Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Bugbear Entertainment

Finsko
Založeno 2000
Studio Bugbear Entertainment bylo založeno roku 2000 ve Finsku a jako hlavní cíl si kladlo přinést do pole závodních her nový, svěží vítr. Což se jim s vydáním historického rally simulátoru Rally Trophy (2001) s velkou dávkou reálné simulace a spoustou věrných historických vozů povedlo na výbornou. Tento titul tenkrát vybočil z řad obyčejných závodních her, leckde byl zvolen závodní hrou roku 2002 a studio celosvětově proslavil.

Mezi další slavné hry měnící žánr závodních her jsou hry ze série FlatOut. První díl (2004) znamenal revoluci v žánru a zejména pak téměř dokonalý druhý díl (2006) se procpal mezi nejlepší závodní hry své doby. Ten se dokonce dočkal remaku pro X-Box 360 (později i pro PC) s podtitulem Ultimate Carnage (2007, respektive 2008 u PC verze).

Další závodní, méně úspěšnou, hrou ze stáje Bugbear je PSP verze hry SEGA Rally s podtitulem Revo (2007). Také hra Tough Trucks: Modified Monsters z roku 2003, snažící se napodobit úspěch Rally Trophy, byla rychle zapomenuta.

V roce 2012 vyšel nový díl série Ridge Racer, a to Ridge Racer Unbounded. Autoři ji upravili tím, že místo závodních okruhů se jezdí ve městě, které je plně zničitelné. V roce 2014 vyšla ještě i volná verze Ridge Racer Driftopia, která se soustřeďuje na multiplayer.

V roce 2014 vyšla i nehotová verze projektu tzv. Next Car Game, která má už nový název Wreckfest. Hra je popisována jako velkolepý nástupce slavného FlatOutu.

Jako bokovku si hoši z Bugbear střihli arkádovou závodní hru Glimmerati (2003) na konzoli N-Gage, z které vyždímaly maximum výkonu, grafického i technologického.

Nejlépe hodnocené hry