Hm, tak tahle hra je zatím nejpříjemnějším překvapením roku. Jak název napovídá, tak se v ní dají provádět opravdu divné a psí kusy. Zatím mi to přijde jako takový mix Falloutu, Desperados a Original Sin v reálném čase. A ač je to chvílemi kostrbaté, je tam obrovská míra možností hrát si. A to mě baví :)
@Fritol (02.04.2022 19:34): Nedivím se, že odmítáš, ta zajímavost špatně nebyla. Jen mi přišlo škoda, že jste na sebe zbytečně zlí. Přitom se zdá, že nikdo nežil v omylu.

Abych šel příkladem, odpustím Tulareanovi jeho misleading komentář o fungování popkulturních odkazů a učiním první výkop:

Jak si to stojí ve srovnání s Hard West?
@Fritol (02.04.2022 17:15): Ja si myslím, že editáciu tam netreba. :)

Autori využívajú ten istý spôsob odkazovania ako arkane hry alebo eidos montreal - im išlo o Deus Ex. To, že to má ešte iný pôvodný kontext (System Shock a hlavne kód od kancelárii Looking Glass/Warrena Spectora) nie je zámer autorov weird west, ale zámer autorov deus ex. Tak fungujú aj popkultúrne odkazy. Vznikne dielo A, vznikne dielo B a odkazuje na dielo A a vznikne dielo C, ktoré sa inšpirovalo dielom B a odkazuje naň.

Rozpísal by som sa aj viac, ale moje dlhé príspevky nikoho nezaujímajú tak, radšej ľudí od toho ušetrím. :)
@Bellerofontes (02.04.2022 19:30): Původně, dnes už není. Viz celá předešlá diskuze. Já souvislost s knihou neodmítám. Odmítám, že je ta zajímavost špatně, zmínka o knize se tam klidně přidat může, ale nic to nemění na správnosti.
@Mendoza (02.04.2022 12:46): Mhm, ne no. Ale to je fuk

Hele až to někdo bude chtít upravovat nebo mazat, tak ať na to koukne třeba @Tulareanus, věřím, že ten má lepší znalosti v tomhle, než zdejší diskutující, kteří si tu vyvracejí své vlastní argumenty. :D

Pokud to bude chtít Tul přepsat nebo rovnou smazat, tak má mé svolení použít můj screen, který jsem přidal jako zdroj a napsat tu zajímavost znovu ve slovenštině.
@Fritol (02.04.2022 08:06): Mýlíš se. Ten odkaz je VŽDY vědomě na tu knihu. Nicméně ti neberu, že těch významů je víc a jedná se o running joke, který se opírá právě o historii všech těch her s tímhle kódem. A že od toho Deus Exu je ve formátu 0451, je spíš kulivá tomu, že tříciferný kód je prostě málo a nikde se to nepoužívá. Zato různých štyrciferných kódů se používá všude možne spousta.
Opravdu si myslíte, že tady máme několik desítek her, které odkazují na 451 stupňů Fahrenheita? Že je ta kniha tak úžasná, že si na ni pravidelně vzpomene několik vývojářů ročně a udělají ve své hře Easter egg? Kdyby tomu tak bylo, tak máme v každé hře i kód zámku 1984 třeba, ale jak vidíte, tak nemáme.

Ten Easter egg je dnes odkaz na Deus Ex prostě (respektive System Shock, ale i ten odkaz níže mi dává za pravdu, že 0451 se tam neobjevil), Looking Glass a v rámci immersive sim žánru i na sounáležitost.

Ta zajímavost rozhodně není úplná, no dává větší smysl, než tam psát zbytečnosti o knize, která prostě v rámci her a užívání toho Easter eggu dnes nehraje roli. Takže jak jsem řekl, klidně ji smažte nebo upravte, zmínku o knize tam klidně dejte (ale spíš tam dejte zmínku o Mattově odkazu), ale odkaz na DE to prostě je.
@M.a.t.t. (01.04.2022 23:08): Áno, bol už v System Shocku a, myslím, že to bola prvá hra/séria, kde sa objavil.

"a momentálne mám pocit, že to svoj pôvodný význam už tak trochu prerástlo." - To však nie je dôvod nedať veci do perspektívy a nevrátiť sa ku koreňom, resp. nebyť presný. O to viac, ak by sa stal čoraz viac rozšírený len kvôli tomu, lebo je proste populárny, ako píšeš.
@Tarhiel (01.04.2022 22:35): Ten kód je už používaný prakticky kdekoľvek (The Last of Us Part II,  Tiny Tina's Wonderland,  Guardians of the Galaxy)  a momentálne mám pocit, že to svoj pôvodný význam už tak trochu prerástlo. Ani by ma neprekvapilo, keby ho viacerí preberali len kvôli tomu, že je to skrátka extrémne populárny easter egg, bez toho aby sa nad tým poriadne zamýšľali. Netvrdím teda, že z knihy to nevychádza, ani že to nemôže odkazovať na Deus Ex (hoci prvýkrát sa tento variant objavil v System Shocku) - do istej miery je to skutočne tak. Vravím iba to, že jeho história je trochu komplikovanejšia.
@M.a.t.t. (01.04.2022 18:08): Tak vzhledem k tomu ze jsem vymyslel nejdelší české slovo, první steelbook a bonbóny s pomerancovo mentolovou příchutí by te nějaký kód 0451 na zámku neměl vůbec uvádět v pochybnosti :D
Já měl ve škole v osmdesátých letech v šatně na skříňce zámek na kód 0451, můžete někdo tu Fritovu kravinu přepsat prosím ? :)
@Mendoza (01.04.2022 15:45):

@Tarhiel (01.04.2022 16:30)

Máte sice pravdu, že je to původně odkaz na knihu, nicméně System Shock použil jen 451 pokud se nepletu. Až Deus Ex přidal nulu a až poté se začal kód 0451 používat jako easter egg. V herním světě je to spíše odkaz na Deus Ex a nějakou sounáležitost s immersive sim žánrem než odkaz na knihu.

Zmínka o knize se tam přidat samozřejmě může, ale správnost mé zajímavosti to nijak nevylučuje. Nicméně dopsat to tam musí nějaký moderátor, ne já. :)
Já to teda asi hodinku hrál a zatím mi to přijde docela ok a hádám, že čím víc toho budu mít odemčeného, tím zábavnější to bude, neb těch možností s prostředím je tam zdá se fakt hodně. Trochu se však obávám, že těch 40h+ herní doby, kterou to údajně má, je dost přestřelených a nevydrží mě to bavit, neb nějak vyloženě nadšený z toho zas nejsem.

40 eček je moc, za ty prachy to zas působí těžce indie a dost mě sere, že to nemá dabing. Takové Original Sin stálo stejně tuším a produkční kvality mělo úplně jinde už od pohledu. Z GP za ten dolar ale v pořádku. :D