuál, délka, originalita

Proti: pokračování nejsou a nejspíš ani nebudou přeložené :(

+19