Mám takovou otázku. Nevíte někdo, jak určit, jaká parta vojáků, na tu či onou misi půjde? Při zranění mi to vojáky na misi přiděluje automaticky, ale tuším, že musí nějak jít určit, koho chci a koho ne, ale zatím jsem tam nic takového nenašel. Poradíte?
@pipboy (komentář): k těm jednotkám v PSI Labu - ty VIP jednotky (tedy ty, které se do hry a do týmu dostaly nestandardním postupem od řadových vojínů) mají podle mě vždy PSI potenciál, ale podařilo se mi vyšlechtit i několik dalších z řadových vojáků, na konci hry jsem si ak mohl vybírat, kým tou PSI helmou okorunuju :) Možná to tak udělali v rámci zjednodušení.
@Cobot (12.03.2014 10:54): XCOM, jestli se nepletu, má na starosti Cenega, stejně jako všechny hry od 2K. Jestli chceš podporu, tak nejspíš přes ně.
Bojím se ale, že překladatel ti řekne tak maximálně abrakadbra.
Po dvou patchích (no tvl to se to skloňuje...) na steamu mi přestala jet čeština. Né že bych to bez ní nedával, ale tak pohodlí je úzce spjato s leností... Nepovedlo se někomu znovu zprovoznit?

Je nějakej jinej zdroj (přímo na překladatele) kromě Xzone?
@Jack_Dark (16.02.2014 23:50): No pokud tě štve hrát to znovu, tak to tě ani původní hra moc nechytla, což? V tom případě chápu, že tenhle styl datadisku, který jen rozšiřuje původní hru o novoty a nepřináší nějaký vlastní příběh s oddělenou kampaní, nemusí nadchnout. Mě zase bavilo to hrát znovu, vylepšeně a hledat, co je kde nového :)
@MartinezZ (16.02.2014 22:17): Ano pro někoho kdo nehrál EU je zahrání EW určitě lepším zážitkem. Jenže pokud jsem dohrál EU a teď mi EW nabídne to samé co EU jen přidá pár nových věcí a misí. Jinak je to totožná kampaň z EU. To je podle mě největší voser na EW. Kdyby tam byla jiná kampaň a nemusel bych znova hrát to samé tak to beru.
@Jack_Dark (16.02.2014 21:57): Jak píšu, dělá to ze hry to, čím měla být od začátku. Od vzniku Enemy Within už zcela ztrácí smysl hrát samotný Enemy Unknown, bez datadisku je to tak o polovinu méně zajímavá hra.

Tahání peněz je to v každém případě, ale když se podaří vyhmátnout zajímavé slevová akce, tak za to ty peníze rozhodně stojí. Neřekl bych ale, že je to tahání peněz za každou cenu, tím byl From Ashes :) J to sice trošku podobné, ale ne tolik. Bez Enemy Within je hra spíše taková neodladěná jednohubka, ale hratelná a nic významného v ní nechybí. S Enemy Within ale dostává hra větší smysl a potěšení z piplání se se všemožnými serepetičkami :)
PERFEKTNÍ! (skoro :) Právě jsem to dohrál a tenhle datadisk, spíše rozšíření, dělá ze hry to, čím měla být od začátku. Ano, má to bugy, má to místy divné chování, ale oproti Enemy Unknown mi to přišlo zábavnější - MELD, další příběhové zajímavé negenerující se mise. Spokojenost, až jsem sám překvapen :)
Ne, nic. Na celý mapě není ani noha. Tak jsem holt nahrál ten dvě hodiny hry starý save a alespoň si tak vylepšil jednu vedlejší lehce zmrvenou misi :) Teď jsem se zase dostal k té záchranné misi a dneska ji možná dohraju. Jestli tam zase zbude někdo neexistující, fakt se naštvu - naštěstí už ale mám extra save pro tuhle misi (tedy pokud to bude mít nějaký smysl).

EDIT: Tak jsem přes tu misi prošel. Zbavil jsem se přesně stejného počtu enemáků jako minule a tentokrát po vypnutí konzole naběhla animace a mise úspěšně skončila. Musel jsem ale začít misí úplně od píky, takže se zřejmě "chybka" minule vytvořila už při generování mapy, protože samotné načítání předchozí uložené pozice ve stejné mapě nepomáhalo. Prostě ukládat, ukládat, ukládat - před misí, nejlépe ještě u glóbu před každým skenováním.
@MickTheMage (24.01.2014 21:51): Tam jsem lezl jen po okrajích, abych měl výhodu vyvýšení s jedním panďulákem. Můžu to tam zkusit prolézt celé. I tak bych ale čekal, že o sobě případní enemáci nahoře dají nějak vědět.
Hmm, asi začnu shánět nějaký cheaty, trainery a podobně. Jsem v misi, kdy jsem měl zachránit ty tři Anetiny (nebo jak se jmenuje) parťáky ve stázových komorách, na což bylo dvanáct tahů, ale ty jsem zachránil a nyní mám zničit poslední přeživši ufouny. TY VOLE NIKDE ŽÁDNÝ NEJSOU! A tož už jsem celou mapu prolezl jak debil tahově dvakrát. Pokaždý když dokončím tah, tak se sice vypíše, že táhne nepřitel, ale nikde se mi neukazuje "echo" ve směru zbývajících enemáků a a ani není slyšet žádné šustění a řev, který by naznačoval, že tam ještě někdo je. Samozřejmě poslední save mám asi dvě hodiny hry zpět. Buď jsem něco nepochopil, nebo je to bug jak Čumulungma. A když všechny vrátím zpět k transportu a ukončím misi, samozřejmě ta končí neúspěchem. WTF?
@MartinezZ (12.01.2014 12:35): Zvlášť pokud hraješ na obtížnost Classic :)
Ale zase můžeš profitovat z většího počtu nepřátel. Prodávání jejich těl hodně pomáhá rozpočtu. I když musím občas prodat trochu slitin a někdy i nepoškozený palubní počítač. Dobrou investicí je vypitvání Floatera a následně vyrobení Defense Matrix. Potom můžeš sestřelit velké UFO Interceptorem vybaveným jenom Phoenix canonem(použiješ Defense Matrix pokud má na mále).
Musím tedy poněkud nekriticky podotknout, že hra s tímto datadiskem mi přijde mnohem lepší, než hra původní bez něj. Přijde mi to místy těžší, nenacházím takových blbých bugů (ale dějově jsem vlastně stále tak nějak na začátku :), a přidává hodně drobností a vylepšení původní hry. Zatím je to pro mě tedy skutečně překvapení, ale počkám si, co se mi ještě naskytne za podívanou.

- štve mě, že nemůžu prodat už nepotřebné zbraně a vybavení, když bych potřeboval prachy
- taky bych uvítal nějakou možnost, jak zkusit překecat zpět zemi, která se mnou rozvázala "poměr" :)
- uvítal bych větší "podzemí" pro stavby

Pamatuju si, že ke konci přijde na řadu nějaké zařízení na vylepšení vojáků paranormálními schopnostmi nebo co to bylo :D Musí být vedle nějakého konkrétní dalšího zařízení? Třeba laberatoře? Jen abych věděl, jak stavět a nemuset pak bourat a ičit celou infrastůru.
@PoetaBezRymu (11.01.2014 20:30): jsou tam urcity pribehovy mise(nebo spis ukoly), ale kdy se na ne vrhnes je v podstate tvoje vec. Jen teda sem tam ti to predhodi nejakou dulezitou misi. Mezitim se generujou nahodny mise a postupne stoupa obtiznost, teoreticky to lze teda hrat "do nekonecna".
Ok, a ještě uplně poslední dotaz - (vím, ptám se možná hloupě, ale rád mám předem max informací) - jak se hraje samotnej singleplayer? Je to ve stylu původního UFO, kdy to byl trošku sandbox a člověk mohl stejné mise hrát do zblbnutí a nebo tahle novější verze má nějakej lineárnější vývoj a příběh a na člověka prostě jen čeká předem daných 40 misí a pak finále a konec hry?
Mám pocit, že se mi navíc k Enemy Unknown (protože se to tahá jako jeho aktualizace) tahalo 6-7 GB a koukám, že ve složce se hrou má složka datadisku 8,1 GB (po instalaci), takže celá hra s datadiskem i DLC má tak 18,5 GB cca.
Ok, děkuji a ještě mám takovej malej dotaz. Kolik má tohle rozšíření velikost? Na jednom nejmenovaném torrent serveru jsem našel, že to má před instalací 18 GB, což mi nějak nehraje s tím, že původní verze má samotná před instalací 12 GB .. nevíte?
Teda, hraju hru samozřejmě celou znovu a nyní poněkud jinak, než kdysi poprvé - totiž nezkoumám to, co je prioritní. To jsem dělal minule a hra poměrně rychle utekla. Teď se mi zdá se mnohem víc vleče (což mi nevadí) a celkem se tím i ztěžuje. A taky jsem nečekal, že se ten MELD bude objevovat takřka ve všech (i původních) mapách. Myslel jsem, že tam přibude jen pár misí speciálně kvůli MELDu. A taky mě štvou ty nevideitelný chobotničky - lze časem některého z vojclů nějak upravit, aby je viděl/zviditelňoval i pro ostatní?
@PoetaBezRymu (10.01.2014 19:56): Jinak řečeno: Ano, je třeba původní XCOM: Enemy Unknown. Tenhle datadisk nepřidává nějaké pokračování, ale rozšířuje samotnou původní hru. Zcela drze jsem si to dovolil nechat připsat i do samotného popisku hry:

Enemy Within je na PC dostupný pouze jako samotné rozšíření. Pro konzole PS3 a Xbox 360 je naopak dostupný pouze v rámci edice 'XCOM: Enemy Within - Commander Edition', obsahující jak původní hru, tak i rozšíření Slingshot, add-on Elite Soldier pack a update Second Wave.
@PoetaBezRymu (10.01.2014 19:56):

'Rozsah: rozšíření'

'XCOM: Enemy Within rozšiřuje základní hru v mnoha směrech.'

'Requires the base game XCOM: Enemy Unknown'

Tipoval bych, že to NENÍ standalone a tudíž původní XCOM je potřeba. Ale je to jen můj pocit.
@Cobot (03.01.2014 22:12): Tak se mi to "nějak" podařilo rozchodit s diakritikou. Použil jsem češtinu z dohledatelného balíčku "XCOM_Enemy_Within_Cestina_Vsechny_verze.rar". Chyběl v něm jeden upravený řádek v jednom chybějícím souboru. Tak to můžeš zkusit:

Zatím jsem na úplném začátku hry, takže nedokáži odhadnout, jestli je vše OK. A nepodařilo se mi vytvořit u datadisku vlastní složku "CZE" s přeladem tak, aby čeština byla ve hře vůbec vidět (nebyly vidět vůbec žádné texty), takže jsou nahrazeny "INT" soubory.
@MartinezZ (03.01.2014 21:39): jj taky jsem to zkoušel. Diakritika blbne resp nejde. Ofiko verze od xzone ještě venku není. Proběhl tuším jeden update hry. Možná ten to rozhasil. Kdybys na to přišel tak dej vědět.
Napadá někoho tip na rozchození češtiny pro hru? Potřebné soubory, co jsou k sehnání, nakopíruji, spustím hru, ta sice má české texty, ale nezobrazují se české znaky. Pohrál jsem si tam s těma "CZ_font"ama a Default/BaseEngine.ini sand se vším, ale české znaky nerozchodím.

Raději jsem upravené INI smazal a nechal si hru Steamem opravit. Zkusím to pomalu a znovu, ale nějak se tomu nechtělo...
mimo aktuální diskuzi: nutno říct na obranu Xcomu před kritikou "zjednodušeného" tahového systému, že oproti např. Silent Stormu to tady krásně odsýpá; sory, musel jsem to ze sebe dostat :)
A přinesl ten datadisk také nějaké opravy bugů? Zvláště to střílení skrz překážky, netrefování nečeho, co mi už div nevlezlo do frňáku, jak je to blízko, nebo hodně divné chování kamery v uzavřených lokacích?
@Cobot (27.12.2013 11:49): me to teda tezsi neprislo, vubec bych se nebranil hrat rovnou Within, pokud nechces hrat na hardcore bez loadovani tak klidne na medium, zas tak tezka hra to obecne neni.
jj už jsem si to zkusil začít oboje a kampaň je jen jedna. Prý se ale s DLC zvýšila obtížnost. Na jakou byste doporučili hrát? Nechci zbytečnou flustraci ale lehký to taky mít zas úolně nechci. Je medium dřívější easy?
Ano, tak to je.
Doporučuju hrát výhradně Enemy Within. Obsahuje totiž dost vylepšení, který klidně mohli vydat jako patch na původní hru.
Když spustím hru tak mi to dává v luncheru na výběr jestli Enemy Unknown a nebo Enemy Within. Myslel jsem, že DLC se "zakomponuje" do hlavní hry ale kampaň zůstává jen jedna... Je to tedy tak, že když vyberu původní hru hraju bez vylepšení z DLC a případně naopak? Ten výběr mě zaskočil..

btw: na GMG za $12,- s kódem GMG20-ZB5D1-93X49
Čo robí tá "slevárna", už som tam vylepšil brnenia, ale kde ho dám vyrobiť?
No, jeste jsem do konce hry dostal par vojaku a ze PSI labs se vsichni vratili bez daru. Hm.
To chce akože xzone povedať, že keď to kúpim na Slovensku nemám nárok na češtinu?