SEGA Rally

SEGA Rally Revo

28.09.2007

SEGA Rally (původně známá jako SEGA Rally Revo) je posledním dílem arkádových rally závodů, které zažívaly obrovský úspěch v druhé polovině devadesátých let.

Aktuální díl je věrný svým automatovým předchůdcům a tak nabízí jednoduchou, old-schoolovou hratelnost v moderní, pestrobarevné grafice. Důležitým prvkem hratelnosti je zde deformovatelnost terénu, díky čemuž nechávají vozy v bahně nebo sněhu vyjeté koleje a tak je jízdní plocha vždy o něco málo jiná než minule.

Perfektní old-schoolová arkáda, která se hratelností zasekla v půlce devadesátých let. I přesto, nebo právě proto je to ale neskutečná zábava. Na občasné vydovádění s kamarády naprosto ideální.

Pro: Povedený arkádový jízdní model, Perfektní deformace terénu, která má opravdu vliv na chování vozů, Široký výběr aut (včetně Škodovek), Skvělý design tratí, Ničím vyjímečný, ale povedený multiplayer, Nádherná, barevná grafika

Proti: Malý počet tratí (pouze 15), Na klávesnici příliš citlivé ovládání (bez gamepadu ani ránu)

Jsem jeden z mála, pro který je důležitá taky nejen detailní, ale hlavně plynule šlapající grafika hry, a to i u her závodních, což je pro plno lidí nepochopitelný - takže normálně bych se možná vyjádřil ne zrovna lichotivě na adresu grafického provedení a optimalizace této hry (ale neni to až taková katastrofa, rozhodně jsem hrál racingovky s "ošklivější" grafikou), ale je tu ještě jedna záležitost, která mě s*** (pardon... štve) přinejmenším stejně - nemožnost nastavit si klávesy na ovládání autíčka podle sebe! Hrál jsem jenom demo, ale od někoho, kdo hrál full verzi jsem se dozvěděl, že v plný verzi je to stejný! Nechápu... neni to první a určitě ani poslední předělaná konzolovka do PC verze, ale to byl třeba Burnout Paradise nebo Flatout Ultimate Carnage taky a přesto jsem si tam mohl nastavit ovládací klávesy tak, jak jsem zvyklej u ostatních racingovek! To si někteří "šikovní" tvůrci her myslí, že k hraní závodní hry je nutně a nevyhnutelně používat jen volant nebo gamepad? Pochopil bych to u opravdu "hardcore" simulátoru, kterej je na klávesnici nehratelnej, ale u takovýhle arkády jako Sega Rally? Takže za tohle dávam jasný mínus, plus dávam za "hratelnost" - ovšem to jen tehdy, pokud budu mít zrovna chuť na arkádičku ala Need For Speed, kde se autíčko při jízdě po trati odráží od okolí tak jak napsal Pooky - jakoby to byly rovné mantinely.

Pro: nevim... snad možná to, že si můžu zazávodit se škodovkou :o)

Proti: grafika nic moc, nemožnost si nastavit ovládací klávesy podle sebe!