Worms: Ultimate Mayhem

28.09.2011
15.02.2012

Worms: Ultimate Mayhem je HD předělávka a kompilace předchozích 3D her této série - Worms 3D a Worms 4: Mayhem. Hra tedy obsahuje i veškeré vylepšené singleplayerové kampaně výše uvedených her, včetně střeleckých výzev, rychlovek a bonusových misí. Navíc obsahuje nové mapy, nové hlasové přízvuky červíků či přepracované ovládání kamery.

Multiplayerová stránka hry nabízí celkem tři herní režimy (Statue Defend, Homeland, Death Match), které si mohou zahrát až čtyři online hráči na náhodně vygenerovaných nebo uživatelsky vytvořených mapách.

Hra kromě PC také vyšla nově i na Xbox 360 a PS3. Na Steamu / Xbox Live / PlayStation Network jsou také dostupná tři rozšířující DLC - Single Player Pack, Multiplayer Pack a Customization Pack.

Stejně jak tomu bylo např. u LEGO Star Wars Complete Saga, tak je i tento díl Worms kompilací dvou her a to Worms 3D a Worms 4. Hra sama o sobě obsahuje také nové oblečky nebo mapy. Jak je již už počátku červí série známo, bez přátel není zábava. Pravý zážitek začíná teprve, pokud počítačové soupeře nahradí ti opravdoví. Hře bych vytkl problémy, které se vyskytují při hraní misí z Worms 3D. Nejprve vám nejdou spustit a když to vyřešíte, tak vám zase nejde zvuk. I přes tento problém, který se nakonec vyřešil, je to dobře udělaná hra. Červíci nikdy nebyli zábavnější.

Pro: Červi, zbraně, rozličné levely a herní styly

Proti: Problémy týkající se levelů z Worms 3D

Kompilace Worms 3D a Worms 4: Mayhem mě jakožto fanouška přechodu červíků do třetího rozměru neskutečné potěšila. a je jen příznačné, že autoři odignorovali do této kompilace brutální přešlap v podobě dílu Worms Forts: Under Siege, viz můj komentář. Navíc z Worms 4 jsem hrál vždy jen demo, takže jsem přijal s díky šanci touto kompilací doplnit mezeru.

Skutečně, zklamán nejsem, jsem dokonce nadšený, protože všechno dobré zůstalo a výsledkem je pěkný balíček, který zabaví na hodiny a hodiny.

Pár chyb se ale Ultimate Mayhem nevyhlo, byť malých. Mise z Worms 3D disponují jakýmsi sépiovým efektem, který jde naštěstí vypnout, viz zajímavosti. Dále je zde trochu nepochopitelně voda jako z Far Cry, která se do grafického stylu vůbec nehodí. Možná je za tím snaha vylepšit grafiku za každou cenu. Někdy se červíci spawnují tak, že s nimi nelze pohnout a nepomůže než restart a konečně, není úplně průhledné (alespoň jsem na to nepřišel) co přesně musíte udělat pro odemčení nových map v singleplayeru.

I přes to nemůžu než doporučit.

Pro: kompilace dvou výborných her

Proti: některé technické chybičky a nelogičnosti, nesrozumitelné požadavky pro postup kampaní