Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Zaxxon

--
0 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > arkáda *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
1982 Atari 2600Arcade
1983 Apple II
1984 Atari 8-bitC64
1985 Spectrum
15.12.2009 Wii
Vývojáři:
, (Apple II verze), (Atari 2600 verze), (C64 verze), (Spectrum verze)
V této hře je cílem hráče pomocí svého letadla zničit obranný systém Zaxxon. Hra je rozdělena do tří částí. První část hráče zavádí do města jménem Asteroid City, kterým prolétá a musí ničit jeho obranu. Ta se skládá z jiných letadel, zbraní a raket. Při svém letu se také musí vyhýbat překážkám a střelám. Po úspěšném absolvování této části se hra přesouvá do její druhé části, která se odehrává ve vesmírném prostoru. Na hráče útočí letky nepřátelských letadel a i zde je nutné se vyhýbat jejich střelám a kontaktu s nimi.

V poslední části se hráč utkává se Zaxxonem v podobě robota, kterého je nutné zničit pomocí raket. Stín hráčovi lodi ukazuje jeho přibližnou výšku, což je nutné vědět pro vstup do jednotlivých částí skrz otvory. Hráč má několik životů a další život navíc dostává za každých 10 000 bodů, které obdrží za ničení nepřátelských jednotek. Je možnost si hru zahrát i ve dvou hráčích, kteří se u počítače střídají.

Hra také vyšla pro platformy Atari 5200, ColecoVision, Intellivision, MSX, SG-1000 a TRS-80 CoCo.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.