Wipeout 2097

30.09.1996
31.07.1997
1997
08.11.1999

Wipeout 2097 je předělávkou závodů z PSX, ale díky podpoře akcelerátorů grafika vypadá detailněji, než na této herní konzoli. Hra vás posadí do kokpitu vznášedla s raketovým pohonem při futuristických závodech budoucnosti. Létáte na speciálních závodních okruzích a jak se postupně probíjíte k lepším pozicím v žebříčku, dostáváte lepší vznášedla. Během závodů sbíráte ze země různé bonusy jako jsou turba, štíty, energetické výboje a nebo zbraně “Quake“, která po užití vyšle vlnu, jež zasáhne soupeře a tím jej vyřadí ze závodů.

Klasika, miluju tuhle hru. Sice jsem ji hrál jen na PS a počítám, že na PC si to ponese něco blbýho, ale čert to vem.

Byl jsem malej prcek, když jsem Wipeout pařil, ale nepamatuju si hru podobnýho ražení. Co si ale pamatuju, tak neskutečnej adrenalin a zábavu. Opravdu, u Wipeoutu jsem proseděl pár desítek hodin. Hra byla dost obtížná, každý vznášedlo mělo jiný vlastnosti, zbraně byli pekelný a tratě záludný. Jenom naučit se vychytávat zatáčky mi trvalo celkem dlouho. Nakonec jsem měl vždycky dobrej pocit z vyhranýho závodu (což se mi třeba u NFS nestávalo). Co dodat, tato bohem zapomenutá pařba si v mým pařanským srdci kdysi dávno našla místo a dodnes tam je. Dostal jsem chuť si to projet znovu :-D

Pro: Rozmanitost, originalita, obtížnost, zbraně

Proti: Tak dávno, že si už nevzpomenu