Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Abyss

EnjoyUp Games •  Game Troopers (PC, WPhone)
23.08.2012
01.05.2014
29.07.2015
25.12.2018
60
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Staňte se biomechanickou chobotničkou pro hlubokomořský průzkum! Od objevu substance Gaia, nového zdroje energie, už pro lidstvo hlubiny oceánů nepředstavují pouze ošklivé ryby a smrtící hydrostatický tlak. Výrobce vás pojmenoval Nep2no a ponoříte se do temnoty pohrouženého světa, v němž osvětlujete jen své bezprostřední okolí s orientačními body v podobě zářících hexagonů s Gaiou. Zbarvení světla, které sami vydáváte, se mění v závislosti na barvě posledně sebraného hexagonu. Těch je v každém z "levelů" nutné najít celkem šest. Přežít uvnitř zatopených jeskyň i vraků neznámého původu však není jen tak. Stačí dva letmé doteky o okraj jakéhokoliv povrchu krátce za sebou a následuje havárie, přičemž na checkpointy se tu nehraje.

Abyss je volně inspirováno stejnojmennou arkádou (1987) pro Amigu a Commodore 64, v němž jste ze sidescrollovací perspektivy navigovali malou kuličku skrz futuristické labyrinty. Základní premisu hratelnosti svého předchůdce Abyss nijak nemění a svým vzhledem připomíná tituly jako Insanely Twisted Shadow Planet (2012) či Oscura (2015). Hra pro Windows 10 na PC a mobilní telefony podporuje žebříčky a Xbox achievementy.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.