Zombie Vikings

akce > plošinovka *
01.09.2015 PS4
07.12.2015 PC
22.02.2017 XOne
Príbeh Zombie Vikings sa začína odvíjať v kacelárii Odina, ktorý sa venuje svojim každodenným povinnostiam. V tom mu tam však vtrhne nenapraviteľný Loki a zoberie mu jeho jediné zdravé oko. Za posmeškov a dobrej nálady s ním zmizne do neznáma, no Odin to pochopiteľne nemieni nechať tak. Preto ožíví štyroch padlých hrdinov - vikingov. Tí sú sprvoti nadšení, že idú zachraňovať Vallhallu, alebo rovno samotný vesmír. Odin ich však rýchlo uzemní, že jediné, čo potrebuje, je jeho oko.

Hráč má na výber zo štyroch zombie hrdinov s rozličnými schopnosťami. S nimi postupne prejdete 25 levelov v 8 rôznych svetoch. Hra obsahuje viac ako 40 zbraní, ktoré sa dajú postupne odomykať.

Ide o kooperatívnu akčnú plošinovku vhodnú až pre štyroch hráčov. Rovnako je však možné ju dohrať v jednej osobe. Grafický štýl je podobný predošlej hre štúdia Stick It to The Man! a nechýba ani podobne ladený humor. O scenár sa tentokrát postaral Zach Weinersmith, tvorca SMBC komiksov.

OndrejVasicek.cz (komentář): Online co-op bezchybně neběžel. Jestli ti hratelnost přišla rozličná, tak ti to samozřejmě neberu, ale pro nás to…

Zombie Vikings jsem dohrál celé na gauči v co-opu. A přesně tam to hře sedí nejlépe – oddychová zábava.
Jsem trošku překvapen místním negativním hodnocením a příspěvky v diskuzi. Co-op běžel naprosto bezchybně, nebylo problém ho dohrát.

Ta hra má naprosto fantastický vizuál a styl rochnící se v severské mytologii. Humor, byť místy hodně jetej i přes čáru, k mému vlastnímu překvapení, je po většinu času opravdu vtipnej.
Hratelně je to prostě rubačka křížená s občasným tím mozkocvičením. Člověk od toho nesmí čekat nic víc. Potom mu různé herní charaktery a plejáda zbraní a kamenů zajistí rozličnou hratelnost až do konce.

Pro: humor; stylový audiovizuál

Proti: žádné větší ambice