Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Zaxxon

Ikegami Tsushinki Co. •  Sega R&D2 •  Coleco Industries (At2600, Coleco, Intelli) •  Synapse Software (C64) •  Platinum Productions (Spectrum) •  Datasoft (TRS80, Apple II)
1982
říjen 1982
duben 1983
srpen 1983
15.12.2009
57
2 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

V této hře je cílem hráče pomocí svého letadla zničit obranný systém Zaxxon. Hra je rozdělena do tří částí. První část hráče zavádí do města jménem Asteroid City, kterým prolétá a musí ničit jeho obranu. Ta se skládá z jiných letadel, zbraní a raket. Při svém letu se také musí vyhýbat překážkám a střelám. Po úspěšném absolvování této části se hra přesouvá do její druhé části, která se odehrává ve vesmírném prostoru. Na hráče útočí letky nepřátelských letadel a i zde je nutné se vyhýbat jejich střelám a kontaktu s nimi.

V poslední části se hráč utkává se Zaxxonem v podobě robota, kterého je nutné zničit pomocí raket. Stín hráčovi lodi ukazuje jeho přibližnou výšku, což je nutné vědět pro vstup do jednotlivých částí skrz otvory. Hráč má několik životů a další život navíc dostává za každých 10 000 bodů, které obdrží za ničení nepřátelských jednotek. Je možnost si hru zahrát i ve dvou hráčích, kteří se u počítače střídají.

Hra také vyšla pro platformy SG-1000 a TRS-80 CoCo.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.