Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Champions of Norrath

Champions of Norrath: Realms of EverQuest

10.02.2004
65
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Forge a path to glory. Leave a trail of destruction.

Proti životem, obchodem a řemesly kypící zemi Norrath se spikl bůh nenávisti Innoruuk, pán vampýrů Vanarhost a vůdce orků Pelys. Právě ten má doménu lidí, elfů a trpaslíků podrobit s podporou zákeřných goblinů. Král elfů Leithkorias má za ušima a ví, že jde do tuhého, pročež pronesl apel, po kterém nezůstalo jediné oko suché. Temné síly tak mají zastavit dobrovolníci ze všech koutů masivního světa. V příběhu zasazeném před první EverQuest (1999) vás čeká nespočet bojů v reálném čase. S každou další dosaženou úrovní zkušeností vyberete bojové a čarovné schopnosti z pomyslného stromu. Kapacitu jednotlivých inventářů na zbraně, zbroje a lektvary limituje pevně daný počet čtvercových a obdélníkových segmentů. Vybavení s volnými sloty lze nevratně vylepšit vkládáním kouzelných kamenů s nejrůznějšími efekty.

Champions of Norrath sdílí engine, ale do značné míry i umělecké pojetí a elementy hratelnosti s titulem Baldur's Gate: Dark Alliance (2001) od týchž autorů, ačkoliv je zasazen do univerza EverQuest. Postavu si vytvoříte v editoru výběrem z pěti ras a pěti tříd. Podle počtu hráčů následně vymete přes padesátku míst Norrathu výprava až čtyř hrdinů. V duchu výše zmíněné MMORPG série razí tato izometrická hack n’ slash odnož „více znamená lépe“, což je patrné z generátoru dungeonů a předmětů zahrnujících 10 000 druhů. Žádné rozehrání tak není stejné, jako předchozí. K rychlému cestování zpět do měst a vesnic slouží Gate Scrolls, padlé členy výpravy oživíte na místech sloužících rovněž k ukládání postupu. Z online kooperace přes SOEgames.net do dneška zbyla jen lokální s možností importu charakteru prostřednictvím paměťové karty.

Mezi dobrem a zlem definitivně rozhodnete v pokračování Champions: Return to Arms (2005)


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.