Adventura v Olomouci

freeware
03.02.2007 PC
Jak už název napovídá, příběh hry se tentokráte bude odehrávat v hanácké metropoli. Začínáte před olomouckým hlavním nádražím, kam přijedete vlakem jako turista a vaším úkolem bude, ostatně jako v jakékoli jiné adventuře, projít všemi lokacemi, posbírat potřebné předměty a použít je k postupu ve hře, až se vám nakonec podaří vyřešit všechny zadané úkoly.

Hra má netradiční výtvarné pojetí, které zajímavým způsobem kombinuje ruční kresbu a fotografie, ve kterých poznáte hlavní dominanty města. Příběh není dlouhý a místní domorodec má titul dohraný za pár minut.

Nerozumiem potrebe ospravedlňovať svoje hodnotenie pri takejto hre :)

Během návratu z DH srazu, při krátké zastávce v Olomouci jsem si řekl, že bych si tuhle pecku měl zahrát. A jak se zdá nezklamala mě v žádném ohledu. Už při pohledu na první lokaci si říkám ,, sakra tohle nádraží znám,,. A to je tak jediná lokace, kterou jsem navštívil osobně :-). Ono to je stejně jedno, protože jestli je to v Olomouci tak hnusné jako v týhle hře tak není o co stát. Divně rozmazaný fotky přejetý nějakým hodně špatným filtrovacím programem nenavodí pocit, že by v hanácké metropoli bylo něco pěkného k vidění (a věřím, že i je). Interakce s předměty a celková kvalita hry je sice o malinko lepší než v další konkurenční pecce Originál, ale buďme upřímní - žádná sláva to rozhodně neni.

Na závěr tedy musím konstatovat, že pokud by jste si chtěli prohlédnout Olomouc udělejte to radši osobně. Adventura v Olomouci by vám totiž mohla váš dojem o městě trochu pokřivit. A to přeci nikdo nechce :-)

odkaz - zde si mužete hru stáhnout

Pro: asi Olomouc :-)

Proti: rozmazaný a už od pohledu odporný fotografie, celkové zpracování

Je to vtip. Veľmi zlý. I keby to slúžilo len za akúsi skúšku autorových schopností a uznali by sme, že používanie fotografii ako pozadia nie je až tak zlé. Každá jediná veta/hláška v hre pôsobí totálne trápne, či už je to snaha o humor, logiku, alebo popis niečoho. A práve pre tie fotografie je tam aj (ne)smiešny pixelhunting. Síce je to vôbec pixelhunting, keď tam vlastne ani nič nie je, ale autor sa rozhodol, že v danej oblasti proste bude klikateľné miesto?

Pro: s prížmúreným okom - nápad s použitím fotografii...

Proti: ...ktorý ale v praxi zlyháva, rovnako ako všetko ostatné, zážitok nulový

Co napsat k tomuto dílku. Jak je z názvu patrné, vše se odehrává v Olomouci. Navštívil jsem místní nádraží, ale nejvíce času jsem strávil na náměstí s kašnou, orlojem a modelem města.

Lokace jsou zobrazeny pomocí fotek, které byly pořízeny nebo následně upraveny nějakým filtrem, ale lepší by asi bylo, kdyby fotky zůstaly v původním stavu. Postavy, s nimiž lze mluvit a předměty, které je možno sebrat, jsou dokresleny ručně a vypadají příšerně. Existuje tuna daleko lepších freeware adventur a s touto určitě nemá cenu ztrácet čas.

Pro: Olomouc

Proti: ošklivé fotky, dokreslené postavy a předměty, krátké

Tak tohle je skutečně unikát - největší p*čovina, co jsem kdy hrál.

Hlášky jsou k pláči, fotky (téměř jediná grafika) jsou odporný a ještě zkažený ňákym efektem. Žádnou památku neuvidíme celou, natož s ucházejícími detaily.

Didaktická funkce hry (ve které jsem doufal v jádro pudla) je tak nakonec zcela nulová.

Tohle bych vzal jako projekt od studenta gymnázia a i tak by musel asi ty přesuny do lokací nějak zvýraznit, abych to uznal hratelným.

0% Skutečně NIC se mi na hře nelíbilo, snaha autora byla, dobrý, ale proč kvůli tomu nadhodnocovat absolutní kravinu? Pokud by hra netrvala 10 minut, jistě bych to po 15 vzdal - takhle plýtvat časem?

Pro: zhola nic, snaha autora?

Proti: Vše - od grafiky přes hlášky, logiku, příběh a ovládání

Adventura v Olomouci není rozhodně naprostý odpad, s trochou sebezapření se to dá hrát a ani technické zpracování není úplná katastrofa. Funguje to klasicky podle schématu o kohoutkovi a slepčice - dones tohle, dám tamto - a také - použijeme vše na vše - ale překvapivě je to většinou logicky odvoditelné a zákys tak nehrozí. Délka tak nějak akorát, vzhledem k celkovým kvalitám hry.

Pro: Ucházející zpracování, vcelku logické

Proti: Délka, pixelhunting ...