@RXQ79rudax (30.11.2018 17:30): Tyjo jako zavodni hra to bylo slabsi, ale vse kolem, tj. grafika, design a hlavne hudba nemelo chybu. Psygnosys [psignosis] podobny hry fakt umeli, viz. jimi vydany Rollcage. Zavodni hry byly vubec idealni tituly na cover cd, oboji vydalo Score, odtud taky plyne vyssi pocet hodnoceni na DH...
Dostal jsem chuť si to zahrát znovu - podařilo se mi rozchodit nějakou PS-1 verzi hry i když mi tam taky nejde ta herní hudba ale tu si pustím zvlášť v přehrávači, v té ps verzi jsou lepší efekty a zvuky i když ta grafika není tak hladká ale zkusím to ještě nějak poštelovat pak.
@Strady (29.11.2018 09:51): já chtěl jakéjkoliv novej wipeout právě od těch dob co jsem hrál ze score CD 2097. Takže po nákupu PS4 to byla must buy. A včera takhle krásná nabídka. Už jsem odjel pár závodu a je to naprosto super.

Já tenhle týden zkoušel i demo Redoutu. Na monitoru a klávesnici se mi to vizualne nelíbilo, ale na TV a gamepadu už to bylo o dost lepší. Zbraně tam prej jsou ale volís je před závodem. To ale v demu na steamu nevyzkousis.
tak se mi povedlo dohrát ten challenge 2, takže si konečně můžu odškrtnou že jsem hru dohrál - teď se snažím natrénovat si každou trať s tou novou lodí/lítátkem co jsem dostal.
Tak jsem mrknul na video z posledni trati, ke ktere jsem se nikdy ani nepriblizil, a pripomel si, jak moc byl OST k tyhle hre super.
Beautiful Brutality - Wipeout 2097 - Random - Happy Ending After All
- tak se mi podařilo dokončit challenge 1 a pak i ty dvě nové nejtěžší tratě, ale komplet všech 8 závodů ( challenge 2 ) na tu phantom obtížnost už asi nedám - to bych musel ještě hodně dlouho trénovat.
- místo toho jsem se rozhodl si zahrát první Wipeout - stáhnul jsem ho tady stejně jako Daggerfall, Worms - stačí jen stáhnou a spustit instalační soubor - po instalaci se hra hned automaticky spustí v dosboxu.
Tohle jde spustit? Mám pocit že mi to nechodil ani na XP.

btw: jinej Wipeout (novější) asi na PC neni co?
tak já teď pracuji na té challenge 1 - je potřeba vyhrát všech 6 závodů najednou.
- hru mám ze Score 70 - to jsem kupoval v době kdy jsem ještě neměl ani počítač
- hru hraji na pomalém PC s W XP - vytvořil jsem zástupce na ploše instalačního souboru a nastavil režim kompatibility pro W 95 - pak už to naistalovat šlo.
- hra běží v pohodě i když poměrně dost často padá a taky po každém spuštění nějak stiší zvuk Windowsu - takže pak musím v: *upřesnění nastavení hlasitosty* zase zvuk Wave dát na maximum - to jsem se prvně leknul co se stalo když mi vůbec nešel zvuk když jsem si pak pustil jinou hru.

- rychlost hry řeším pomocí Fraps - aktivuji nahrávání ve fullscreenu ( 800*600) - hra se zpomalí na 30 fps

- tady fotka CD ze Score a ukázka hraní Wipeout 2097
prosím nevíte někdo kde se dá sehnat nějaký patch který hru zpomalý - mám originální PC verzi ale běží mi strašně rychle - takže je hra prakticky nehratelná.

- zatím to řeším tak - že aktivuji nějaký nahrávací program s určitým nastavením tak - abych hru zpomalil na nějakých 30-40 fps.
No hlavně PS verze měla licencovaný skladby od skupin jako Orbital,Prodigy,Chemical Brothers...takže super, zatímco PC a Saturn verze měla skladby od Tima Wrighta alias CoLD SToRAGE, a ty byly taky naprosto super : ).

Líbí se mi dodnes třeba tahle...
Body in Motion

Jsou to instrumentálky, co si pamatuju, ale na mininově je ještě ke stažení celej OST.
Tahle hra má hlavně dokonalej soundtrack : ).

Ale s tím Rollcage pravda, měli by udělat pořádný pokračování, a zabudovat do něj zase po dlouhý době splitscreen na PC..
Pravda rollcage je 100x lepsi nez wipeout, mohli by udelat zas nejakou moderni verzi :)

PS: podel me ta grafika i na uroven PS her byla dost nepovedena, hranatejsi zavody sem snad jako placenou hru nikdy nehral..

Ale proti gustu...znam to, taky sem kdysi ulital na takovy veci a mam je tak z idealizovany, ze stret s realitou obcas zpusobi velkej udiv :D :D
me to prijde taky, nevim co na tom kdo vidi. Aji ten Wipeout HD neni nic moc proti Rollcage :o)