Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Wipeout 2097

WipEout XL

30.09.1996
31.07.1997
1997
08.11.1999
74
42 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Wipeout 2097 je předělávkou závodů z PSX, ale díky podpoře akcelerátorů grafika vypadá detailněji, než na této herní konzoli. Hra vás posadí do kokpitu vznášedla s raketovým pohonem při futuristických závodech budoucnosti. Létáte na speciálních závodních okruzích a jak se postupně probíjíte k lepším pozicím v žebříčku, dostáváte lepší vznášedla. Během závodů sbíráte ze země různé bonusy jako jsou turba, štíty, energetické výboje a nebo zbraně “Quake“, která po užití vyšle vlnu, jež zasáhne soupeře a tím jej vyřadí ze závodů.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 90
Klasika, miluju tuhle hru. Sice jsem ji hrál jen na PS a počítám, že na PC si to ponese něco blbýho, ale čert to vem.

Byl jsem malej prcek, když jsem Wipeout pařil, ale nepamatuju si hru podobnýho ražení. Co si ale pamatuju, tak neskutečnej adrenalin a zábavu. Opravdu, u Wipeoutu jsem proseděl pár desítek hodin. Hra byla dost obtížná, každý vznášedlo mělo jiný vlastnosti, zbraně byli pekelný a tratě záludný. Jenom naučit se vychytávat zatáčky mi trvalo celkem dlouho. Nakonec jsem měl vždycky dobrej pocit z vyhranýho závodu (což se mi třeba u NFS nestávalo). Co dodat, tato bohem zapomenutá pařba si v mým pařanským srdci kdysi dávno našla místo a dodnes tam je. Dostal jsem chuť si to projet znovu :-D

Pro: Rozmanitost, originalita, obtížnost, zbraně

Proti: Tak dávno, že si už nevzpomenu

+9