Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Chex Quest

  • PC 65
Chex Quest jsem již kdysi dohrál v rámci kompilace/pokračování Chex Quest 3, ale při příležitosti vydání HD remaku jsem si dal opáčko. Příběh a celá stylizace hry je mířena na děti. Ano jde o totální konverzi pro Doom, ale na základě stříleček často vznikají jejich mírumilovné varianty. Například Wolfenstein 3D a Super 3D Noah's Ark. Hra byla zdarma přiložena u krabice cereálií kolem kterých se točí celá hra. Obsahem je pouze pět levelů, ale veškerá grafika, zbraně i nepřátelé jsou nové. Není ale problém poznat o jakou zbraň šlo původně. Obtížnost je nižší než u Dooma, ale zábavné je to kupodivu také. Level design není špatný i když je zjednodušen pro dětské publikum. Většina úrovní je navržena celkem realisticky - skladiště, laboratoř. Také secrety není takový problém najít. Zbraně jsou naopak dost špatně rozpoznatelné a jejich účinnost lze odhadnout pouze podle čísla nebo předlohy. Za nejlepší zbraně považuji rozhodně lžičku a vidličku. Každopádně zdarma jde o zajímavou hříčku, pro mladší publikum asi celkem fajn. Ale i dětem bude vadit krátkost hry. Pokud někdo hledá opravdu kvalitní nenásilnou konverzi Dooma tak doporučuji spíše Adventures of Square.

Vzhledem k výše uvedenému je s podivem, že se Chex Quest těší slušné popularity u komunity. Existuje řada neoficiální pokračování a předělávek. Proto pravděpodobně napadlo vlastníky značky projekt oživit a předělat hru do Unreal 4 enginu. Změny jsou více než jen grafické. Levely jsou sice silně inspirovány, ale jsou rozsáhlejší a propracovanější. Do vesmírných lodí lze nyní vstoupit, ve skladišti jsou pohyblivé dopravní plošiny... Přispívá to k uvěřitelnosti prostředí pro současné publikum. Část secretů byla také změněna, ale obsahují především textové terminály místo předmětů. Přibyla možnost odblokovat nové postavy pomocí kódů z reálných výrobků Chex, ale vlastně k tomu není moc důvod. Hra je za všechny stejná. Pohyb postavy je pomalejší a zvláštně gumový, ale díky nenáročnosti bojů to nijak nepřekáží. Různé postavy mají smysl v multiplayeru, ale ten jsem nezkoušel ani zde ani v originále. Ovšem oceňuji přítomnost splitscreenu. Grafika není, navzdory enginu, žádný zázrak. Pro děti které neskousnou grafiku původní hry to není špatné, jinak hrajte opravdu jen pokud jste fanoušky Chex Questu. Já navzdory všemu trochu zvrhle doufám v HD remake dvojky. Pro představu originál i remake jsem dohrál pod tři hodiny.
+22