Důkaz, že "párty hra" nerovná se "nablblé hopsání a kroucení se u Wii / Move / Kinectu". Sežeňte si první Playstation a CD Wormsů, připojte k TV (hra podporuje i širokoúhlý mód), sezvěte kamarády (lahváče sebou) a o zábavu máte na dlouhé hodiny postaráno. A pozor, Worms jsou girlfriend friendly, stačí drahé polovičky jen trochu pošťouchnout a zaháčkují se téměř okamžitě.

Varování: z dílčích vítězství se neradujte příliš nahlas, sympatie mezi protihráči se přelévají rychlostí blesku. Budete-li své úspěchy dávat na odiv příliš, spiknou se všichni proti vám! (Většinou pod velením již zmíněné drahé polovičky, která náhle zapomene, že hry vlastně moc nemusí, a útoky započne zdatně koordinovat!)
Srdeční záležitost, u které jsem se bavil opravdu náramně až jsem se u toho smál. Červí války, ve které používáte nejšílenější zbraně tipu tchoř, vodní bomba, banánová bomba a mohu pokračovat až donekonečna!

Mezi další obrovské plusy jsou přejmenovávání týmů či wormů, což pro mě byla pecka, pač jsem vždy vymýšlel jména, za které se soupeři vždy popadali za břicho s to k této hře prostě patří. Co mě vždy přijmulo k obrovskému tkzv. výtlemu byly hlášky wormů či jejich reakce. To prostě byla pecka, kterou mám v hlavě ještě teď. Když jsem to ještě teď zahrál, náramně mi to vše připomenulo.

Jedna hra trvá přibližně kolem 30 minut, ale samozřejmě se to kvůli nastavení může i protáhnout, ale to už záleží na hráčích, kteří hrají.

Takže vzpomínka suprová a červíci si zaslouží i krásné hodnocení!

Pro: Přejmenování wormů, grafika, dabing

Proti: O ničem nevím, možná jen snad stereotyp, ale to není žádný průser

Přinesu trochu dříví do lesa, když napíšu, že Worms Armageddon je nejúspěšnějším dílem série, přesto jsem v dávné době první instalace hry nedokázal potlačit mírné pocity zklamání. Proč? U Wormsů jsem si své odžil hlavně u druhého, ale i prvního dílu. Změn, které přinesl Armageddon je poskrovnu. Naopak, jak jsem psal u Worms 2, některé možnosti editoru (modifikace zbraní) byly v původní verzi Worms Armageddon dokonce osekanější. Přidány byly až v patchi. Patche jsou vůbec skvělá věc, Worms Armageddon je hra, která má živou komunitu dodnes a dokonce i po 21 letech vyšel update 3.8, který doladil a přidal vše, na co si jen vzpomenete (samozřejmostí je podpora všech Windows). Šušká se, že pokud někdy vyjde patch 4.0, tak ten bude znamenat plnou kompatibilitu, tedy cross-play s Worms World Party.

Worms Armageddon oproti předchozímu dílu přidal zejména velké množství terénů, ale také pár zajímavých a vtipných zbraní. Ať už je to luk, sekera, zemětřesení, oblíbený jet pack, nebo třeba takové šílenosti jako je kanón střílící krtka. Do každé bojové situace tedy několik ideálních zbraní. Singleplayer hýřil především barvami a snažil se být vtipný. Mohli jste si prokousávat díru v misce ovoce, bořit Eifelovku, masakrovat vánoční dárky, anebo jen cestovat po magnetofonové pásce s logem Worms Armageddon.

Vzato kolem a kolem, čas ukázal, že Armageddon je ta pravá cesta. Není třeba měnit něco, co není rozbité, je třeba to jen kosmeticky vyladit a dotáhnout k dokonalosti, a to je právě ten rozdíl mezi Worms Armageddon a ostatními díly série.
Nebylo by ode mne fér nedat červíkům alespoň 90%. Vždyť už od vzniku titulu se povaluje na disku všech počítačů, které jsem dosud vlastnil, a něco mi říká, že ještě na pár příštích také přetrvá. Všichni víme o co jde a tak nemá smysl se o herních principech rozepisovat. Worms Armageddon je hrou trvanlivou, stále dobře vypadající a stále skvěle hratelnou. Baví mne hrát i sám proti počítači, ale samozřejmě, živý oponent je jiné kafe. AI není na tak vysoké úrovní aby bylo oponentem rovným člověku, takže většinu času se buď trefuje neuvěřitelně přesně nebo dělá neuvěřitelné kiksy a jeho zbrojní arzenál není zrovna všezahrnující. To je vlastně jediná chyba a jediný důvod proč hře neudělit hodnocení absolutní. Jinak nemám co vytknout.

Pro: nadčasová hratelnost i design, mnoho originálních map, mnoho zábavných zbraní, možnost pojmenovávat a všemožně jinak definovat svůj červí tým, vynikající multiplayer

Proti: AI

Od úžasné dvojky téměř minimum změn, ale ono taky nebylo moc co zlepšovat. Vtipné červí hlášky, úchylné zbraně, bizarní killy a samozřejmě výbuchy smíchu, když se soupeři něco nepovedlo. To celé na druhou, když hraju s kamarády. Tahle hra servíruje jeden nezapomenutelný okamžik za druhým. Ovečka která změní směr a hopká zpátky, "klíčová" mina která vybublá, napalm který díky větru přistane úplně, ale úplně jinde...

Pro mě jednoznačně nejlepší díl série, ale i nejzábavnější multiplayerová hra na jednom počítači vůbec. Půlhoďka na jednu "partii" se vždycky najde.

Pro: Zábava, zbraně, hlášky, fintičky, vše jde nastavit a editovat...

Proti: Opravdu nevím, dnes o tom budu meditovat a zítra případně editnu :-)

Budu mluvit na rovinu. Worms je tak nehorázně návyková záležitost, že jsem se jednou (během zkouškového, jak jinak) musel odhodlat k radikálnímu kroku a bez milosti hru odinstalovat. Začala mi totiž zasádně zasahovat do studijního plánu. Je to podobný syndrom jako s dvacetiminutovými díly sit-comů... ještě jeden a pak už se opravdu půjdu učit. Všichni znají, nemám pravdu? Jednoduše, ať už hrajete mise nebo turnaj či jen náhodně generované mise, je to koncentrovaná brutální sranda, která nebere konce. Worms se snad na první pohled tváří jako nějaká pochybná infantilní hračička (roztomilí červíčci vesele si vegetující v poklidné malované krajině), ale slovo Armageddon je vskutku výstižné. Za zmínku taky stojí parádní hlášky jednotlivých červíků...
Moje úplně první a taky nejoblíbenější hra! Wormíci splňují všechny předpoklady k tomu, aby se stali nesmrtelní a legendární. Hodiny a hodiny hraní ať už proti počítači nebo kamarádovi zaručují 100% zábavu. Hraní samotné je velmi chytlavé a s chutí si to zahraje malej kluk i dospělák. Herních map (ostrovů) hra nabízí dost a některé jsou navržené tak, že několik kol hráči zabere, než se prostřílí k nepříteli. Zbraňový sortiment je bohatý. Takže způsobů jak srazit červíkovi život na nulu existuje skutečně mnoho...Áleluja! :)

Pro: zábavnost, multiplayer, červíci, zbraně, mise

Proti: nic?

když jsem před lety viděl poprvé Worms, bylo to tuším demo dvojky, říkal jsem si ale jo, není to špatné, se ségrou jsme to hrávali občas, až se mi pak do ruky dostala plná verze Armaggedonu. V té době jsem té jednoduché hře propadl natolik, že jsem se snad ve škole vymlouval i na malárii. Dnes po téměř 11ti letech od vzniku, jsem si tento titul nahrál do svého netbooku a musím uznat, že i po těch letech nezestárl....tahle grafika ani nemůže.....hra má opravdu své kouzlo, nejde jen o to jak příjemně vypadá ale i to jak se dobře hraje, není to nic drsného, zbraně mají své kouzlo a vtip a červíci své charismá. Dávám jednoznačně palec nahoru. Worms jsou herní klasikou a výbornou zábavou u které musí člověk i uvažovat. Forza Worms!!

Pro: nestárnoucí grafika, sympatičtí červíci, výběr zbraní.......a mnoho dalších

Proti: nic si nevybavuju.....

• Multiplayerový král. Zábava až pro 8 hráčů a to jak po LANu, netu nebo u jednoho jediného počítače! Jedna z mých prvních takto hraných her.
• Tvorba týmu. Výběr jmen, specializace na zbraň, výběr hrobečku, vlajky, fanfáry... Prostě obrovská škála nastavitelných serepetiček, ve kterých se magoři, jako já určitě vyřádí.
• Hlasové balíčky, které hru perfektně doplňují a z uječených Wormsíků udělaly nezapomenutelný kult (takovým bonbónkem jsou např. Sobotkovy hlášky (,,Poďte všichni sem! Tady mladýmu natrhli rypák."), nebo útržky z české Mafie (,,Game over, bastarde!"). Hlášky a celé balíčky si samozřejmě může hráč vytvořit sám, pokud si dá záležet.
• Kompletně nastavitelná účinnost zbraní, zpoždění v kolech, náboje a samozřejmě jejich pravděpodobnost nalezení v bednách.
• Ovlivnění větrem. Ač se to nezdá, je to celkem důležitý faktor.
• Vestavěný editor map.
• Nastavení pro každé hrací kolo zvlášť. Délka tahu, čas na útěk, počet rozmístěných barelů a min, možnost vlastního rozmístění červů atd. atd. Je toho mraky a tak z toho vzniká neopakovatelná podívaná.
• Animace červů. Stručné, vtipné, nenápadné a trefné.
• Podpora veškerých možných rozlišení (ver. New Edition)
• Časová nenáročnost. V momentě, kdy se najde půlhodina, volný počítač a pár hráčů, tahle hra patří mezi kandidáty (uvažovat se dá ještě o Lieru, jeho neskutečného vylepšení OpenLieroX nebo Buláncích).
• Špičkova ambientní hudba, která dodává wormsí akci na originalitě (příklad - Jungle).

∙ Single-playerové kampaně můžou, ale nemusí pobavit. Někdy je to rutina. Ovšem pokud ji hráč obětuje pár chvil, značně si vylepší herní dovednosti.

◦ Absence herních módů, které jsou ve Worms World Party.
◦ Nekompatibilita s Win7, kde se mi hru podařilo rozjet opravdu jen díky štěstí.

Závěrem bych je dodal, že tento kousek si zahraji mnohem radši než nový překomiksovaný a osekaný Worms Reloaded.

Pro: Obravská škála individuálního nastavení, hlasové balíčky, ambientní hudba a královský multiplayer.

Proti: Nekompatibilita s novějšími OS.