Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Agatha Knife

60
1 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > 2D adventura *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
27.04.2017 PC
26.04.2018 Switch
27.04.2018 XOne
12.09.2019 PS4
Vývojáři:
Mango Protocol, Bad Logic Games (PS4 verze)
Oficiální stránky:
http://www.mangoprotocol.com
Agatha Knife je klasickou point'n'click 2D adventurou. Hra vypráví příběh svérázné sedmileté dívenky, morbidní insomniačky Agathy, která je tak trochu jiná než ostatní děvčata. Nezajímá ji móda, šminky ani kluci, volný čas nejraději tráví v rodinném podniku – řeznictví, v němž zastává všechno, od porážeče, ořezávače až po porcovače. Není proto divu, že není "normální" a že vyčnívá z davu.

Její matka, paní Knifová, ví, že v podnikání momentálně nemá zrovna na růžích ustláno. Na vině jsou mimo jiné supermarkety a překupníci s pofidérním masem, jež lidé navzdory pochybné kvalitě i nadále kupují. Letošní propad zisku je značný. Agatha musí najít způsob, jak odvrátit definitivní krach matčiny živnosti, a také se pokusit získat zpět důvěru rozprchnuvší se klientely, kterou masna svým zpátečnictvím ztratila.

Agatha Knife se ovládá obligátně myší. Tradičně sbíráte předměty, vzájemně je kombinujete a vedete obsáhlé rozhovory s různými postavami.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • Switch 60
Sedmiletá Agatha je vcelku normální malá holčička, tedy pokud opomenu její lásku k masu. Žije v řeznictví své maminky a zabíjí zvířátka. Ty potom ještě porcuje a připravuje k prodeji. Zároveň má němé tváře i moc ráda a vůbec jí nedělá radost jejich vystrašený pohled před smrtí. Při návštěvě kostela nicméně dostává odpověď na svou strast. Náboženství. Nazývá ho jednoduše Masožravectví a má přesvědčit nebohé tvory před porážkou o krásách posmrtného života. Je úkolem hráče ji k tomu dopomoct.

Námět téhle hry je na ní, beze sporu, to nejlepší. Jinak jde o klasickou, a docela jednoduchou, point and clickovou 2D adventuru na pár hodin. Pěkná kresba a praštěnost postav dokážou udržet pozornost po celou dobu hraní. Jednotlivé rozebírání prvků je asi zbytečné, jelikož toho Agatha Knife vskutku moc nenabízí. V zásadě dokáže na chvíli zabavit a větší ambice nemá. Z tohoto pohledu jednoznačně uspěla.
+7