Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

SimCity

  • PC 90
SimCity: Svého času high-tech špičková hra, jak po grafické stránce, tak po hratelnosti a jak již bylo zmíněno, je opravdu revoluční, tahle hra neodstartovává pouze sérii SimCity, ale taktéž hry Theme.... od Bulfrogu a Tycoony od Chris Sawyer. Které se liší jen soustředěním celé hry na různé mikromanagmenty. Zatímco ve hře, theme hospital, je vaším úkolem provozovat a vystavět super nemocnici, v Tycoonu Deluxe(které je celé sérii Sim i graficky nejblíže), jste zase soustředěni rozvoj infrastruktury a obchodu a konečně ve hře Tropico pak na budování městečka na ostrůvku. To vše však již SimCity v základní zjednodušené formě obsahovalo, včetně nároků a požadavků obyvatelstva(v případě theme a tycoonů potřeb zákazníků), které se někdy neváhalo pustit pod tlakem frustrace z vaší neschopnosti do vašeho města, které jste tak pracně budovali.

Hra mi v 90. letech minulého století nabízela neuvěřitelnou hratelnost i zábavu, stupňů obtížností je několik. Ta nejvyšší sebou přináší často až několik katastrof v řadě a světě div se, pro mě bylo SimCity zábavnější než SimCity 2000, které sice sebou přineslo plastickou mapu, ale byl jsem v ní zklamán grafikou(zní to neuvěřitelně, ale o proti jedničce ano!). V jedničce díky technickým nevymoženostem dnešní doby, byla až symbolická, ale nejspíše v tom spočívala její genialita pro mysl dítěte, protože vše ostatní se dokreslilo fantazií samo, neboť grafika byla vyváženou rovnicí mezi abstrakcí a ztvárněním "empirické reality", která přesto dávala vašim receptorům dostatečný prostor pro subjektivní interpretaci za tuhle větu bych se zastřelil :D. Zcela jistě nejsem jediný kdo si toho všiml a vnímá to tak. Spousta lidí si stěžuje, že bijákům 80. let a hororům vzal hororovost digitální vyčištění obraz, ukradl jim všechnu atmosféru. Věřte nebo ne, takhle to u mnoha lidí funguje i u her.

Na celé sérii SimCity je vidět i kus historie, schválně zkuste si jen tak pro sebe proklikat jednotlivými "díly" této série.

Pro: vše

Proti: co chcete vyčítat dějinám?

+17