@Dan9K (komentář): A přitom s těmi ambienty, co hra mezi hudbou má, by se to napětí a atmosféra dalo budovat tak krásně, jen se toho prostě pořádně chopit. V takových chvílích si prostě každý uvědomí, jak moc je zvuk důležitý, i když mu třeba ně každý tu důležitost přikládá – jednou za čas ale každý narazí na takovou situaci, nezvládnutou situaci.
@M.a.t.t. (08.10.2014 21:52): :)

Zkusím, ale moc už se mi do toho nechce. Nicméně na rozdíl od Reprobates nebo prvního Mementa, Alternativa na mě působí dojmem zdařilé adventury. Ale už bych, v první řadě, konečně měl pohnout s Gray Matter... :).
@Drolin (08.10.2014 20:48): Tomu ani sám neveríš :))

O tomto prirovnaní počujem prvý krát. Len pochybujem, že by ti práve táto hra sadla, keď sa ti nepáčilo mnoho výrazne lepších domácich vecí. Ale schválne si to skús a uvidíš :)
@musa (08.10.2014 19:24): Já hrál zatím pouze 30 minut, a Alternativa figuruje v mých plánech k zahrání celkem dlouho. Nicméně takovéto dojmy ji odsouvají značně hluboku i pod takové 15 Days.

Stále si však uchovávám pocit, že by mohlo jít o nedoceněnou adventuru vyšších kvalit :).
Teď to s titulkama hraju. Nechápu, proč už ta možnost není na Steamu přímo, nejspíš práce navíc. Každopádně hra žádná sláva, po 2-3 hodinách hraní je to slabší průměr.
Já tento úsek projel pouze za tu holku, neboť jsem právě poslední save měl víc než půl hodiny zpátky a nechtělo se mi to znovu celé procházet... Btw celou brazilskou část považuji za totálně zmršenou a i to značně ovlivní mé hodnocení, které nahodím zítra (a snad i s tím komentářem, když už jsem si psal poznámky :-)... Alternativu jsem, bohužel, sledoval už od ohlášení a hodně jsem se těšil: zajímavé téma a reálie, proto je na místě určité zklamaní, nedopadlo to zkrátka tak dobře, jaký to mělo zpočátku potenciál...
@Pavloun (29.12.2011 20:02): Dík za promptní reakci. Save nedlouho před oním místem naštěstí mám, takže zkusím. ;)

K tvým dojmům... Chápu, že chceš jít s hodnocením víc dolů. Sám jsem o tom taky uvažoval, ale i přes všechny zjevně chyby, které ta hra má, tak jsem se od ní ne a ne odtrhnout. Proto těch nadprůměrných 70 procent. Navíc po recenzích na herních webech jsem od Alternativy ani moc nečekal, takže zklamání ani ne.
Dunemaster: přesně tak, hned po příletu do Brazílie. Jseš v roli té holky (Andrea), objeví se spolubydlící (tuším že se jmenoval Andy) a přijde s historkou, kde se vzal v Brazílii on. Pokud mu uvěříš, hraješ pak chvíli za něj, pokud neuvěříš tak za Andreu (pokud máš "starý" save, tak je to možnost nevratná, neboť přichází hned v rámci dialogu bez možnosti uložení si hry a zkoušky i druhé varitany). Nicméně není to dlouhý úsek a pak se zase hraje za Richarda. Dohrál jsem předevčírem, ještě nehodnotil, zklamání, uvidím, zda se dokopu sepsat komentář. Víceméně se shoduji s již zveřejněnými, jen s hodnocením bych šel níže...
Z popisu: "Kromě Richarda se ve hře na kratší dobu zhostíte role jedné ze dvou dalších postav (na základě vaší volby)"

A kde ta možnost volby byla? Hádám, že někde v Brazílii, ale kde přesně?
4650, detaily jsem nechal na původních hodnotách (jestli vůbec měnit jdou) a rozlišení 1280x1024.
Drolin: Jak moc si stahoval detaily? A jakou přesně grafárnu máš na mysli? Radeon 4650, 4670?
Netušíte, proč jsou avizované nároky hry tak vysoké? Je to blamáž nebo to fakt tak ždíme? Vždyť je to obyčejná 2,5D adventura, alespoň podle obrázků to tak vypadá.

Minimum System Requirements:
CPU: Intel Pentium IV ® 2.0 GHz or compatible
RAM: 2 GB RAM
VGA: Graphic card with 512 MB RAM (Shader 2.0 compatible)
DX: DirectX®: 9.0c
OS: Windows XP ® or Windows ®Vista
HDD: 2 GB free space
Sound: DirectX 9.0c ® compatible sound card
Co na to rikate, kdo uz hrajete? Zajimaly by me nazory "normalnich" lidi, protoze recenze mi tentokrat pripadaji fakt zbytecne tvrde (kor BW 55%). Nemam sice jeste dohrano, ale spatne to rozhodne neni, na pomery Centauri citelny pokrok.
Chuck: Tak to netuším, ale Alternativa myslím žádného předchůdce neměla.

Edit: Když jsem si nakonec tu větu několikrát přečetl, tak mi došlo, že se nejspíš jedná trošku o spoiler a s tím druhým dílem máš asi pravdu
A nebo naopak jde o předběžnou zmínku o druhém dílu, který po tomto prvním bude v brzké době následovat.
David199: Jde o to, že v popisu hry na Megahrách uvádějí, že je to pokračování prvního dílu, ale ten není nikde k nalezení.
Tim máš na mysli, že toto je pokračování nějáké hry? Nerozumím totiž té otázce...
Mám otázku.Četla jsem ,že je první díl této hry,ale nikde jsem o ní nic nenašla.Nemáte někdo bližší informace?