Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Where in the World Is Carmen Sandiego?

70
1 hodnocení Platformy
Žánr:
dětská > adventura pro děti *
logická > nezařazeno
Forma:
freeware (dříve placená hra)
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1985 PCApple II
1986 C64
1988 SegaMS
1989 Amiga
1990 Amstrad
1991 Atari ST
1992 SegaMD
1993 SNESFMT
Vývojáři:
Brøderbund
Oficiální stránky:
http://www.carmensandiego.com/hmh/site/carmen/home
Where in the World Is Carmen Sandiego? je prvním dílem populární série vzdělávacích her pro děti. Úkolem hráče je najít a zatknout světoznámou kriminálnici Carmen Sandiego, která velmi často mění své působiště. Při honbě za Carmen bude muset hráč uplatnit své zeměpisné znalosti, aby získal indicie, které ho k ní přivedou a navštíví celkem třicet různých států. V každé lokaci je hráč omezen časovým limitem. Jako nápověda měla fungovat kniha The World Almanac and Book of Facts, se kterou bylo první vydání hry prodáváno.

Hra se dočkala vydání i na mnoha jiných platformách, jako například SNES či SEGA Mega Drive. V roce 1990 vyšla rozšířená edice hry, která obsahovala lokace z celkem padesáti devíti států, o dva roky později hra vyšla i na CD nosičích a o další dva roky později Windows edice s názvem Where in the World Is Carmen Sandiego? Classic Edition. Kromě rozšířených edicí došlo na čtyři další přímá pokračování, z nichž poslední, z roku 2011, je přístupné pouze pro uživatele sociální sítě Facebook.

Postava Carmen Sandiego byla později využita i pro jiné než zeměpisné vzdělávací hry, například pro hry matematické či dějepisné. Pro velkou popularitu této hry vzniklo taktéž několik televizních pořadů, deskových her a knih s Carmen Sandiego. Několikrát byla plánována dokonce celovečerní filmová verze se Sandrou Bullock či Jennifer Lopez v roli Carmen.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.