Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Wizardry II: The Knight of Diamonds

70

Diskuze

« Novější Starší »
@Richmond (05.08.2017 08:01): jj, rozjel jsem to jako hurá na první level, mapovat jsem mapoval, ale souboje jsem asi pojal trochu nerozvážně a po prvních smrtích jsem se nedokázal smířit s tím, že si musím udělat nové postavy a jet sbírání expu jakoby od znova. Tam má trpělivost selhala :-)
@mazar1234 (04.08.2017 23:22): Pochvala od nekoho, kdo prosel Fate, a s jednou partou Wiz6/7/8 se cení! Díky :)

@jvempire (04.08.2017 20:38): Díky. Rok pauzy ale musí být, aby se nabral motivace :) Ale do čtverky mně nedostanete!

@Ringo (04.08.2017 23:18): Jako stojí za to, ale jen pro určitou sortu lidí. V žádném případě bych to nechtěl doporučovat globálně. Ale zrovna ty jsi velkýu aspirant :) Jelikož jsi dohrál MM1, tak vlastně znáš skoro vše. Umírání tam je časté, ale chce to pečlivou přípravu a hrát s rozmyslel. Tipnul bych si, že jsi Wiz1 hrál tako jako zkusmo, kam se dostaneš a ne naplno s mapováním. Je to tak? Protože pak hrá velmi trestá.
@Ringo (04.08.2017 23:18): Richmond je fakt borec, ja by som nic zo serie 1-5 nehral.
Ako dohranie 6-7-8 cez import druziny mi ako ahcievment sveta Wizardry staci, aj ked..... dohrat tu 4. na ten najkomplikovanejsi koniec by bol asi maximalny achiev of all times.
Proti tomu je asi aj to dohranie Dark Souls na gitare brnkacka.....
@Richmond (komentář): Je úchvatné číst v dnešní době, že ty staré díly Wizardry stojí za to zahrát a dohrát i dnes. Přes několikerou zlomenou hůl nad Wiz 1 - 5 tak nějak doufám, že i já se k nim někdy dokopu a dorazím je do konce. Zatím jsem vždycky zkrachoval po několikerém souboji s neschopností se smířit se smrtí několika postav :-)
@ugraugra (08.04.2017 17:41): Tak 13.level není povinný, ale v manuálu píší že by postavy měly mít alespoň tuto úroveň, jinak budou těžke přežívat. Tak to možná skončím velmi brzy, protože díky závěrečnému souboji v jedničce byly několika postavám vyluxovány 2-3 levely. Takže přijdou do dvojky jako těžcí zelenáči :)) Ale i tak začínám pozvolan přípravu na deníček, mapy v Excelu a začínám jíst hodně sladkého (jahodové knedlíky), abych se obalil nervama :)
V popisu se píše, že postavy musí mít level 13. To platí pro všechny verze? Já totiž zkusil své hrdiny z jedničky naimportovat do druhého dílu a mohl jsem si vybírat ze všech postav, které jsem v jedničce vytvářel. A byly tam postavy na levelech 10-13. Omezení jsem tedy žádné nezaregistroval.
@ugraugra (28.03.2014 18:16): No vzhledem k tomu, jak ma postaveno hodnocení, tak není divu :) Ale problém této hry (a vlastně i dílu třetího) je v tom, že člověk musí začít s partou z minulého dílu, takže to zábavné levelování se zde moc neděje - to samé jako u Bard's Tale 2/3. A samozřejmě permanentní smrt, prostě peklo :) Já to zhodnotil tak, že dám Wiz1 a pak Wiz5. A zkusím schválně z hecu nejtěžší cRPG historie - Wiz4 :) Jen tak, kam se dostanu.