Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Snowblind Studios

USA
Založeno 1997, zrušeno 2012
Toto studio vešlo ve známost zejména vytvořením Snowblind enginu, kterému málokdo řekne jinak než Dark Alliance engine. Tento engine byl využit pro řadu RPG, z nichž první byla hra Baldur's Gate: Dark Alliance pro Interplay Entertainment v roce 2001.

Na tomto enginu pak v roce 2004 vyšla hra ze světa EverQuest Champions of Norrath od Snowblind Studios, Baldur's Gate: Dark Alliance II od Black Isle Studios, Fallout: Brotherhood of Steel od Interplay Entertainment a The Bard's Tale od inXile Entertainment.

Snowblind Studios poté začalo poskytovat licenci na tento engine indie vývojářům a samo na stejném enginu vydalo hry Champions: Return to Arms v roce 2005 a Justice League Heroes v roce 2006.

V roce 2009 bylo toto studio koupeno společností Warner Bros. Home Entertainment, v roce 2011 vydali hru The Lord of the Rings: War in the North a o rok později bylo studio sloučeno se studiem Monolith Production, které pokračovalo ve vydávání her ze světa Pána prstenů.

Nejlépe hodnocené hry