Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Firefly Studios

Spojené království
Založeno 1999
Firefly Studios je vývojářské studio známé především sérii strategií s názvem Stronghold, na kterých neustále pracuje. V dnešní době (2009) série Stronghold obsahuje již 5 her a pracuje se na další.

Jejich první hra Stronghold vyšla v roce 2001 a odnesla si výborná hodnocení, především díky propracované ekonomice a novým herním principům. O rok později vyšlo pokračování s názvem Stronghold Crusader, které sklidilo podobný úspěch.

V roce 2003 studio překvapilo sociální strategií Space Colony, na kterou se ale rychle zapomnělo. Dále pak studio zapracovalo na plnohodnotném pokračování Strongholdu ve 3D. Stronghold 2 byl vydán v roce 2005 a byl přijat poměrně špatně, stejně tak jako Stronghold Legends (2006). Další událostí v tomto roce bylo vydání strategie CivCity: Rome na které studio spolupracovalo se studiem Firaxis.

Stronghold Crusader se dočkal svého remaku v roce 2008. Hra nesla podtitul Extreme, zejména díky extrémnímu počtu jednotek a vysoké obtížnosti.

V současnosti (červen 2009) studio pracuje na dvou velkých projektech. Tím prvním je akce s názvem Dungeon Hero, druhý je MMO strategie s názvem Stronghold Kingdoms, které vychází z původního Strongholdu.

Byly vydány také speciální edice, první s názvem Stronghold Deluxe (původní stronghold ve speciální edici, vydání 2002), druhá s názvem Stronghold Warchest (2003), která obsahovala oba první díly série.

Nejlépe hodnocené hry