Wilmot's Warehouse

29.08.2019
20.05.2020
17.12.2020
09.02.2021

Ve hře Wilmot's Warehouse, kterou mají na svědomí vývojáři Richard Hogg a Ricky Haggett, hrajete za usměvavou kostku jménem Wilmot, jež pracuje ve skladu společnosti A5 Logistics. Do tohoto skladu neustále přijíždějí nákladní vozy, které přivážejí zboží a vaším úkolem je toto zboží uspořádat tak, abyste jej posléze byli schopni rychle najít a předat v požadovaném množství ostatním zaměstnancům. Je jen na vás, zda si sklad uspořádáte podle abecedy, druhu zboží nebo jeho barvy. Důležité je, abyste řádně vykonávali svou funkci a nemuseli k vašemu šéfovi na kobereček.

O zvuky a hudbu se postarala Eli Rainsberry, ve hře narazíte na více než 500 druhů zboží a nechybí ani několik vylepšení, která usnadní vaši práci. Titul Wilmot's Warehouse vyšel poprvé v listopadu 2017 jako součást předplaceného Humble Monthly balíčku.

Je cosi uklidňujícího až zenového na skládání si věcí do úhledných hromádek, ve kterých se člověk vyzná. A Wilmotovo skladiště vás sice nechá hledat tuhle zenovost, ale zároveň bude testovat vaše organizační schopnosti, protože řád ve věcech si tu plně řídíte sami. Máte tedy skladiště a postupně ho plníte novými typy zboží, přičemž vždy po dodávce nového zboží se přiřítí zákazníci, kteří nějaké to konkrétní zboží chtějí. Vaše odměna od šéfa (vylepšení pro skladiště) závisí na tom, jak rychle dokážete uspokojit potřeby zákazníků a to samozřejmě závisí na tom, jak dobře jste si poskládali všechno to roztodivné zboží a jak rychle se k němu dokážete dostat (případně si vzpomenout, jestli jsou skleničky za levým předním pilířem, nebo v pravým horním rohu skladiště, a jestli jste se zrovna třískly do hlavy, když vás napadlo zaskládat kávový kelímky rýčema, protože se teď k těm kelímkům prakticky nedá dostat). Celé je to ale neuvěřitelně milé a i když ke konci se zdá už skladiště na všechno to zboží trochu malé, nikdy mě hra nestihla frustrovat. No tak to zákazník nedostal, to je toho. Hlavně, že mám ty žluté skleničky vedle žlutých talířů a celkový pohled na skladiště působí tak krásným dojmem. Po dohrání hry si navíc můžete přehrát časosběrné video z celé kampaně, abyste v pár minutách viděli, jak se vám skladiště postupně plnilo a jak jste si to pěkně všechno zorganizovali. A to je on - můj zen :)

Pro: uklidňující, roztomilé

Proti: moc zboží, moje paměť, pouze pro lidi s organizačním smyslem