hm. ok. zni to jako fallout za vic postav. Coz zni nejak az moc dobre :) hm, prirovnavat rpg z 88 roku k necemu "dnesnimu" asi ode me nebyla nejstastnejsi myslenka. Budu proste verit ze to bude dobre :)
Muze mi nejaky pametnik priblizit rozdily v gameplayi oproti Falloutum? Uvazuju ze bych do toho nasypal jeste nejakou korunu, ale trochu se bojim ze Wasteland ve skutecnosti treba neni muj salek kakaa.
@oleav (15.03.2012 15:21): Máš recht. Odosielatelia môžu svoj sľúbený príspevok kedykoľvek pred uzávierkou stornovať, to by sa pri zablokovanom vklade nedalo.

Pikošky, pikošky!

Fargo v interview pre Gamezone:
Brian Fargo: I think it's going to be a nice hybrid experience between Wasteland and Fallout 1 and 2, along with quite a few graphical updates ..

A cez twitter sa M. A. Persson (Notch, Minecraft) priznal k jednému z $10.000 príspevkov na W2 Kickstarter.
@Fg (15.03.2012 13:10): No ale hele ty konzole by zase hezky zasuplovaly ty retro počítače z roku vydání Wastelandu 1, jako Apple II a Commodore :D XBLA chce asi moc velký poplatky, že to tam nebude, či co. :)

Tak jak jsem zjistil mých 19 babek ještě posláno nebylo, tím líp, pošlu rovnou těch 50...
.. inak za vývojom Hunted nestál Fargo, ale Fargov kolega a prezident InXile Matt Findley so svojim vlastným vývojárskym tímom.
@valcik (14.03.2012 21:15): Na nabozensky fanatizmus uz som davno prilis stary, takze napriek istym chybam som schopny uznat, ze F3 je stale dobra hra. Zabavna, hratelna s velmi slusnou atmosferou a slabym scenarom. Ale uz zaciname pretekat trochu do inej temy, nez Wasteland a okolie :)
"Vies o hrach od Bethesdy, hovno"
I když praseti přiděláš křídla, létat stejně nebude - moje pocity z Bethesda her z období po Morrowindu.
@valcik (14.03.2012 21:08): Vies o hrach od Bethesdy, hovno ;)) Fallout 3 bol fajn, ale New Vegas je eno nuno zradelko - sorry. O najlepsej RPG serii pocitacovo-video-herneho sveta sa odmietam bavit (sic za to moze len jedna hra, ale to nie je podstatne)! ;)
@MickTheMage (14.03.2012 20:56): Všetky hry produkované Bethesdou sú na jedno brdo, akčné 3D FPS. Obsahovú náplň (dialógy, príbeh) možno vytvárajú jednotlivé autorské tímy, ale konečnú podobu hry určuje pevnou rukou marketingové oddelenie Todda Howarda. Rovnako dopadol aj Obsidian s FoNV.
Uvidíme čím nás Fargo prekvapí teraz, keď má voľné pole pôsobnosti. Sľuby sa zatiaľ čítajú príjemne:
Brian Fargo: I’m trying to make this game to appeal to people who like the old school roleplaying games from the 90s, not just Wasteland, so it goes beyond that, it’s Wasteland, it’s Fallout, it’s Baldur’s Gate, it’s Icewind Dale, it’s that whole genre of product. Having just party based games, good old party based games with tactical combat, I love that stuff, love that stuff. Icewind Dale was a very simple game but I had such fun with that.
@MickTheMage (14.03.2012 20:56): A bethesda/zenimax to produkoval! Místo w2 ;)

A na BT mi nesahej, gameplay-wise to byl lehký nadprůměr, ale to psaní bylo špičkové. Od té doby, když slyším "Oh, chosen one, save us!" dostanu záchvat smíchu.

Každopádně, obojí byly spíše h&s, na poli čistého rpg to todda určitě trumfne :)

@RNDr. Gunár Pavel (14.03.2012 21:06): Hrál jsi stone soup, broque nebo DoomRL? :-P Ale jo, hunted mě docela láká. Dobrých rubaček je na pc málo :(
Todd Howard nemá s Hunted nic společnýho. Je to producer v interním studiu Bethesdy, ale do jiných her co Zenimax produkuje nijak nekecá.
@MickTheMage (14.03.2012 20:19): Hunted nepoznám, Bethesďáckym hrám sa už dlhší čas vyhýbam. Keď sa toho dotkli nečisté prsty Todda Howarda, je to zamorené! :D

edit:
No jasné, Hunted je ďalšia Toddova konzolistická 3D rubačka. Presne o tom píšem, čoho sa ten chlápek dotkne, to iba dosere. Začal s TES, pokračoval s Falloutom a teraz dokatoval aj hru od InXile, nič nové pod slnkom.
Ak niekto dokáže urobiť dobrú hru, je to práve Fargo. Konečne zas poriadny súbojový systém, po tých paškviloch Todda Howarda.
Doufám v úspěch, dal bych si po hodně dlouhý době nějaký solidní skorofallouťácký rpgčko.
Jsem zvědav jak to dopadne, v našich končinách by z toho byl jen pěknej tunel.