Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Sykii

Sykii

30 let • ČR - kraj Moravskoslezský

Komentáře

Crash Bandicoot 4: It's About Time

  • PC 80
Crash jde stále ve šlépjejích staré dobré klasiky a pořád u téhle hry platí, že to není oddychová hra pro malé děti, ale pekelně těžká skákačka, kde si pořádně šáhneme na svoje nervičky. Kolikrát máte sto chutí hru vypnout, že vám něco nejde.
Pár změn přece jenom přibylo a to hned v menu. Máte možnost hrát dva módy a to RETRO nebo Modern.
Retro je jasné. Máte omezené množství životů (spíš bych to nazval Hardcore). Druhý mód Modern vůbec není pro slabochy. Nabízí neomezený počet úmrtí ve hře. Když vám to dlouho nejde objeví se i nějaký ten checkpoint.
Pak tu máme jěště pár funkcí jako: zpomalení času, ovládání vzhůru nohama nebo zapínání a vypínání jednotlivých těles na které musíte vyskákat.

Pro: Klasika, obtížnost, pestré změny míst

Proti: Obtížnost

+6

Chameleon

  • PC 80
Hodně zapomenutá a často málo zmíńováná česká hra. Na tento skvost jsem narazil už dávno, ale tak nějak nebyl čas a hralo se vždy něco jiného čemu jsme dal přednost.
Když jsem hru načnul, tak sem věděl že to dohraju až dokonce. Je tady znatelně vidět engin z Mafie 1 a ten můžu.
Nechci tady rozebírat detaily hry a proto řeknu jen že na svoje léta mě velice překvapila.

Pro: Inteligence nepřátel, čeština, hratelnost.

Proti: Vždy nejdou vzít zbraně po mrtvých.

+8 +9 −1

Far Cry

  • PC 80
Poprvé jsem hrál Far Cry už kdysi dávno a pamatuji si jak mě dostala okamžitě nádherná grafika, která tehdy předběhla dobu a potěšil i český dabing. Hru jsem tehdy nedohrál celou, protože byla dost obtížná a já se občas někde zasekl. Nyní jsem to napravil a nainstaloval znovu.

Začátek hry
První mise mě hrozně chytla jak jste začínali v kanále a mohly poslouchat dva žoldáky jak se o vás baví v českém dabingu to mě uchvátilo. Pak jsem vyšel ven a spatřil nádherné rozlehlé souostroví v překrásné grafice ve své době. Dále jak jsem se prostřilával žoldákama hrou chrlili na mě jednu hlášku za sebou a já se z počátku bavil a smál se ale zanedlouho mě dabing štval, protože to bylo pořád dokola a téměř ten samý dialog.

Obtížná hra
Zjistil jsem že se tady nedá chodit jak v Call of Duty, kde nemusíte pouštět klávesu W ale musíte se pořád soustředit, skrývat se a dávat bacha na nepřítele, protože jeden voják vám může narušit celou dobře rozehranou část mise. Vybral jsem si obtížnost hry Normal ale mi teda přišla v častých případech dosti těžká. Třeba když se prozradíte a vojáci po vás začnou střílet někde z druhé strany ostrova kde sotva vy vidíte a oni vás krásně trefí s jakoukoliv zbraní když jen kousek vykouknete.

Verdikt
Far Cry odrazuje některé hráče postupně svou obtížností ale nakonec jsem rád že jsem ji znovu naistaloval a dohrál do konce. Ukázala mi trochu jiný styl FPS hry kde není vše jen rychle zadarmo.

Pro: Grafika, Inteligence nepřátel, Délka hry, Dopravní prostředky, Prostředí

Proti: Obtížnost, Přístupová karta, Multiplayer

+24 +25 −1

Far Cry 4

  • PC 85
Od Far Cry 4 si asi každý sliboval že to bude minimálně 2x větší pecka než předchozí díl už jen podle traileru člověka hodně oslnila první scéna s vašim největším nepřítelem Paganem Minim, kterého by jste nejraději zabili už na začátku hry jak vám leze na nervy svou mluvou a odbarvenými vlasy.

Začátek hry
Než jsem začal dělat mise tak jsem si řekl že bude lepší se hned ze začátku trochu vybavit at´ to mám z krku. To znamená že jsem musel nahánět zvěř po mapě kde mě pořád otravoval orel nebo vlci. Když to vypadalo že jsem něco nasbíral a měl nějakou zásobu munice tak jsem začal plnit úkoly, které mi příšly všechny stejné nebo podobné. Ovšem sranda byla že jsem byl na tom jakoby závislý a strašně mě to bavilo a po dohráni celé hry bych jěště někoho killnul nebo otevřel bednu.

Far Cry 3 & Far Cry 4
Největší rozdíl podle mě je že starší díl měl lepší příběh a měl ten nápad první jinak jsou hry naprosto totožné a stejně zábavné.

Verdikt
Far Cry 4 je u mě vzhledem k tomu co za poslední 2 roky vychází tou nejlepší FPS hrou i když dávám jen 80%

Pro: Grafika, Hratelnost, Prostředí

Proti: Příběh, Stejné mise, Vedlejší postavy, sbírání kytek

+10

Grand Theft Auto V

  • PC 85
Na Grand Theft Auto V počítačovou verzi jsem se načekal hrozně dlouho, protože vývojáři to měsíc co měsíc co půlrok odkládali a mí kámoši už dávno hru buřili na konzolích. Když vyjde prostě tato hra vím že mě nezklame a proto jsem se chystal na dlouhou jistotu zábavy bez nějakých obav že by byla špatná.

Začátek hry
Při zapnutí a splnění několika misí mě zase po čase nějaká hra silně vtáhla k sobě do děje. Po dohrání začátku pak když už máte větší volnost mě nejvíce baví ty první mise, protože bývají nejzábavnější jako například kdy máte třeba závodit za Michaela proti Jimmymu na kolech. Klasicky se při těchto misích ukazuje celé město a další novinky co lze nového dělat v této hře.

Poušť & Venkov
Dále u čeho se musím zastavit a velmi mě potěšilo je lokace Blaine County, která nabízí vyblbnutí se na venkově jako to bylo u staršího dílu Grand Theft Auto: San Andreas. Navíc tady se nejvíce zasmějete při misích s Trevorem , který tam náramně zapadá.

Verdikt
V Grand Theft Auto V jsem strávil přibližně 30 krásných hodin vynikající zábavy na které si sem tam vzpomenu i když hru už nehraji. Myslím si že další díl této série se bude velmi těžko překonávat.

Pro: Grafika, Trevor, Poušť & Venkov, Hudba, Široké a dlouhé cesty

Proti: Stejné mise, Totožné obchody, Možnost uložit hru přes mobil

+17 +18 −1