Život je boj

2008

freeware

Život je boj je pokračováním adventury Bez peněz do hospody nelez, jejíž konec byl nedořešen. Od doby, co vás postřelil chlápek před hospodou, si nic nepamatujete a s bolestí hlavy se probouzíte v jakémsi komplexu, připomínajícím strojovnu. Jednu ruku máte připoutanou k plotu a nohu prostřelenou skrz na skrz. Vaším úkolem je dostat se z těchto míst a zachránit si tak život.

Celé herní prostředí tvoří jediná lokace, ve které se postava hlavního hrdiny sice fyzicky vyskytuje, ale nepohybuje se po ní a veškerá zbylá interakce s většími objekty se vykonává skrze pohled z vlastních očí. Na konci hry, který je opět nedořešen, se objeví konstatování „Pokračování příště“ a vy se můžete těšit na další, podle slov autora závěrečný díl série nazvaný Život je
boj 2.

Jako u předchozího dílu platí, že i méně zkušení adventuristé jej mohou dohrát za několik minut, i když je to o poznání těžší.

Adventurka Život je boj je o malinko delší než její předchůdce Bez peněz do hospody nelez, a to je jediný aspekt, který mě donutil zvednout hodnocení o deset procent. Jinak jde v podstatě o téměř stejný titul, akorát v jiném prostředí a s jinými úkoly.

Na ukrácení dlouhé (nebo v tomto případě spíše krátké) chvíle je Život je boj ideální, ale žádná moudra jsem zde nenašel, jak by se podle názvu mohlo zdát.

Pro: zábavné

Proti: krátké

Pokračování hry Bez peněz do hospody nelez má všechny kladné i záporné stránky svého předchůdce, takž se opět setkáte s fajn zpracováním a příšerně krátkou délkou. Oproti prvnímu dílu bych řekl, že trochu stoupla obtížnost. Pokud plánujete hrát, tak si nejdřív dejte první díl, ať nepřijdete o nic z příběhu :)

Pro: Grafika

Proti: Krátké

Druhý díl začíná pěkně ponurou atmosférou, mě navozující SAW. Oproti předchozímu dílu je tato adventura o trochu složitější a delší. Opět se ale nejedná o žádný větší zázrak. Osobně jsem se zasekl jen na chvíli než jsem zjistil, že se dá přiblížit k ovládacímu panelu a šroubovákem odendat kryt..

Na konci se loučil nápis "Pokračovaní příště" - vzhledem k tomu, že už je rok 2015 asi se jej už nedočkáme.

25%