Xenon

The Bitmap Brothers •  Animagic SA (AmstCPC, MSX) •  MC Lothlorien (C64, PC, Spectrum) •  New Frontier (MSX)
leden 1988
1989
18.01.2013

Hra Xenon je prvním počinem studia Bitmap Brothers. Jedná se o 2D vesmírnou střílečku s vertikálním scrollingem nahlíženou shora. Pilot vesmírného plavidla Darrian míří na pomoc vesmírné stanici, kterou napadli mimozemšťané zvaní Xenites.

Vesmírná loď se ovládá do čtyř směrů. K likvidaci pozemních cílů je možné loď libovolně transformovat na tank; některé úseky přitom nelze bez použití formy tanku úspěšně projít. Pro vylepšení plavidla jsou k dispozici různé power-upy, které získáte za eliminaci mimozemských nepřátel.

Verze hry pro MS-DOS je vyvedena pouze v 16 barvách a ozvučena jen za pomoci PC speakeru.

Xenon je střílečkou, kterou jsem v rámci DOSu boxu hrál až v novodobé éře ... kvalita odpovídá stáří, nic převratného se neudálo, střílení do čtyř směrů a možnost power-upů kocábky při dostatečném množství zlikvidovaných nepřátel - za mě solidní průměr - 60 %