Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Bez peněz do hospody nelez

19
18 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > 2D adventura *
Forma:
freeware
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
2008 PC
Vývojáři:
Undying Team
Hra Bez peněz do hospody nelez je krátká point'n'click adventura odehrávající se na pouhých dvou obrazovkách. Autoři se během její tvorby seznamovali s Wintermute enginem na kterém je hra postavená. Celou hru lze dohrát za pár minut. BPDHN neobsahuje dabing, což je vzhledem k rozsahu hry pochopitelné.

Příběh začíná, jak je podle názvu zřejmé, v hospodě. Hlavní hrdina je už na odchodu, když v tom zjišťuje, že ztratil peněženku. Co s tím? Na to už musíte přijít sami.


Poslední diskuzní příspěvek

BPDHN je zkrátka slabota, ale chtěl jsem si na něčem zkusit přidávání hry. Moje první přidaná hra!

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 50
To se takhle jednou v noci plížím dazabází a najednou na mě vypadne odvěké moudro jako název hry a když zjišťuju že jde o krátkou adventuru (i když jim moc neholduju) dám se do stahování. Za pár minut je dohráno takže hra je opravdu kráťoulinká s celkem slušnou grafikou a nějakým tím fórem v rozhovorech navrch. Jako momentální zábava hra posloužila a jelikož si ani více za cíl nekladla hodnotím za 50%
+13
  • PC 30
Ačkoliv je tato adventura tak krátká, že stěží vyplní pauzu na oběd, zaujala mě docela pěknou renderovanou grafikou a dialogy. Jako fanoušek seriálu Hospoda oceňuji snahu Undying Team a dávám pěkných 30 procent. :)
+12
  • PC 20
Velmi krátká adventurka s opravdu nadprůměrným zpracováním. Klidně bych si v tomhle stylu dokázal představit i mnohem delší hru. Ani logika tu nedostává na frak, takže jediným, ale velmi závažným záporem je právě délka hry, která je jen pár minut. Naštěstí konec naznačil, že by mohlo být nějaké pokračování a ono opravdu je, takže se na něj jdu vrhnout.

Pro: Pěkná grafika

Proti: Krátké a ještě kratší

+9
  • PC 20
Rychlé, relativně nenáročné avšak zaujme. Po grafické stránce je tato adventura dobře zpracovaná, co do obtížnosti pak dosti nedostačující.
Ve výsledku pak stačí jednoduše proklikat všechny možnosti a zákys nehrozí.

Pěkná hříčka ale těžce to považovat za pořádnou hru.

20%
+9
  • PC 20
Poslední dobou se zaměřuji spíše na komerční tituly, ale české freeware adventury mám v oblibě. A právě k nim patří i hříčka od Undying Team s názvem, který je známým a pravdivým rčením Bez peněz do hospody nelez.

Stačí jen pár kliků a je hotovo, a to je hrozná škoda. Hra totiž jinak vypadá skvěle a nevadilo by mi, kdybych s ní strávil více času. Takhle však nezbývá nic jiného, než sáhnout po pokračování, které je přece jen o malinko delší.

Pro: zábavné

Proti: krátké

+8 +9 −1