Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

< >
@Drolin (09.08.2014 12:12): Bad mojo vůbec není tak krátké, jak jsem původně čekal. Čekal jsem totiž spíše jednohubkovou záležitost na jeden večer a takhle si to musím odložit na dobu, kdy na to bude více času:). Zvláště pokud chce hráč vše opravdu poctivě prošmejdit, tak na nějaký čas vydrží. Každopádně se však jedná o parádní a jedinečný zážitek, který též rozhodně doporučuji.

The Cat Lady má pak celkem klasickou adventurní délku, řekl bych (cca těch 10+ hodin). A třebaže má hádanky jednoduššího charakteru, do interaktivního filmu má též poměrně daleko. Byť je to asi ideálním kompromisem pro ty, kteří nehledají příliš složité point and click adventury (v nichž někdy zbytečně otravně nesmyslné hádanky zasahují do plynulosti vyprávění), ale zároveň se nechtějí "pouze pasivně dívat".
@Wild One (09.08.2014 11:40): O netradičněji pojaté adventury se více zajímám :). Ale Ether One mně osobně připadalo zmatečné, ale zajímavý titul to je (očekával jsem však něco jiného).

Jinak myslím, že by tě mohlo zaujmout The Cat Lady, Bad Mojo nebo The Last Express. Tituly, které naplnují koncept "interaktivního filmu" (avšak s velkou mírou právě té interaktivity) s kratším rozsahem.
@Drolin (09.08.2014 10:47): Koukám, že se vyznáš :) z těch her o kterých mluvíš znám jen Ether One, skvělá záležitost. A dále Monochroma, atmosférická plošinovka nápadně připomínající Limbo. Taky velice povedené, ikdyž Limbo jsem měl raději.
@Wild One (09.08.2014 10:34): Z těch napsaných je Lifeless Planet nejpřijatelnější, ale pak tu je (z tohoto roku) i těch několik průměrných až nadprůměrných - Murdered, Epiphany, Capri Connection, Ether One, Jazzpunk, Kentucky III, The Last Door, které bych osobně řadil výše :).

A ano, dojem takového "spíše dema" (podobně jako jiný KS, Lilly Looking Through) Among poměrně znehodnotil.
@Wild One (09.08.2014 10:15): No, těch zbylých 10m asi ani nestojí za další spouštění 4PM :).

Na druhou stranu, tento rok je na (placené) nazávislé adventury velmi slabý.
Z kategorie "velmi špatné až špatné" je zde Moebius, Lifeless Planet, Gods will be Watching, DreadOut, Daylight, Coma, Among the Sleep, Always Sometimes.

Z opravdu kvalitních zatím jen nový Tex a Memento Mori 2. A snad i Infamy.
@Wild One (09.08.2014 10:00): Ano, celá hra je jaksi rozmazaná a pohyb je filmově-kolísavý (což by ani nevadilo, stejně jako věšinová absence interaktivity), ale vše je v 20 minutách jakási hlubší sonda, která postrádá jakýkoliv větší význam.

A technicky jde o Unity, což je nejhorší možný engine - takže pomalému chodu se nedivím.