Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Hououin Kyouma / Mad scientist / ČR - kraj Praha

Komentáře

< >

Helltaker

  • PC 70
Pokud jste někdy toužili doma mít svůj vlastní demon waifu harem, tak tohle je hra pro vás.

Tahle krátká hříčka se téměř hned po vydání na Steamu stala na internetu senzací s množstvím fan kreseb a jiné tvorby. Hlavním důvodem je jednoduchý ale unikátní grafický styl, který je částečně inspirován anime, (ale nekopíruje ho) a množství atraktivních démon dívek, které mají svou unikátní osobnost. Hudba, kterou složil Mittsies je taky chytlavá a dobře dotváří atmosféru hry.

Základní herní náplní jsou místnosti ve stylu Soko-Ban, kde je vašim úkolem dostat se ke každé démon dívce pod určitý počet tahů a překonat přitom množství překážek. Úrovně mohou vypadat nejprve jednoduše, ale obtížnost rychle naroste a téměř všechny lze přejít jen jediným způsobem. To poté vede k metodě pokusu a omylu a mírné frustraci. Hlavně když se konečně dostanete k dívce, protože pak musíte vybrat jednu z dvou možností dialogu, a pokud vyberete tou špatnou, tak musíte začít level znovu.

Opravdová frustrace ale přichází v druhé části hry, kde je potřeba posouvat se po mostu a vyhýbat zabijáckým řetězím a na konci řetěze na mostu zničit. Hlavně ten poslední most mi dal dost zabrat a ani nevím jak jsem ho přešel. Naštěstí zde máte aspoň 4 životy, tak to není nemožné. Poté si můžete užít zakončení se všemi zachráněnými dívkami, nebo najít tajný konec.

Bohužel, celé hra se dá i s množstvím úmrtí přejít velmi rychle za méně než hodinu a neponouká žádnou znovu-hratelnost. To ale až tak nevadí, vzhledem k tomu, že je to freeware tvorba jediné osoby. Je to zábavná záležitost na jedno posezení, ale asi se k ní znovu nevrátím.

P.S. Malina best girl

Pro: Originalita, postavy, humor, hudba

Proti: Velmi krátké, občas frustrující

+15

Sven Co-op

  • PC --
Ke Sven Co-op se těžce píše komentář, protože všechno, co by někdo o hře chtěl vědět se dozví z její popisu. Pokud jste někdy toužili zahrát si s kamarádem hlavní příběh Half-Life a jeho dva datadisky (plus zapomenutý Decay pro PS2), nebo nespočetné množství modifikací jako They Hunger a Afraid of Monsters a vlastních map tak Sven Co-op je hra pro vás.

Procházet mapy s kamarády může být opravdu zábava a přejít do nepředvídatelných situací při kterých jsme se dost nasmáli. Při vyšším počtu hráčů ve hře dochází k pěknému chaosu a vzájemná komunikace je téměř nemožná. Na jednom serveru může být najednou až 32. Od původní hry se liší jen v drobnostech jako AI, fyzika a méně loading obrazovek, grafika a zvuk jsou víceméně stejné. Takže pokud jste z nějakého důvodu ještě nehráli původní Half-Life tak si ho v něm můžete zahrát zadarmo.

Podobně jako sandboxy typu Garry's Mod, Sven Co-op je hra, která je tak zábavná, jak si ji víte sami umíte udělat. Není to pochopitelně tak dotažené jako kampaň k Portal 2 a jiným moderným hrám, ale v tom je její šarm.

Pro: Všechno je zábavnější s přáteli

Proti: Pokud nejste fanouškem původní hry tak vás hra neosloví

+12