Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
 

Komentář

Přejít na komentáře

OpenTTD

  • PC 85
Při nostalgickém vzpomínání na dlouhé hodiny strávené u Transport Tycoon Deluxe v mládí (kdy jsem hře pořádně nerozuměl jak kvůli komplexitě, tak kvůli angličtině) jsem se rozhodl vyzkoušet si hru znovu. Přirozeně jsem tedy sáhnul po OpenTTD, nejlepší moderní reinkarnaci původní hry. A musím říct, že se jak původnímu autorovi, tak OpenTTD týmu povedlo vytvořit opravdu jedinečnou hru. Člověk se až diví, jak je možné, že je tak zábavné propojovat jednotlivé průmysly na mapě, vozit cestující, budovat komplexní přepravní infrastrukturu. Ale je to prostě strašná zábava. Nikdy jsem neměl koule na to hrát proti počítačovým oponentům, ale stejně jsem si to užíval jako soukromý sandbox, pískoviště, kde si můžete stavět a bourat dle libosti. Neinvestoval jsem do hry desítky hodin, abych vytvořil megalomanské spoje a komplexní řízení vlaků jako lze najít různě na Internetu (až člověk často nechápe), ale i s přístupem běžného hráče se dá hodně vyhrát.

Hru jsem hrál i na desktopu, ale hlavně na tabletu (verze pro Android), a ačkoliv jsem se obával tragického ovládání pro dotyková zařízení, tak hra byla naopak překvapivě dobře ovladatelná (po chvíli, když si člověk zvykne co a jak dělat a nedělat). Je to perfektní hra do MHD na cestě do práce a z práce. Na tabletu jsem si i o trochu víc užíval grafiku. Mám rád staré dosové hry a jejich způsob pixelizace, ale na menším displeji to přeci jen působí uhlazenějším dojmem, než když zazoomujete na 24" monitoru :) Hudba je naprosto perfektní a odpovídá stylem tomu, jak jsem si pamatoval hudbu z původní hry.

Velké díky (a finanční příspěvek) posílám OpenTTD týmu, bez hromady práce těchto lidí bychom si tento zábavný exemplář herní historie mohli jen stěží stále užívat i v moderní době.
+22