Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Metroid Fusion

80
6 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > plošinovka *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
18.11.2002 GBA
16.11.2011 3DS
03.04.2014 WiiU
Vývojáři:
Nintendo Research & Development 1
Nájemná lovkyně Samus Aran je vyslána Galaktickou federací na další misi na planetu SR388, dějiště druhého dílu série, Return of Samus. Zde je nakažena parazitem X, ale doktoři Federace ji zachrání pomocí vakcíny z metroidí DNA, díky které nově může absorbovat X parazity za cenu odstranění většiny jejího obleku, což mimo jiné znamená ztrátu většiny schopností a mnohem nižší odolnost proti poškození. Krátce poté je Samus poslána vyšetřit nevysvětlenou explozi na biologické výzkumné stanici, kam byly posláni chycení paraziti X a infikované části její zbroje. Stanice je však liduprázdná a kompletně ovládaná parazity X a aby toho nebylo málo, jeden z parazitů se zhlédl v samotné Samus a vznikla tak nebezpečná SA-X. Boj o přežití začíná.

Čtvrtý a zatím chronologicky poslední díl hlavní Metroid série se ve větší míře než předtím soustředí na příběh, který je poprvé vyprávěn pomocí cutscén a textových brífinků. Ve hře se také objevují navigační místnosti, které na mapě označují váš současný cíl. Kromě toho nijak nevybočuje z formátu daného předchozími díly kromě malých změn jako nové schopnosti Samus, mezi které patří například ledové rakety Ice Missile a Diffusion Missile, rakety s větším rádiusem výbuchu.


Poslední diskuzní příspěvek

Drolin: Z větší části to bude asi nostalgie, objektivně bych řekl, že Super Metroid je lepší hra, ale i dneska má Fusion geniální atmosféru a…

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.