Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Wizards & Warriors

Deep6; Swords & Sorcery: Come Devils, Come Darkness; Wizars & Warriors: Quest for the Mavin Sword

78
32 hodnocení Platformy
Žánr:
RPG > nezařazeno *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
26.09.2000 PC
Vývojáři:
Heuristic Park
Oficiální stránky:
http://www.heuristicpark.com/deep6.htm
Temný faraón Lord Cet se probouzí ze svého dlouhého zajateckého spánku a jedině zázračný, ale ztracený meč Mavin je schopný ho zastavit a zachránit tak svět před jeho krutovládou. Hráč tedy sestavuje svoji družinu a vydává se do hry.

Hra vyniká krásnou grafikou, propracovaným systémem tvoření postav a hudbou dotvářející tu pravou atmosféru. Hraje se z pohledu první osoby a je v mnoha aspektech podobná legendární sérii Wizardry. A není se čemu divit, vždyť autorem není nikdo jiný než právě onen autor Wizardry, D. W. Bradley.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 85
Zapomenuté old school 3D RPG se vším, co k tomu patří. Tedy rozsáhlé a atmosferické dungeony, tuny vedlejších questů, ale i nepříliš strhující příběh, zdlouhavé přesuny mezi jednotlivými městy (ala Albion) a NPC, na která brzy zapomenete.

Pro: atmosféra, hádanky, rozsáhlost, originální rasy

Proti: (ne)zaznamenávání questů, pomalé přesuny mezi městy, absence odpočinku (takže budete muset občas přetrpět noční cestování)

+10
  • PC 80
Hardcore? Možná. Kobková záležitost ze staré školy. Důraz je zde kladen zejména (dá se říct výhradně) na ty kobky, které jsou opravdu skvělé, zatímco cestování na povrchu je zdlouhavé a poměrně nudné. Ale ty kobky, ty jsou vážně luxusní. Pokud člověk překousne ne zcela ideální ovládání a některé drobné chybky, tak se mu W&W odvděčí vynikajícím herním zážitkem. Tolik originálních dungeonů pohromadě se jen tak nevidí. :-)

Pro: kobky, herní mechanismy, hratelnost

Proti: občas zdlouhavé, a hydra mi dala sakramentsky zabrat

+8
  • PC 95
Nejlepší čistokrevný dungeon všech dob, bohužel poměrně neznámý titul a trpí zabugovaností a nelogičností. Určitě si to zahrajte, ale pořádne opatchujte a hrajte pouze za 4 postavy (hra nabízí 6, ale jen 4 startovní povolání, jakmile si vezmete jedno 2x, jste v pytli). Přes problémy povinnost pro každýho dungeonistu.

Pro: Nejlepší klasický dungeon všech dob

Proti: bugy

+3